Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogyan tisztítsam ki ezeket a...

Hogyan tisztítsam ki ezeket a kis ruhákat?

Figyelt kérdés

Kaptam több zsák használt újszülött ruhácskát, rugdalózók, body-k, előkék, overall stb... Némelyik kicsit foltos. Nem feltétlen akarom menteni a menthetetlent, de jó lenne megpróbálni kiszedni a plecsniket, az overall fenekén konkrétan van egy vízszerű folt, amit fogalmam sincs, hogyan szedjek ki.

Ezen kívül kaptam használt ruhapelenkákat, nem túl fehér állapotban. Vegyek inkább újakat?

Ti hány fokon, és mivel mostátok ki a kapott ruhákat, amik nem voltak valami jó állapotban?


2019. szept. 6. 12:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én se eladni se ajándékba nem adok foltos ruhákat az nálam kuka .
2019. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam pont ilyeneket, ahogy írtad. Én egyiket se dobnám ki, mert nekem nagyon jól jöttek, amikor már negyedjére kellett átöltöztetnem vagy a 4. textilpelust cseréltem a feje alatt egy nap. Otthonra tökéletesek. A textilpelusokat mosószódával 90 fokon mosd ki, lehetőleg napon szárítsd meg, majd vasald át.

Nekem minden foltot kiszedett (sokszor még a beszáradt fű vagy kakaófoltot is) a Dalma varázs. Színes ruhákhoz is kiváló. Annyi a titok, hogy én körömkefével jól át is dörzsöltem.

Amúgy pl hozzátáplálás meg etetés idején is jól jön majd a sok textilpelus. Bevizezed és sokkal jobb, mintha papírtörlővel törölgetnéd a mancsos kis kezét, arcát (fejét, lábát ;D). Vagy belekötöd a nyakába előkének.

Ha átmosod a rucikat 60 fokon plusz kivasalod, akkor azzal lefertőtleníted. Ha mégsem tetszik, akkor is tedd el és háztartási munkára még jó lesz! ;)

2019. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Most varom a második babát. Előszedtem a fiam cuccait, amelyeket tisztán, mosva raktam el, fehérítve, álltalában foltosak lettek. A fehéreket fehérítőbe raktam egy éjszakára, majd hosszú programon, white mosógéllel kimistam. Minden kijött. A színesekhez venisht adtam. Áztattam, majd kimostam.
2019. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!