Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miből mennyi ruhája van a 3-4...

Miből mennyi ruhája van a 3-4 éves óvodás gyerekednek?

Figyelt kérdés
Eddig itthon volt, most kezdi az ovit ahova 2 váltás ruha kell + itthonra is jó lenne ha nem kéne 2-3 naponta mosni. Amiket tavasszal hordott kabát, pulcsi, melegítőnadrágok szinte minden kicsi már. Nagyjából miből mennyi ruhája legyen?

#Ruha, váltásruha, gyerekruha,
2020. aug. 11. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk elég sok van.

20 db póló biztosan + trikó.

Hosszú gatya is minimum ennyi, rövidből 10 darab.

Plusz az alsónemű , zokni.

Pulcsiból is van jócskán.

Így kb egy héten 2x mosok a gyerekre.

2020. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk rengeteg van a lányomnak, szerintem több is mint kell. Nagyjából van 20 rövid és 20 hosszú ujjú pólója, leggingsből 10-15 darab, és 5-6 melegítő nadrág, ami kifejezetten óvoda udvarra játszani vettem. Ezenkívül kb. 10 olyan nadrágja van, amit csak utcára használ, játszósnak nem.

Napi 2 évszaknak megfelelő váltóruha mindenképpen kell. Ez ugye 10 darab. Én hetente mosok, hogy van neki ennyi.

2020. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Őszi, téli ruházat érdekel főleg. Átmeneti kabát is 2-3 azért legyen ugye meg sapka? Sportcipő is 2?
2020. aug. 11. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Persze. inkább legyen tartalék.
2020. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Átmeneti kabát 2 van, meg 2 vastagabb, ami télre jó 4, plusz egy overál. Sapkából, sálból 5-6 db biztos van. Sportcipő kettő van az oviba játszós, és egy utcára. Azt nem veheti fel oviba, mert nagyon hamar szétrugják. Téi csizma 2 van, egyik játszós, másik utcára való, meg egy gumi csizmája is van.

2-es válaszoló voltam.

2020. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Ezt a sok lepontozást, komolyan nem értem.

Tehát húzzak a pi**ába, mert van a gyerekemnek ruhája.

Értem, élvezkedjetek a lepontozáson.

2020. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk sok ruha van. Rengeteget kapunk. Nem vagyunk rászorulva, ismerőstől kapjuk.

Emellett veszünk is természetesen. Pl nadrágot hiába adnak, az én lányom vastag lábú, nem jók rá a kapott keskeny nacik. Azt mindig vesszük. Aktuálisan most kb 10 rövid leggings/sort plusz 2-3 farmer van.

1 kabát, ha eső esik, de van esőköpeny is.

Kb 10 rövidujjú felső, kb 10 hosszúujjú, 10 pár zokni és kb 10 bugyi.

Azért, mert hetente 1x-2x mosok, ne legyen sürgős a mosás.

Vannak nyári ruhák is, melegítők.

Sok ruha van.

De mi vigyázunk is rájuk, a nagy része megy a húgom lányainak.

Ami tönkremegy, az kuka. Ha a húgoméknak nem tetszik, akkor pedig adományba megy, vagy cigánytelepre viszi ki a sógorom.

Nem megy kárba 1 darab sem.

2020. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Folyt.

Cipő van 2 ami most jó rá, plusz 2 szandál(egy játszós, egy szép) plusz egy papucs fürdéshez vagy strandra. És még van bebujós cipő is neki több. Ezek egy részét kaptuk, másik részét vettük.

2020. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom mennyi ruhája van, mert a 110/116-ot elég régóta hordja, sok összegyűlt minden évszakból, de:

pl: tavaly én nagyon megbántam, hogy az ovira gondolva 1 helyett kettőt vettem overálból, kabátból... stb, mert egyszer nem kellett a tartalék.

Tél pl: nálunk szinte nem is volt, egy hetet se jártak a gyerekek téli overálban. Koszos lett, kimostam, simán megszáradt reggelre.

Ugyanez az átmeneti kabáttal, esőszettel. Idén csak egyet-egyet veszek.

2020. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!