Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás korú gyereknek való...

Óvodás korú gyereknek való mobiltelefon? Te hány évesen adsz adnál először mobilt a gyerekednek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Óvodásnak nem, semmi szüksége rá, nem is tud rá vigyázni. Valamikor kisiskolás korában, amikor már egyedül közlekedik, 10 éves korban elég. Mért, van olyan ismerősöd, aki ovisnak vett?
2010. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint igazit?

Nem.

Gondolom, nem fogok adni, majd csak kb. 15-16 éves korában. De még nagyon előtte vagyunk.

2010. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ne tedd ki ilyen korán veszélynek a gyereked.

Manapság kapnak ennél kevesebbért is egy sallert az utcán, iskolában. Óvodás korban meg nem is mászkál egyedül, hanem veled, vagy a másik szülővel. Én pl. a kisiskolás korral sem értek egyet. Oda is én viszem majd lehetőleg. Nem kell neki sem feltűnő gönc, sem feltűnő tolltartó, telefon, zenelejátszó stb. Reggelente, munkába menet a vonaton látom, ahogy egymást túllicitálják a telóikon lévő új zenékkel, majd hívják egymást, hogy a másik épp hol tart a suliba menet. Mind a szülők pénzén.


Melómból kifolyólag is hallok, látok olyan eseteket, hogy gyermek társaik elvesznek ezt-azt. Nem mondom, hogy mindenhol ez van, de itt a "Nagyfaluban" igen.


Sok tanár is panaszkodik, hogy nem figyelnek a gyerekek órákon. Egymással Chatelnek mobilon, zenét hallgatnak, stb. A mobil is egy formája az úgynevezett rossz irányú önmegvalósításnak, a rossz irányú ego kialakulásnak.


Miért neki mobil? Hogy fel tudjam hívni? Hogy ő tudjon felhívni? Mit nem tudunk majd róluk, mit ne tudtak volna anyáink, apáink mi rólunk?


Szimpatikus

2010. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy gyereknek legkorábban középiskolába kell adni telefont a kezébe, előbb semmi szüksége rá!
2010. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindazokon kívül amit itt leírtak-mégis,kit hívna rajta?Egy ovis nem sétálgat egyedül,mindig van vele valaki,akinek úgyis van telefonja.Nálunk a régi,már nem működő telefonokat kapják meg játszani.
2010. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En 11 voltam amikor megkaptam az elso telefonom, en meg is becsultem, soha nem szorakoztam az anyum penzert, vigyaztam ra.

Ha valaki ugy gondolja, hogy egy gyerek ertelmes egy moboltelefonhoz, es megbizhato, akkor nyugodtan vehet neki, persze egy ovis gyerek ehez meg kicsi.

14/L

2010. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Óvodásnak nem látom értelmét hogy adjak telefont. Úgyis én megyek érte, én viszem oviba, amikor meg ott van, minek telefonálgatna? Meg kinek? Ha gond van, az óvoda úgyis értesít, nem? Az én fiam akkor fog kapni, amikor már egyedül jár haza.
2010. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem való óvodás korúnak még mobil,de az iskolában is korlátoznám!

Órán semmi esetre nem engedném még csak bekapcsolni sem!

Mobil nélkül azért még manapság is meglehet lenni!

2010. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem egy ovodás korú gyermeknek még felesleges, mert sokat jászanak és nem figyel elhagyhatja bár az én kis fiamnak 1 osztályos kora ota van, mert nem mindig érek haza a munkám miatt idöbe és azért jó dolog ha van, mert addig is telefonon keresztül irányitom én sajnos egyedül nevelem és nincs más megoldás....ezért jó a telefon....
2010. jan. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az enyém most 17 7 csak ballagására jövőre engedem neki,hogy valami olcsóbb fekete fehér féle telefonja legyen!
2011. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!