Rosszul esne ez a dolog számotokra?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok,bnőm nem rég szült. Én őszre vagyok kíirva, a babáink azonos neműek.

A környezetembe már mindenki felajánlotta, hogy szed össze kisruhákat, sőt már kaptunk is. Igazából nem szorulunk rà.. de valamelyest jól esett volna, ha Ő is gondol ránk.

Kérdeztem tőle ( nem most ), hogy segít-e összeállítani ruhacsomagot méretek és ruhafajta szerint, ő most mègis jobban átlátja miből mennyit érdemes.

Csak nevetve mondta, hogy annyit ne vegyek, amennyit Ő, mert a felét nem hordta a kisgyereke, ès már rég eldobozolta azokat.


Semmi szemrehányás a részemről, csak rosszul esik, hogy meg sem született a kisgyereke, de én már vettem ezt-azt, amíg kórházban volt nem akarta a családtagjait megutaztatni, így én vittem neki mindent, amire szüksége volt, mert közelebb voltam.


Inkább maga az a dolog esik rosszul, hogy mindenki más adni akar, aki nem is áll olyan közel hozzám, mint Ő.

És tènyleg nem várom el( mert ha lesz 2.gyermek és ugyanolyan nemű, akkor minek 2x kiadni ruhára pénzt, ha ott van dobozba), de még annyit se segített, hogy darabszámra mennyit vegyek a ruhákból.


Én reagálom túl vagy csak a hormonok? 🙈


2021. máj. 17. 13:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%
Nem reagálod túl. A szomszéd csaj is adott nekem anno ruhákat, pedig terveztek következőt. Annyit kért, ha kinőttük adjuk vissza.
2021. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hormonok.Legalábbis nekem nem esne rosszul, hogy nem ajánlott fel kisruhát, főleg ha tudja hogy egy csomóan adnak, akkor kb tudja, hogy felét se fogod ráadni már annak sem ami van, mert olyan gyorsan nő a baba.Nyilván neki is túl sok volt, ha mondta hogy annyit ne vegyél mint ő.Szóval szerintem igen, kicsit túlreagálod.Persze nem vagyunk egyformák, de én ezen nem rágódnék.
2021. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Na majd ha mindenki ad, nem fog fájni ha egy nem akar. Nálunk úszik a ház a kisruhában, nem tudom hova rakni, eladni nem lehet és senki nem kéri vissza.
2021. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem esne rosszul. Neked se volt kötelező neki venni, neki se kötelező neked adnia a gyereke ruháit.
2021. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Abszolút túlreagálod.

Most akkor akarod hogy adjon ruhát vagy nem szorulsz rá. Nem is értem....

De

Mi is több gyereket tervezünk és nem fogom szétosztogatni a dolgokat hanem majd akkor amikor már több nem lesz. És akkor sem annak fogom felajánlani, aki nem szorul rá, hanem akinek szerintem jól jönne.

Max ha épp nem kell, pl az övterelőt kölcsön adnám, de a babaruhákat, pelenkát nem.

Ha tudsz segíteni neki segíts de a miből mennyi, egy kisebb gondja nagyobb annál, másrészt őszi babánál rohadtul ráérsz ezzel foglalkozni. Most az ő életében 2te vagy a középpontban és a tiedben sem ő lesz ha túlvagy a szülésen.

2021. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%
Nem a hormonik csak mindenki magából indul ki, te olyan fajta vagy aki szeret adni, hát ezek szerint ő nem, és azért esik rosszul. Ha olyan jó barátnő kérdez rá, hogy neki nem esett jól mikor segítettél?
2021. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
Nem kötelező ám ingyen cuccokat adni egymásnak. Neked aztán vannak elvárásaid. Könnyű a hormonokra fogni, hogy ajándékba akarod másnak a babaruháit. Tegyél rendet a fejedben.
2021. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Az elsô gyerek után én sem ajándékoztam a ruhákból, mert tudtuk, hogy szeretnénk tesót, neki tettem el ôket.


Lehet, hogy ôk is szeretnénel majd.


De akárhogy id, túlreagálod.

2021. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Abszolút túlreagálod. Én sem adnám másnak ha még szeretnénk gyereket. Semmi közöd hozzá mit csinál vele. Az meg hogy te ezt meg azt megtetted.... Gyerek nélkül. Neki már ott egy kicsi. Lehet nem ér rá arra, hogy veled válogasson ruhákat fél napig.
2021. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Hát, első gyerek után én sem adnám oda a ruhákat, hanem eltenném a kistesónak. Sőt, a kistesó után még eladnám öket, hogy abból vegyek újabb ruhákat.
2021. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!