Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez manapság normális dolog?...

Ez manapság normális dolog? Nem tudom a világ fordult a feje tetejére és én látom rosszul vagy igenis jól gondolom, hogy amit a "sógornőm" akar csinálni az egy nagy böszmeség?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy a sógorom nejével beszélgettünk és szóba került a karácsony, mire mondtam, hogy milyen jó mert a gyerekük végre olyan korba lépett amikor megérti mit is jelent ez és előjöhet a Mikulás, Krampusz, Jézuska és társai ki-ki a kedve szerint. Mire ő azt mondta, hogy ő nem fog hazudni a gyerekének, megmondja,hogy a Mikulás nem igazi, sőt ez csak egy vallási izé-mizé(nem részletezem miket mondott még, mert száraz egy anyag lenne), sőt tovább megy a Húsvéti nyuszit sem adja be neki, mert a gyerek ha ajándékot kap igenis tudja, hogy azt a szülei adták szeretettel és különben is ő egy kis felnőtt, akit nem akar hazugságban nevelni és gyerekként kezelni, sőt leülteti és elmesél minden részletet és azt is eldöntheti hogy milyen vallást szeretne választani. És most kapaszkodjatok meg a kisfiú 2 ÉVES?!

Csak szerintem rossz már ilyen korán eltüntetni a gyerek kor egy ilyen fontos részét?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 1. 22:54
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%
Hat ez az o maganugyuk.
2016. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
72%
Ebben a korban még úgysem érti, amit az anyja beszélne neki. Ha óvodába kerül majd a kicsi, anyjának lesz némi dolga megmagyarázni a gyereknek, kinek van igaza? Az oviban a nyuszi ajándékokat kerestető óvónőknek, a Télapó ünnepségnek? Stb.
2016. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
46%

Szerintem is böszmeség!Egy kis gyerekkor mindenkinek kell.Jó érzés volt számunkra is gyerekként várni a Mikulást és a Jézuskát,hogy megajándékozzon minket.


Később persze ha rákérdez el kell neki mesélni és ugyan úgy mint mi meg fogja érteni.

Nincs gyerekem,de így látom.


23/F

2016. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tenném / nem teszem, amit a sógornőd. De böszmeségnek egyáltalán nem tartom. Én pont azon szoktam gondolkozni,h a mai világban biztos nehezebb a télapó-, Jézuska mesét előadni egy gyereknek, mivel hatalmas a dömping a legkisebb boltban is, vhogy nehéz fenntartani az ünnepek intimitásat. Úton útfélen Mikulásokba botlunk már novemberben. Szóval nem tudom elítélni azt a szülőt, aki így gondolkodik. Csak arra figyeljen,h a gyerek majd ne kezdje el mondogatni a többieknek,h nincs is Mikulás...stb.

A vallás témában semmi kivetnivaló nincs a hozzáállásán. Gondolom nem most akarja eldöntetni a gyerekkel.

2016. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg nem tesznek jót ezzel a gyereknek. A lányunk két és fél éves, mostanában csodálkozott rá a templom harangjára. Annyit mondtunk neki, hogy ez a templom, ide járnak imádkozni az emberek. Mi ateisták vagyunk, szerintem ennyi infó, ebben a korban, bőven elég.


Van egy nagyon jó barátunk, itt tanul. Ő izraeli, vallásos zsidó. Róla annyit mondtunk, hogy sapkában jár (kipa). Amikor jön, akkor odaadja neki, felpróbálhatja, de a vallásról nem beszélgetünk vele, mert nem értené, hogy mi az a judaizmus.

Azt viszont elmondtuk, hogy a srác nem ehet disznót, mert tiltja a vallása. Vagy értette vagy nem, annyi megmaradt neki, hogy disznót nem eszik.


A későbbiekben is úgy tervezzük, hogy ha kérdez majd, válaszolunk korának megfelelően.

Egyszer bevittük egy templomba, mutogatott, hogy mi micsoda. Körítés nélkül mondtuk, hogy az ott az oltár, azok szobrok, azok padok, ahol az emberek imádkoznak. Ennyi.


Igen, tudjon róla, hogy létezik vallás, de a részletekkel még nagyon ráérünk. Mikulás és nyuszi és társai vannak. Jelenleg ezek mágikus lények neki és ezt a meseszerű mágiát nem vesszük el tőle. Ahogy én emlékszem, 8-9 évesen rakta össze, hogy valami nem stimmel. Addig viszont nagyon szép emlékek kötődnek a jézuskához, aki bevarázsolta az ajándékokat és a fát, illetve a mikuláshoz is, aki kopogtatott (apám egy egyszerű bűvésztrükkjével) és a csizmában ott volt a csoki és egyéb apróságok. A várakozás izgalmát és a mesebeli "hősöket" botorság elvenni tőle. Idővel magától rájön. Nekem nem okozott traumát, inkább büszke voltam, hogy milyen nagy és okos vagyok, hogy rájöttem a turpisságra.


30 már elmúltam, de a mai napig kapok a szüleimtől "ezt a jézuska hozta neked" ajándékot karácsonykor :)

2016. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
42%
Én teljesen egyetértek a sógornőddel. A gyereknek az a legrosszabb mikor rájön a szülei évekig átverték.
2016. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
59%

Hát szerintem kérdező óriástévedésben vagy, nyilván azt magyarázta, hogy később miket fog tenni.

Ahhoz meg őszintén szólva semmi közöd.

Nem bűncselekményt követ el.

2016. nov. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
66%
4es vagyok. Azt még hozzátenném,h jóval kisebb kárt okoz ezzel a sógornőd, mint az a rengeteg szülő, aki Jézuskával és társaival zsarolja a gyereket. "Látja ám a télapó,h nem eszed meg a főzeléket./ Ha nem énekelsz, csak virgácsot fogsz kapni. / A Zsuzsika biztos azért kapott annyi mindent, mert ő nem feleselt." És még sorolhatnám. Csak azért írom le,h lásd,h ezek a hiedelmek nem minden esetben tesznek jót a gyerek fejlődésének. És vica versa: nem biztos,h a sógornőd rosszat tesz. Jézuska és télapó nélkül is lehet szeretetteljes a karácsony.
2016. nov. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
32%
Az én 8 éves lányom 2 napja jött rá, hogy ezek a dolgok nem léteznek. Sírt, rettenet szomorú mert hazudtunk neki. Azt mondta, hogy átvertük, és ezentúl ne várjuk el, hogy őszinte legyen. Azóta nem szól hozzánk. Sajnos igaza van. Szégyellem magam, bár én mindig is elleneztem ezt az egész kamuzást, a párom erőltette. A világon semmi értelme nincs, és éreztem, hogy előbb utóbb ez lesz a vége. Hazudni bűn, és lehet ezt szépíteni, hogy csak aranyos mese, de nem az. Kőkemény hazugság, amit sok éven át tolsz a gyereknek, amíg le nem buksz...
2016. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk a 4 éves nem hisz az ilyenekben és a 2 sem fog. Azért mert soha nem mondtuk ezt neki. Mi éppen hogy vallásosak vagyunk azért nem. Hülyeségnek tartom, a 4 évesnek idén már beszéltem is olyanról, hogy valakik azt mondják a gyereküknek, hogy jön a mikulás, stb. Nem viselte meg. Természetesen ő is kap ajándékot, csak nem hiszi hogy a mikulás hozta.
2016. nov. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!