Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Van olyan szülő, aki nem leli...

Van olyan szülő, aki nem leli örömét a gyermek szép öltöztetésében?

Figyelt kérdés
Ismerősi körben van egy család, akik átlagos vagy átlagosnál kicsit jobb anyagi örülmények között élnek: modern családi ház, modern berendezésekkel, szóval anyagilag stabilnak számítanak. Mégis, a gyerekek mindig elhagyagoltak ruházat szempontjából... kopott, kinyúlt ruhák (valószínűleg valahonnan eleve használtan, elnyűtten beszerezve), méretben sokszor nem is megfelelőek, pl túl nagy felső, de bokavillantós nadrág, kikopott talpú zokni, agyonmosott ruhák... amiket nem csak otthonra, mindenhova rájuk ad a szülő. A műanyag tányér és evőeszköz már kopott,karcos, elszíneződött, de nem kap másikat, még mindig ugyanazt az egy szettet használják evésnél a gyereknek. A cumija besárgulva, már kirágva is talán, de csak az az egy van, nincs cserélve. Szerintetek ez szimplán igénytelenség? Már fillérekért lehet új és gyönyörű divatos ruhákat kapni gyerekekre, egyik szebb mint a másik és akár pár száz forintért is, pl Pepcoban vagy akár börzéken is más anyukáktól, hiszen egy ruházat egy szezon a kisgyerekeknél. Egyszer volt valamilyen közös gyerekes programunk (talán gyereknap vagy szülinapozás, már ne mtudom pontosan) és vittünk nekik pólókat, kis nyári kalapot, rövidnacit ajándékba. Nem tudjuk hova lettek, sosem láttuk a gyereken, de még fényképről se, pedig elég gyakran posztol anyuka a gyerekekről a közösségi médiában. De még csak privátban sem egy próba fotót, hogy jó lett a ruha, vagy hogy milyen jól áll neki vagy ilyesmi. Legalábbis nálunk szokás, hogy ha a gyerek valakitől ruhát kap, akkor azt adom rá a következő találkozáskor, vagy legalább egy képet lövünk róla hogy milyen csini benne és ezzel is megköszönve. Ez így családi és baráti körben is ilyen magától értetődő dolog, kivéve náluk. Csináltunk egyszer kis csoportképet a gyerekeinkről, hát mindenki olyan aranyos nyári rucikban volt, az ő gyereke meg szegény egy kinyúlt, bolyhos szürke melegítőnadrágban meg egy fodros nyakú (kinyúlt a gumi benne) szürke pólóban amin valaha egyszer volt valami meseszereplő de már csak a lepattogzott minta helye látszódott rajta. Annyira sajnáltam szegényt... Hozzáteszem, esetleg mielőtt valaki megjegyezné, nem egy újgazdag lilaakácközi anyukacsoport vagyunk :D Mindenki átlagos körülményekkel és ayagi háttérrel, hozzájuk hasonlóan. De úgy gondolom szerény körülmények között élő gyerekek sem feltélen járnak ilyen göncökben, mert már nem az a helyzet mint pár évtizeddel ezelőtt, hogy csak a butik üzlet meg a kínai közül lehet választani... Érthetetlen számomra, hogy valaki nem leli örömét abban, hogy a gyermeke szép ruhákban legyen.

2021. jún. 3. 10:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%

Igazából tök értelmetlennek tartom ezt a puccparádét.


Itt a jó idő.

Mi szinte egész nap az udvaron vagyunk.

A hyerekeim homokoznak, esnek kelnek. Ha megyünk a nagyobbért oviba, nem fogom őket csak azért átöltöztetni, aztán meg itthon vissza h a sok anyuka megcsodálhassa h milyen cuki ruciban vannak.

Ha elmegyünk valahova (barátnőmhöz játszóra, piknikre) szintén tök fölösleges. Nem adok a lányokra se csili szoknyát, mert kényelmetlen benne játszani.

Az ovis "oviban járósban" jöhet. De barátnőm miatt nem öltöztetem őket koktélruhába.

Ha anyósékhoz megyünk vagy úgy vendégségbe h tudom h csak pár óra, akkor csinibbet kapnak. De ha játszani megyünk valahova, akkor kényelmesben vannak, amiért nem kár....

Itthon szintén összestoppolt térdű nyakanyúllott szett van rajtuk

2021. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
Először én is arra gondoltam, hogy környezetvédelmi okok miatt élnek így. De aztán elgondolkodtam: attól még lehet igényesen öltözni, turkálóban is lehet venni szép, jó állapotú ruhákat. Vajon a szülők is így öltöznek?
2021. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
55%

És most mi is a kérdés? Vagy csak kellett valakit szapulni névtelenül névteleneknek?

Most jobb?

Miért nem veszel szép ruhát azoknak a gyerekeknek, ha ennyire sajnálod És félted a lelki világukat? Vagy azért annyira nem?

2021. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%

jatszoterre, parkba, udvarra jatszani hulyeseg a gyerekre szep ruhat adni, ugyis tonkremegy, de nyilvan karacsonykor nem abban fogjak a fa ala tenni.

a karcos muanyag tanyerbol ugyan ugy lehet enni otthon, de nyilvan a vendegeknek nem abbol kell felszolgalni az etelt.


egyebkent a kornyezetvedelmi szempont tok jogos, nem kell mindent kidobni csak azert mert kicsit leharcoltabb.

2021. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
ebből csak a cumi az igazi baj, mert az mindenféle fertőzéseket okozhat, baromira nem higiénikus. a többi nem veszélyes, max fura, de kit érdekel?
2021. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy fiam és egy lányom. A lányom, ha rajta múlna, még a homokozóba is balettruhában menne lakkos cipőben, annyira csajos, őt fel lehet öltöztetni szépen, mert szereti. A fiamnak van kb 5 kedvenc pólója és nadrágja, amik elnyűttek és rongyosak, ő meg imádja, és csak akkor hajlandó mást felvenni, ha már ráparancsoltam és üvöltöztünk, hogy az ünnepségre mégsem mehet foszlott ruhában. Van neki is szép ruhája, majd egy másik gyerek talán örül neki.


Ezt csak azért írom, mert egy két gyerek igencsak makacs tud lenni, és hiába veszel neki csinos ruhát, nem fogja felvenni. Lehet azoknak a gyerekeknek a kedvenc tányérjuk egy régi műanyag dínós tányér, és hiába van száz másik, mindegyik a kopott dínósat akarja. Vagy nem tudom, lehet csak az én fiam ilyen, de neki is vannak dolgai, amikhez akkor is ragaszkodik, ha már baromi kopott és régi.

2021. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

11: senki sem koktélruháról beszélt. De most miből áll egy nem rongyos leggings+póló kombót ráadni egy kislányra, vagy nyáron rövidnadrág+pólót bármilyen nemű gyerekre? Miért kell koszosan és rongyosan járatni a gyerekeket?

Amúgy a használt ruhát is értem, semmi bajom vele, én a barátnőm gyerekeiről szoktam kapni, 1, illetve 2,5 évvel idősebbek az enyémeknél. De tiszták, nem lyukasak, nem agyonhasználtak. A bolyhosabb, kopottabb darabokat még itthon rájuk is adom a kertben matatni, de oviba vagy bárhova szép állapotú ruhákban mennek. A szakadt meg kuka, hacsak nem olyan részén ment szét, hogy normálisan meg lehessen varrni.

2021. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Viszonylag sűrűn találkozunk, mert a férjeink munkatársak, mi meg jóban vagyunk pár éve már az anyukával. Szóval nagyjából azért tisztában vagyok a helyzetükkel hiszen rengeteget beszélgetünk.

Aki a koktélruhát írta... ugye azért azt belátod, hogy a toprongyos öltözet meg a koktélruha között nem kevés átmenet van?!

De amikor összejönnek a gyerekes szülők egy családi közös sütizésre vagy gyerekprogramra visszük őket, és ők már eleve egy kinyúlt és nyakánál odaszáradt pörköltszaftos ruhában jelenik meg a kisgyerek, azért az nem helyénvaló. A "nyilván a karácsonyfa alá nem úgy rakják be" kommentre pedig: de. Simán. Óvodai karácsonyi ünnepségen, amikor fotózás is volt, nem kellett ünneplőben menni, tehát nem fehér ing- fekete nadrág volt az elvárás senkitől, de azért mégis kicsit elegánsabb megjelenés elvárható. Szintén bolyhos melegítő, kinyúlt hosszú ujjúval, csak úgy lógott szerencsétlen gyereken a ruha. Anyuka egyébként viszonylag normálisan öltözködik, bár a stílusa egyedi, de új ruhái vannak, és tiszták. Csak a gyerekek...

Környezetvédelem? :D Én is járok turizni, hoztam már haza zsír új ruhákat is, még címke is volt rajtuk, de valóban használt dolgokat is fogtam már ki szuper darabokat és gyerekeknek is szoktam venni adok-veszek csoportokban például. Szóval ennek ehhez semmi köze a környezetvédelemhez. Most még nem olyan nagyok a gyerekek, de később szerintem félő lesz, hogy meg fogják majd szólni a többiek, vagy kicsúfolják. Esetleg ő maga fogja rosszul érezni magát amiért a többieknek szép mesefigurás ruhái vannak, neki meg csak a leharcolt ruha. De igazából nem tudom mit lehetne tenni, ahogy írtam korábban, kapott már tőlünk ruhát, de sose adta rá talán... biztosan kapott már a rokonoktól is, kérdés hogy azok is hova kerülnek. ÉN szívesen adnék neki akár használt ruhát is a nagyobb gyerekről, mert vigyáznak a ruháikra és nincsenek agyonhordva, de félő hogy sértésnek venné, vagy el se fogadná mert ők nem szorulnak rá.

2021. jún. 3. 13:20
 19/29 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, te nagyon ráérsz.
2021. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

#19 igen, ma épp szabadnapom van, képzeld :)

Egy másik ismerős gyereke, aki szintén ebben a társaságban van, megkérdezte már az anyukáját, hogy "Anya, az XY miért van ilyen ruhába, ők szegények?" Nehéz erre hirtelen mit válaszolni és nem gonoszkodni akart a kicsi, csak már feltűnt a gyerekeknek is.

2021. jún. 3. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!