Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Van olyan szülő, aki nem leli...

Van olyan szülő, aki nem leli örömét a gyermek szép öltöztetésében?

Figyelt kérdés
Ismerősi körben van egy család, akik átlagos vagy átlagosnál kicsit jobb anyagi örülmények között élnek: modern családi ház, modern berendezésekkel, szóval anyagilag stabilnak számítanak. Mégis, a gyerekek mindig elhagyagoltak ruházat szempontjából... kopott, kinyúlt ruhák (valószínűleg valahonnan eleve használtan, elnyűtten beszerezve), méretben sokszor nem is megfelelőek, pl túl nagy felső, de bokavillantós nadrág, kikopott talpú zokni, agyonmosott ruhák... amiket nem csak otthonra, mindenhova rájuk ad a szülő. A műanyag tányér és evőeszköz már kopott,karcos, elszíneződött, de nem kap másikat, még mindig ugyanazt az egy szettet használják evésnél a gyereknek. A cumija besárgulva, már kirágva is talán, de csak az az egy van, nincs cserélve. Szerintetek ez szimplán igénytelenség? Már fillérekért lehet új és gyönyörű divatos ruhákat kapni gyerekekre, egyik szebb mint a másik és akár pár száz forintért is, pl Pepcoban vagy akár börzéken is más anyukáktól, hiszen egy ruházat egy szezon a kisgyerekeknél. Egyszer volt valamilyen közös gyerekes programunk (talán gyereknap vagy szülinapozás, már ne mtudom pontosan) és vittünk nekik pólókat, kis nyári kalapot, rövidnacit ajándékba. Nem tudjuk hova lettek, sosem láttuk a gyereken, de még fényképről se, pedig elég gyakran posztol anyuka a gyerekekről a közösségi médiában. De még csak privátban sem egy próba fotót, hogy jó lett a ruha, vagy hogy milyen jól áll neki vagy ilyesmi. Legalábbis nálunk szokás, hogy ha a gyerek valakitől ruhát kap, akkor azt adom rá a következő találkozáskor, vagy legalább egy képet lövünk róla hogy milyen csini benne és ezzel is megköszönve. Ez így családi és baráti körben is ilyen magától értetődő dolog, kivéve náluk. Csináltunk egyszer kis csoportképet a gyerekeinkről, hát mindenki olyan aranyos nyári rucikban volt, az ő gyereke meg szegény egy kinyúlt, bolyhos szürke melegítőnadrágban meg egy fodros nyakú (kinyúlt a gumi benne) szürke pólóban amin valaha egyszer volt valami meseszereplő de már csak a lepattogzott minta helye látszódott rajta. Annyira sajnáltam szegényt... Hozzáteszem, esetleg mielőtt valaki megjegyezné, nem egy újgazdag lilaakácközi anyukacsoport vagyunk :D Mindenki átlagos körülményekkel és ayagi háttérrel, hozzájuk hasonlóan. De úgy gondolom szerény körülmények között élő gyerekek sem feltélen járnak ilyen göncökben, mert már nem az a helyzet mint pár évtizeddel ezelőtt, hogy csak a butik üzlet meg a kínai közül lehet választani... Érthetetlen számomra, hogy valaki nem leli örömét abban, hogy a gyermeke szép ruhákban legyen.

2021. jún. 3. 10:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad a ruházata alapján elítélni az embert.

10 évig dolgoztam autókereskedésben és bizony rengeteg olyan ember jött be az utcáról akikről azt gondoltuk, hogy csak az eladók idejét húzzák mert a ruhája alapján azt hittük nincs pénzük. De amikor kp-ra kifizették a több milliós autót akkor tátogtunk. Volt aki gumicsizmába disznószagúan jött be és gond nélkül letette a pénzt az asztalra. Én ott megtanultam, hogy nem az számít milyen ruha van rajtad, vagy hogy áll a hajad.

Mi is jól élünk bár nem vagyunk milliomosok. A gyerekruhákat a H&M-ben veszek mindig. Kilenc éves a lányom. Addig hordja a ruhát amíg szét nem szakad valahol. Ez az ő mániája. Neki ez kényelmes ha kicsit kinyúlt a ruha. Soha nem szerette, ha tapad rá vagy szoros egy kicsit valami.

Kéthavonta szoktam neki vásárolni általában.

És akkor is inkább a kinyúltabb, kényelmesebb darabokat hordja.

Van kb. 20 nadrágja de abból csak 10-et használ kb. Nem tudok vele mit csinálni és nem is akarok. Ha neki kényelmes akkor hordja azt. Nem nagyon érdekel más véleménye. Ismernek minket és tudják, hogy nem vagyunk olyanok akik a gyereken spórolnak. Lehet náluk is hasonló a dolog a gyerekkel.

2021. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
68%

1) Igényes háza és berendezése most kb. az összes csokosnak van.

Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy pénzesek.


2) az igényességet nem a pénzhez adják. Van aki minimálbérből is igényesen néz ki, van aki milliókon csücsül és mégis igénytelen.


3) majd kinyílik a gyerek szája. Ha viszont őt sem zavarja, hogy toprongyos, akkor téged se zavarjon.

2021. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
83%

"Legalábbis nálunk szokás, hogy ha a gyerek valakitől ruhát kap, akkor azt adom rá a következő találkozáskor, vagy legalább egy képet lövünk róla"


Most hallok ilyenről először, úgyhogy valószínűleg helyi szokás, nem általános.

Soha eszembe se jutott még ilyesmi. Nem küldtem képet, nem is kaptam, pedig igencsak multikulti baráti társaságunk van (más-más országból is).

Egyébként mondhatja külső szemlélő, hogy "nem lelem örömem", mert 99 %-ban praktikusan van öltoztetve a lányom (5) és a fiam (2) is.

Még a nagyobbnál az elején "megtanultam", hogy a csini ruháknak semmi értelme ebben a korban. Van egy-kettő, amit egy-egy alkalom után ki is nőnek.

2021. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
89%

Bár az én babám még pici, 9 hónapos, de mi pl. eddig alig költöttünk gyerekruhára. Ismerős családoktól kaptunk szép állapotú használt babaruhát, vannak elképesztően csinos és elhasználtabb darabok is. Otthonra, sétára szerintem kb. mindegy miben van, legyen kényelmesen, napi 5x öltözik amúgy is, mert vizes lesz, koszos lesz, kajás lesz, kakis lesz. Gyerekorvoshoz, státuszra, vendégségbe szoktam rá új/újabb darabokat adni. Egyelőre borzasztóan hálás vagyok, hogy soktízezer forintot spóroltunk babaruhán, ráadásul nem is kell tárolni őket, mert amint kinövi, adjuk is vissza őket.


Ha nagyobb lesz, én akkor is azt gondolom, hogy a viszonylag szép, de kényelmes ruhákat fogjuk preferálni, és nyilván nem szakadtan fogom járatni, de ha kicsit bolyhos vagy kopott lesz valami, hát Istenem... Egyáltalán nem gáz másodkézből/használtan vett ruhákat adni a gyerekre. A durván szakadt-foltos nyilván más tészta.


Én gyerekkoromban pl. azt utáltam a legjobban, hogy folyton le voltunk szidva, ha összekoszoltuk-elszakítottuk a ruhánkat: szépen járattak bennünket, de kb nem játszhattunk szabadon, vagy utána szoronghattam, hogy kikapok, mert beletört a fű a világos nadrágomba. De melegítőbe nem lehet járni, mert az tré... Visszagondolva bár lettek volna egyszerű, praktikus, nyúzható darabjaim, amikben lehetett is játszani.


Kamaszként ez megfordult, akkor már igényem lett volna a saját stílusra, de anyukánknak megmaradt ez az öltöztethetnékje: csomó ruhám volt, ami neki tetszett, nekem nagyon nem.

2021. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
67%

Használt ruha is lehet tiszta, nem kinyúlt, ha már környezetvédelem.


Aki meg nem öltözteti fel a gyerekét, ha csak elmennek valahova, az ő maga is kinyúlt otthoni ruhában megy el pl boltba, mert úgyis mindjárt jövünk haza alapon? Ez baromi igénytelen és a lustaság netovábbja. Nem kell koktélruhát felvenni, de egy normálisan kinéző nadrág felső kombót semeddig nem tart felvenni.

2021. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Nálunk az összejáró baráti társaságban szokás megmutatni, hogy ha valaki kap valamit a másiktól, akkor abban örömét leli, boldogan használja, hasznát veszi a kapott dolognak. Ez szerintem egy nagyon jó szokásunk, és bár legtöbben otthonról hozzuk ezt a szokást, azoknál sem okozott ez gondot, akik korábban nem voltak így, szívesen teszik, nem kényszerből. Örülünk egymás boldogságának és egymás gyerekének, azt hiszem ezen már csak nem lehet megbotránkozni talán... :)

Azért mondjuk ne mondja nekem senki, hogy nem tűnik fel sokadik alkalom után se, hogy a többi gyerek épkézláb ruházatban van, csak mindig az az egy nem. És tényleg nem arról van szó, ha elolvatátok a korábbi válaszaimat is, hogy mi a hófehér farmernadrágban és csipkefelsőben hordjuk a játszóra a gyereket, szó se róla. (Bár az én gyerekemnek a játszós ruhája se szakadt meg elnyűtt, csak olyan ami átlagos állapotú és nem sajnáljuk ha koszos lesz, szabadon mozoghat benne). Viszont ha meg kell jelenni valahol, vagy akár vendégségbe megyünk, kerti party, játszóház vagy bármi, akkor igenis van olyan hogy illem. Akkor illendő lenne nem szégyenbe hozni a gyereket azzal, hogy lyukas a térdén a nadrág már érkezéskor, hogy kajafoltos a felsője, aminek az ujja már egy harangujjú felsőre hasonlít olyan elnyűtt, a lábáról meg majd leesik a 3 mérettel nagyobb szandál, a lyukacsos zoknival. Nekem lesülne a bőr az arcomról, így vinni bárhová a gyerekemet. Aki ebben a környezetvédelmet látja, azt egyszerűen nem tudom hova tenni, számomra értelmezetetlen.

2021. jún. 3. 15:43
 27/29 anonim ***** válasza:
86%
Ismertem 2 ilyen családot az egyik a lányom ovis társa volt kislány pont így öltöztették 2 számal kisebb ruhákba,idejét múlt ruhákba,egy normális ruhája nem volt kislánynak pedig 2 dolgozó szülö volt ott is anyuci normálisan nézett ki csak lányát hanyagolta el kinézetileg és sajnos iskolás korában sem törödött vele.
2021. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
85%
De bezzeg, ha anyuka írta volna ki, akkor itt szidnátok, hogy rongyosak a gyerekei, meg bezzeg házra van.
2021. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
59%

Tényleg furcsa, ha valaki nem figyel ennyire a gyerekre, hogy szépen járassa. És tényleg nem drága ruhák kellenek,csak ami tiszta és nem annyira viseltes.

Gondoltál már arra, hogy valahogy szóba hozd az anyukának? Ha viszonylag jóban vagytok. Tudom, kellemetlen, de valahogy finoman. Én tuti nem bírnám megállni. Megkérdezném pl hogy jók lettek a múltkor kapott rucik? Szívesen megnéznéd bennük a gyerkőcöt. Vagy nem is tudom...Esetleg ha mész vásárolni elhívod őket is, aztán mutatnád hogy fillérekért is lehet szép ruhákat találni.

2021. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!