Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi ruhadarabok szükséges...

Mennyi ruhadarabok szükséges venni a kisbabának? Hány darabot vetetek? Milyen méretekben? Számít az anyag? Ha igen, melyik a jó, legjobb?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék most mindent egyszerre megvenni, de azért lassan-lassan ha meglátok valamit, megtetszik, hát nem bánnám. ☺️ Első baba és lehet bután hangzik, hogy nem tudom ezeket a dolgokat még, de nagyon örülnék neki, ha valaki segíteni ebben. Egyedül, illetve a férjemmel fogok vásárolgatni. Nem tudom számít e, mármint méret tekintetében, hogy nem Magyarországon élünk (Hollandiában), úgy értem nem tudom, hogy egységesek e a baba méretek Európában. Csak azért jutott eszembe, mert a felnőtt ruha méretek nem azok.


Tegnap nézegettem az interneten egy H&M-es kis rugdolózót (csak példának írom, teszteltem a dolgot 😄) és azt írja, hogy az elérhető méretek: 68 és 74. Szóval ezt a két méretet bátran lehet venni?


Lennétek szívesek segíteni nekem ebben? 😊



2022. febr. 9. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

H&M felejtős nekem, túl nagy minden dimenzióban. Hosszú vékony babám van, lóg rajta mint tehénen a gatya.

A lényeg, hogy minél magasabb %-ban pamut legyen, hogy milyen márka jelzés van a címkén az felejtős.

Mennyiség az majd a babádtól és tőled függ, mennyi “baleset” lesz, mennyire bukós és hányszor akarod elindítani a mosógépet egy nap/héten.

Nekünk sok volt (15 body, 10 rugdalózó minimum) mert már a kórházban összehányta mind a 4 szettet amit vittem és később se lett jobb. 😂

2022. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
68, 74 csak majd később fog kelleni. Nekem pici volt a fiam(3020 grammal született) 50-est hordott 3 hétig. Aztán 56-ost egy hónapig. Most 4 hónapos most kezdte el a 68ast hordani. Én úgy vásárolnék hogy legyen 50-es body+Rugi pár darab, több 56-os, meg 62-es. Body, rugdalózó, sapka, zokni elég. Én mást nem is adtam rá az első két hónapban. Nagyon cukik a babafarmerek, cipők de nem fogod úgy sem ráadni. Body legyen rövid, meg hosszúujjas is. Remélem segítettem, boldog babavárást! :)
2022. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

A 68-as kb. 6 hónaposra való méret (~68 centiig), a 74-es 9 hónaposra (74 centiig). Nyilván vannak egyéni eltérések.

A hm méretezését én szeretem, sokkal reálisabb, mint más márkák.

2022. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elején szerintem csak 56, max. 62-es ruhákat vegyél, vagy olyat, amibe 0-3 m van beleírva (ez kb. ennek felel meg). Majd látjátok, hogy milyen ütemben nő a babátok később, mert ez nagyon egyéni lehet, aztán már lehet, hogy másik évszak jön, másfajta ruhákat adnál rá. Szerintem egységesek kb. a ruhaméretek, de külföldön sok helyen inkább ezt a hónapos lebontást kedvelik, úgy vettem észre (0-3 m, 3-6 m, stb). Meg itthon pl. a Pepco méret kisebb, mint egy H&M. Szerintem mindegyik újszülöttruha 100% pamut, másra nincs is a kis bőrüknek szüksége. Fontos kérdés, hogy mikor születik a babád, nyárra várjátok? Meg az is fontos, hogy Hollandiában milyen idő van ekkor, ettől is függ, hogy miből mennyit vennék.
2022. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha azt írja, hogy elérhető méretek 68 és 74, az azt jelenti, hogy abból a rugdalózóból olyan méret van már csak. Nem azt jelenti, hogy neked olyan kell.

56-os es 62-est erdemes venni. Védőnővel konzultálj szerintem, ő ad listát is. Nekünk a h&m nagyon jól bevált.

2022. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
2 vagyok nem értem miért lettem lepontozva (tudom, kit érdekel). Szerintem ezt mindenkinek ki kell tapasztalni, így minden válasz hasznos. Nekünk meg nem jött be a h&m, csak a kis leggingsek, a ruhák gyatra minőségűek voltak. Nekünk a c&a vált be. Ettől nem pontoznám le, aki azt mondja neki meg azok nem. Vagy az a baj, hogy azt mondtam vegyen 50est is? Mit mondjak, ha az én fiam használta őket? Nem mindenkinek 4 kilóval születik a gyereke 🤷‍♀️ Na mindegy, mindenki azt csinál végülis amit akar.
2022. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! ❤️

Igen, csak 68 és 74-es méretek elérhetőek. De mint írtátok is többen, az túl nagy egx újszülöttre. Júliusra várom, persze már megérkezhet június közepén is akár (ha akar😁). Tehát még picit odébb van. Eddig nem is vettem még meg semmit, viszont kicentizni sem szeretném a dolgokat, így már azért gondolkodom rajta. Ezért is szeretném tudni pl. a méreteket, így ha látok egy jó boltot, akkor már betérek, szétnézek. 😄 Illetve az interneten is szép dolgokat lehet rendelni. Itt nagy meleg nem igazán van, 20°-24° van nyáron, de 16° is gyakori. Tehát 30° fok körüli érték ritkán van, ha előfordul is egy pár napig maximum. Augusztusban van hőhullám (ha van nagy meleg), de pl. tavaly nem is volt.

2022. febr. 9. 10:48
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 Én sem értem kedves válaszadó, én mindenkinek 👍 adtam. Teljesen természetes, hogy nem mindenkinek ugyanaz vált be. A baba méretét, súlyát pedig csak saccra tudják megmondani a pocakban, aztán vannak ám nagy eltérések is, mikor megérkezik. 😁(olvastam ilyenekrő).
2022. febr. 9. 10:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Először általában főleg 56-os ruhák kellenek, de a babád születési súlyától, testarányaitól függően kellhet 50-es vagy 62-es is.

Az sem mindegy, melyik évszakban születik egy baba, mert nyáron inkább rövidujjú és ujjatlan body-ból kell sok, télen viszont hosszú ujjú body-k és rugdalózók kellenek. - Azóta látom, írtad, hogy nálatok nem várható nagy meleg.

Ami számunkra teljesen felesleges volt az első évben, azok a kardigánok, pulóverek. Nagyon aranyosak, de egy pici újszülöttre számunkra nem volt praktikus. A zoknik szintén nem voltak praktikusak, könnyen lerugdalja magáról sok baba. Szoknyás egyberuhák a kúszó-mászó időszakban nem praktikusak (igaz, talán nem írtad, fiú lesz-e, vagy lány) , mert beakadhat a baba lába a pocak részbe, és orra bukhat.

Nálunk a gyerekek ősszel/télen voltak pici, mégis az egyikük igényelte a body + hosszúujjú rugdalózót, a másikuknak viszont ez sok volt, így rövid body-ban volt, és mellé vennünk kellett sima rugdalózó nadrágokat illetve ujjatlan rugdalózókat.

Szám szerint azt mondanám, kezdetben ennyivel mindenképp érdemes indítani, a többit pedig az alapján venném, hogy láthatóan mit igényel a baba:


56-os

10 rövidujjú body

10 hosszúujjú body

5 hosszúujjú rugdalózó (köztük véknyabb és vastagabb)

1-2 cérna sapka - sapkánál nagyon fontos, hogy legyen megkötője, különben hiába szuper cuki a sapka, lejön a baba fejéről


62-es

5 rövidujjú body

10 hosszúujjú body

5 hosszúujjú rugdalózó (tippre inkább vastagabb)


Az is egyéni, hogy a takaró alól ki fog-e bújni. Ha igen, szükségetek lehet később hálózsákra. Nálunk az egyik gyereknél szükséges volt, nem is zavarta, éveken át használta, mindig évszaknak megfelelőt vettünk; a másik gyerek pedig nem igényelte, hiszen melege volt egy body-ban is.


Én C&A-ban egyáltalán nem vettem babaruhákat, H&M-ben viszont annál inkább. Egyáltalán nem zavart, hogy nagyobb a méretezés, tudtam, hogy egy mérettel kisebbet kell vennem, ha rögtön szükségem volt rá. Nagyon szerettük a H&M-es kiszoknikat a totyogós korszakban (3 db-os szettben kapható csúszásgátlós), és sok body-t vettem ott. Azt is szerettem bennük, hogy kicsit streccses volt az anyaguk, így hosszú hónapokon keresztül jó volt ugyanaz a méret.

Azon se lepődj meg, ha esetleg később egyszerre három méret is jó lesz a gyerekedre, mert lehet majd olyan, hogy az egyik márkából még jó a 80-as, de a másikból már 86-os kell, míg egy harmadik olyan pici, hogy abból 92-es lesz csak jó. Ezek miatt az eltérések miatt kerülöm, hogy netről rendeljek gyerekruhát, mert annyira nagyok lehetnek az eltérések, hogy jobb megnézni őket személyesen.

Itthon az ALDI-ban és a LIDL-ben nagyon jó ruhákat lehet kifogni őszre, télre. Jó áron kapható náluk overál, kantáron őszi/téli nadrág, téli csizma. Simán fele annyiba kerülnek ezek, mintha egy H&M, C&A, Takko, stb. üzletben vennéd.

2022. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Egy jó tanács. Tudd, hogy ezeket a ruhákat most hetekre, max 1-2 hónapra veszed, annyira gyorsan ki fogja nőni. SZERINTEM ha az ember megteheti anyagilag sem érdemes ennyi időre nagyon nagy mennyiséget teljesen új ruhákból betárazni, csak fáj az ember szíve utána értük. (Nagyon áron alul lehet eladni, vagy max elajándékozni.)

Normál újszülött méret az 56-62-es (nálunk). Ennél nagyon kisebbet nem érdemes venni. Nagyobbat max úgy, ha univerzális (vagyis télen-nyáron használható). Értem ez alatt pl., hogy nyári babának ne vegyél 62-es bundazsákot, mert télre az már nem lesz jó. :) Body-t, rugit nyugodtan lehet neki nagyobbakat is venni, majd folyamatában elhasználjátok (csak ne feledkezz meg róla, hogy van).

Ami nekem bejött, az a Háda babaturi részlege. Én nagyon meglepődtem mennyire jó minőségű, szinte új és zömében egyébként márkás cuccokat lehet kapni tök olcsón. Ráadásul némelyikben egészen divatos cuccok vannak (már amennyire egy babaruha lehet divatos), nem a tipikus 10+ éves turi minőség.

Az én hibámba ne essetek bele. A 20. hét környékén vérszemet kaptam és kituriztam egy komplett kezdő szettet szinte. Aztán távoli barátok beállítottak a 26. héten egy nagy zsák babaruhával, hogy sajnálnák, ha nem ismerőshöz kerülne, így ezt nekünk adják. Nem számítottunk senkitől semmire. Hát így történt az, hogy nekünk lett kb. 15 hosszú ujjú bodynk, 15 rövid, 15 rugi, vagy 10-10 kisnadrág és mindez 56-62-esben is, amit nálunk szinte egy időben hordott, szinte azonos méretű ruhák voltak. Azért heti kétszer minimum szoktam mosni, hát a fele ruhatár nem volt a kislányunkon, ha nem több. Mondjuk legalább volt miből válogatni... :D

Szóval érdemes picit várni, mert sosem lehet tudni honnan jön a segítség teljesen váratlanul. :)

2022. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!