Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen és mennyi ruhát vittete...

Milyen és mennyi ruhát vittetek (terveztek vinni) a babának a kórházba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Azt olvastam, hogy két szet kell + kardigán + takaró. A két szet azt jelenti, hogy egy 50-es és egy 56-os? Hosszú ujjú body?? Ki hogyan csinálta/csinálja majd? Köszönöm! 😊


2022. máj. 21. 15:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Vittem 3-3 szettet (2 rugi+2 rövid ujjú body, 1 talpas nadrág+ 1 hosszú ujjú body), mindezt 56-62 méretből is, meg egy szettet 50-es méretből, hátha kell. Ezenkívül 1 takaró, 4 textilpelus, 1 sapka, 1 kesztyű. Kicsit sok volt a cuccok, de nem tudtuk mekkora lesz, 4kgra becsülték, és 3-4 nap bent tartózkodást mondtak. A hazamenős ruhát és cuccokat (overál, vastag sapka, még egy vastag rugi, pót body, vastag takaró a hóesés miatt, autósülés) otthon összeraktam, azt a férjem hozta be utolsó nap. Végül 3 napot voltunk, közel 4kg lett a lányom, de pont elég volt az 56os méret.

Úgy számolj, hogy napi 1 szett kell amit felvesz a baba aznap, + 1-2 tartalék ha baleset van.

2022. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a kórház honlapján van lista a bevivendő dolgokról. Mivel itt nem adnak ruhát, ezért 5-6 bodyt és rugit írnak. Nyilván vihetsz kevesebbet, ha menet közben tudnak bevinni, amennyiben sok baleset miatt több szett kéne, vagy valamiért tovább maradsz. Én a felét viszem a kiírtnak, és a férjem hoz be előre kikészített adagot, ha szükséges lesz.
2022. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

En kind a 2 gyereknek összesen 1 ruhát vittem (mármint nem 1db-ot, hanem 1 öltözésnyit).

Ebben voltak a fotózáson (ami vilt netto 10perc), majd ebbe hoztuk haza őket.


Nálunk benn adnak, csak hazahozós kell

2022. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Kecskeméten pl popsitörlőn kívül semmit sem kell vinni. Ez 8 és 2 éve is így volt de kórháza válogatja.

Ruhából csak hazahozósat kellett vinni. Minden nap többször is jöttek feltölteni a pelenkákat, popsikrémet, mindenki kapott váltás ruhát és textilpelenkát.

Ha sok volt a baleset szólni kellett a csecsemős nővérnek és hoztak tisztát mindenből.

Szerintem nagyon jó hogy nem kell kiszámolni hogy elég lesz-e a ruha, pelenka. Csinosba majd lesznek otthon 🙂

2022. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!