Egy újszülöttnek milyen méretet vegyek, milyen fajta ruhák kellenek és mennyi?

Figyelt kérdés
Ez az első babánk és teljesen tanácstalan vagyok mit és mekkorát kéne neki venni. Teljesen bevagyok pánikolva, hogy mi lesz ha keveset veszek vagy csak pici rucit vagy csak nagyot és nem lesz mit felvennie. Március 14-re vagyok kiírva, de szeretnénk megvenni mindent február 14. Ig. Már most nézegettem a rucikat. Méretezés szempontjából olvastam hogy a sinsayben és a pepcoban kisebbek az f&f es ruhák teljesen megfelelőek, lidlisek nagyobbak ez mennyire igaz?
2022. nov. 14. 00:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször elég 56-os mérettel kezdeni. Biztosat meg majd szülés után fogsz tudni, amikor a mérés pontos.
2022. nov. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Hát ezt igazából nem tudhatod előre. Az unokahúgomnak vittek be egy rakat 56-os ruhát, majd olyan kicsi baba lett, hogy mikor megszületett, az egész család fel-alá rohangált boltokba 44-es ruhákért (akkor legalábbis azt épp alig lehetett kapni), és vittük be őket a kórházba, hogy legyen ruhája a gyereknek. Az 56-osak teljesen használhatatlanok voltak, de még az 50-esek is nagyok voltak rá, 44-est meg kb. egyet sikerült végül venni, ha jól emlékszem.


Anno szüleim elmondása szerint én még kisebb voltam, és rajtam is lógott minden. :D Nálunk ez ezek szerint családi vonás.


Ugyanakkor volt olyan ismerősöm, akinek meg már akkor kicsi volt a bevitt 56-os ruha a babára, mikor megszületett, úgyhogy ő meg nagyobbakért küldte ki a családot.

2022. nov. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél 56-osból párat, 62-esből meg többet, mert abba úgyis belenő.

Miután megszületik, még akár a kórházból hazamenet is tudsz venni, meg rendelni a netről, nem hinném, hogy bárkit is az a veszély fenyegetne, hogy Ben lesz mit ráadni.

Brendonról tudom, hogy van koraszülött méret is, sajnos az enyémnek is kellett, de nem vettem sokat, mert kb 2 hét alatt belenőtt az 56-osba.

2022. nov. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes par darab 50-est is venni. Nekem 3 kilós lett a bébi de az 50 es is kicsit nagy volt, de mivel hosszú baba (50cm) igy a 44es meg kicsi lett volna
2022. nov. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én január közepére vagyok kiírva, 56-osból annyit vettem, hogy kb. 3 napra legyen elég ruhája, ha az a méret lenne rá jó, azokon kívül 62-es méretből vettem sokkal többet (mondjuk úgy, hogy legyen mindenből annyi, hogy hetente elég legyen mosnom). Ha 56-osból több kellene, akkor majd a férjem vesz, amíg kórházban leszünk, ugyanígy az 50-esből. Nekem azt tanácsolták, hogy napi 2-3 váltás ruhával számoljam ki, hogy kb. mennyit szeretnék mosni egy héten, így, mivel magunknak is leghamarabb is hetente mosok, így a babát is kb. úgy számoltam.
2022. nov. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sokat semmiből,mert pillanatok alatt kinövi.


Méretet pedig előre nem lehet megmondani

Fiam 3540g és 50cm-el született. Egyből 56os ruhákat kapott, lb 1 hét után már 62est.


Lányom 3280g és 52cmvel született. Papíron

De őt elmérték, 1 hónaposan volt 49cm

Neki rohangáyzhattunk 50es ruháért, mert az 56 hatalmas volt rá. Ő kb 1.5 havonta nőtt egy méretet.

2022. nov. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Én azt tudom neked javasolni, hogy Fb-on nézz körül anyukás/babaholmis adok veszek csoportban. Mivel a legtöbb baba az első méretet nem hordja agyon, így szinte patika állapotban lehet fellelni őket. Sok ruhacsomagot látok fent. Így szinte rögtön meg is van a kezdő szetted. (nem mellesleg környezettudtos is)
2022. nov. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy én is ritkán mostam a gyerek előtt, viszont miután majdnem minden ruhájára került büfi, pisi/kaki, képtelen lettem volna egy hétig a szennyesben tárolni azokat a ruhákat 😀 úgyhogy nem volt 20-25 szett ruhája, 2-3 naponta újra fel tudtam rá adni az adott ruhát.
2022. nov. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne vásárold túl magad. Annyi ruhát vegyél, ami elég 2 mosás közt, plusz 1-2 szett. Aztán majd ha megvan a baba, látni fogod, mennyi fogy, és tudsz még venni.

Én 56-os mérettel kezdtem, nem sokat vettem, 5 hosszú ujjú body, 3 rövid ujjú body, 5 lábfejes nadrág, 5 rugdalózó. (szülés után rendeltem még párat mindenből)

Ekkor még nem volt kifejezett pizsamája és nappali ruhája, nem öltöztettem feleslegesen, úgyis voltak balesetek, lebukta, kifolyt a kaki, ezek miatt úgyis volt ruhacsere épp elégszer. 2 hónapos koráig használtunk 56-os ruhákat.


Amire szerintem érdemes figyelni, az, hogy a ruha minél jobban szétnyitható legyen. Hiába cukik azok a rugdalózók, amiknek az elején nincs patent a minta miatt, ezeket a legrosszabb feladni a gyerekre, mert a lába közötti nyíláson kell az egész gyereket beszuszakolni.

A másik a háton patentos/gombos darabok... A gyerek a hátán fekszik. Én sem szeretnék gombokon feküdni...


Amit nagyon praktikusnak találtam, azok a h&m átlapolós bodyk. Az eleje szétnyitható, így nem kell áthúzni a gyerek fején, sokkal kényelmesebb.

A másik jó dolog ilyen mini korban, a lábfejes nadrág. Tuti nem rúgja le.

2022. nov. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább 56-os ruhákkal készülök, de volt a családban pár korababa, így a biztonság kedvéért van egy pár 50-es is.
2022. nov. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!