Fehér babaruha mosása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt az őrült ötletet vettem a fejembe, hogy fehér babaruhákat szeretnék, ez meg is valósult, viszont túl sok fehér ruhánk nincs, az is inkább itthoni ruha, így nem zavar, ha esetleg kicsit beszürkül(persze néha rámegyek fehérítővel, így tényleg minimális csak, fehérek még)

Viszont a problémám, hogy a baba ruháit nem fehéríthetem ilyen vegyszerekkel, valaki tudna esetleg ajánlani valami praktikát, hogy mivel tudnám fehéren tartani a ruhácskáit?

Egyelőre sok ajánlás, utána olvasás után a DM sajátmárkás ultra sensitive mosógéljét vettem , öblítőt még nem találtam ki, hogy melyik legyen, vagy hogy egyáltalán használjak-e.



2023. okt. 10. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi idős a gyerek? én 3 hós kora óta a mi mosószerünket használom,semmi baja nem lett pedig érzékeny a bőre. Amúgy ez a csak fehér ruha, kicsit meghökkentő nekem, azért ha nagyobb lesz adj rá valami bézs színt is legalább
2023. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Én bizony használtam fehérítéshez vegyszert. Az kimegy mosásnál. De ha ennyire rágörcsölsz, utána mosd ki anélkül is, és kész.
2023. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nátrium perkarbonát.
2023. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Még nem született meg a pici.

Nyilván kap pár színeset is, de azért döntöttem a fehér/egyszínű(bármilyen lehetett volna), ruhák mellett, hogy ne kelljen összevárni folyamatosan a ruháit mosáskor, a sajátunkkal nem szeretném mosni.

2-es, milyet használsz?

3-as, köszönöm az ötletet, kipróbálom :)

2023. okt. 10. 20:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mosószóda.
2023. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,bocs, a lényeg lemaradt. Azt soha ne használd együtt mosószerrel. Úgy nekem rózsaszín lett.

Mondjuk...azt írtad, lesznek színesek is🤔

#5

2023. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze, de ne azért legyen rózsaszín, mert összemosom őket😅
2023. okt. 10. 20:12
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Múltkor sikerült egy zöld ruhával összemosnom a textilpelenkákat meg a fehér bodykat, akkor bedobtam a fehéreket mosószer + egy löttyintésnyi domestosszal, mivel más fehérítő perpillanat nem volt itthon. Gyönyörű fehérek lettek újra. Úgyis kezdtek már szürkülni, látszik azokon a pelusokon, amelyikek nem voltak a zöld gatyóval mosásban.



Nem használtam sosem más mosószert és öblítőt a mosáshoz, mint amit a miénkhez, de külön mosom egyelőre a fiam ruháit (7 hónapos).

2023. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. A fekete és színes ruhák simán mehetnek egybe, akkor mit kellene összevárni? Vagy te minden színt külön mosol?
2023. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Babánál a fehér nem a legjobb választás 😅 próbáld ki a mosószódát, elvileg fehérít is
2023. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!