Fehér babaruha mosása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt az őrült ötletet vettem a fejembe, hogy fehér babaruhákat szeretnék, ez meg is valósult, viszont túl sok fehér ruhánk nincs, az is inkább itthoni ruha, így nem zavar, ha esetleg kicsit beszürkül(persze néha rámegyek fehérítővel, így tényleg minimális csak, fehérek még)

Viszont a problémám, hogy a baba ruháit nem fehéríthetem ilyen vegyszerekkel, valaki tudna esetleg ajánlani valami praktikát, hogy mivel tudnám fehéren tartani a ruhácskáit?

Egyelőre sok ajánlás, utána olvasás után a DM sajátmárkás ultra sensitive mosógéljét vettem , öblítőt még nem találtam ki, hogy melyik legyen, vagy hogy egyáltalán használjak-e.



2023. okt. 10. 19:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

8-as, köszönöm!

9-es, de, azokat én is összemosom, nem színenként mosok

De ahogy nekünk sincs kismillió ruhánk, mert minek? alapon, így a gyerkőcnek sem veszünk kismilliót, hacsak nem megkívánja a helyzet, így nem akartam össze-vissza színeseket venni meg fehéret meg mittomén még milyen színűt, hogy aztan pár darabonként indítsam el a mosógépet, nyilván nem szarom én sem a pénzt :)


10-es, köszönöm neked is. Tudom, hogy nem a legjobb választás, de ha a kaki meg egyéb balesetekre gondolsz, akkor igazából a sötét ruhákon kívül egyik sem :)

2023. okt. 10. 21:01
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekunk nincs kismillio ruhank, de a 6 honapos kisfiamnak millio+1 egy van.

Nagyon bukos baba volt, egy nap legalabb otszor oltoztettem az elso 4 honapban. Mivel nem mosok naponta ketszer, szaritogepem sincs, kell a sok ruha.

Azota mar csak ketszer-haromszor oltoztetem egy nap, de meg mindig van valami, ami miatt kell 🤣

Most epp a hozzataplalas dob sokat a dolgon.

Hat, ez van. De majd belejossz te is, ugyis latni fogod, hogy mennyi ruha kell majd neki menet kozben.

2023. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Persze, majd belejövök

Egyelőre még boldogít a tudatlanság, mert első gyerek😅

Kicsit nehezen igazodok ki, hogy mennyi ruhát vegyünk, mert az egyik fele azt írja/mondja, hogy minek a sok ruha, a másik fele pedig, hogy rengeteg kell, mert bukós, kaki baleset stb

Így maradok egyelőre a kevés ruha verziónál, majd max berendelek neki még ruhát vagy apuka elballag a boltba és vesz még :)

2023. okt. 10. 21:50
 14/16 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt használom fehér és színes ruhákra is, a fehéreknél még teszek a mosógép dobjába is 2 evőkanál perkarbit és 60 fokon mosok. Az ezer éves, gusztustalan szürke, sárga törölközőkből is egy mélytisztítás után hófehér lett. Én is fehér mániás vagyok, másfél éves a lányom, és minden tiszta, mint a patyolat. :) Ráadásul mindegyik alapanyag környezet-, baba- és pénztárcabarát.

2023. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Úúú, köszönöm szépen!


Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én őrültem meg🤣

2023. okt. 10. 22:17
 16/16 anonim ***** válasza:
67%
Hidd el, a fehér nagyon praktikus. Ha foltos lesz, megküldöd egy kis fehérítővel, és nyoma sincs a foltnak. Színessel ezt nem teheted meg.
2023. okt. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!