Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Vegyek őszi cipőt a 11 hónapos...

Vegyek őszi cipőt a 11 hónaposomnak?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos, még nem jár, de már nézegettem neki a cipőket, mert úgy gondoltam, hogy még október-novemberben jó lenne neki őszi cipő kintre, ha tud egyedül menni. Azonban elbizonytalanodtam, hogy vegyek-e egyáltalán? Mivel úgysem fog biztonsággal önállóan menni (gondolom én most), és ezért felesleges, csak tavasszal. De akkor vegyek-e neki csizmát? Télen már úgyis megy. Azt is tudja novembertől használni. Viszont csizmában nem látok kis méretet, és ráadásul valahogy a csizmát nem is tartom jónak, egy járni éppen tanulónak.

Ha mégis veszek kis félcipőt, akkor tavasszal meg nem lesz jó, nem? Vagy mennyit nő a lába ilyen kicsi korban?


2014. aug. 23. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

ne vegyél előre.. nem lehet tudni, mekkora kell

Majd veszel, amikor elindul. Fűzős magasszárú kell, csizma nem jó. (nekünk volt, hogy egy kórushoz fekete lakkcipőt kellett venni, a fellépés előtt két nappal vettük, és egy éjjel ki is nőtte..)

2014. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

enyém decemberben indult el. kellett a bakancs, mert nem tarthattam hónapokig a babakocsiban, mi télen is sokat sétálunk, akkor meg jópofa volt a nagy hóban csetlés-botlás :D

szóval megkapta a 19es csizmáját (azt hiszem 18-assal kezdődnek az első lépés cipők), még februárban kellett venni egy 21es csizmát is mert annyira gyorsan nőtt a lába :)

21es tavaszi cipőt kapott, de nyáron már 22es szandál kellett, ősszel meg 23as cipő...

de van olyan ismerősöm akinek a 4évesének 25ös a lába, szóval ezt nem lehet megjósolni. ha elindul, akkor elmentek és vesztek neki cipőt... úgy viszont ne vegyél soha semmit, hogy majd fél év múlva is jó legyen, mert akkor az nagyon nagy lesz, vagy esélytelen :D

2014. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sok baba egy éves kora körül kezd el járni, de amúgy a hüvibb hónapokra már fog kelleni neki kiscipő.


általában 19-es vagy 20-as cipő a jó az egyéveseknek...


amíg nem járkál, akkor nem is akkora nagy baj, ha nem passzentos a kis lábbeli, tehát egy huszas cipővel nem lősz mellé, főleg, hogy már csak zárt cipőben érdemes gondolkozni.


még az idén fog járkálni énszerintem, tehát ha látsz valami tuti lehetőséget (pl. egy Falcon, egy DDStep vagy valami más csodacipőcske fillérekért - pl. a szomszéd 500 Ft-ért odaadja, nem volt használva) ki ne hagyd! :)


mi kaptunk egy zsák cipőt, én már járás előtt is ráadtam a kisfiamra, mert ugye mászott négykézláb, és én levittem a játszótérre, mert utáltam egész nap a 4 fal között lenni. és ekkor még a 19-es cipő lötyögött rajta (8-9 hós volt)


csizma az valószínű még fölös' sőt, még bundás, bélelt cipőcske se kell.


most mi 20-as cipőt hordunk 15 hónaposan, a 19-es cipő úgy kábé 13,5 hónapos koráig volt jó (kisfiam van, és a játszótéri "felmérés szerint" teljesen átlagos lábméretről van szó) :)

2014. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előre ne vegyél, mert nem tudod mekkora lába lesz. Ha elkezd járni el kell vinni orthopédiára, ha netán valami gond van akkor spéci cipő kellhet.
2014. aug. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!