Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kaptam elfekvő, doh szagú...

Kaptam elfekvő, doh szagú babaruhákat, kimosva még az is olyan lett, amivel betettem a gépbe. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

télire nagyon jó thermo hálózsákok, kezes-lábasok, betettem a többi babamostlannal együtt, meg textilpelusokkal, meg törölközőivel, meg plédjével, erre MINDEN doh szagú lett mosás után!

2 ó 10 perces programon mostam kb 80 fokon Tomi mosógéllel, ecettel öblítve, amiben centri előtt egy ideig állva volt hagyva.


azt is kérdezném, hogy amúgy csak büdös, vagy káros is lehet a baba egészségére?

mert pl a fali penészről olvastam olyat, hogy hosszú távon betegséget vált ki, ha belélegezzük(ha penészes szobában élünk, alszunk)

a doh is ilyesmi a ruhákban?csak mert félő, a szag soha nem fog kijönni..?


2014. aug. 31. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Mosd ki őket megegyszer, szodabikarbonas vizben. 1/2 kupák nyit adj hozza a mosószer kupakjaval mérve.
2014. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

En is kaptam ilyen baba ruhákat nagyon büdös volt :D kb 3 x kellett kimosnj hogy illatos legyen dupla öblitő programmal! :)

Ha jol kimosod nem lesz karos a babára nyugi :)

2014. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

majd kipróbálom a szódabikarbónás módszert, ha kegyeskedik felkelni :) és tudok vele boltba menni


amúgy illatanyaggal direkte nem akarom mosni(de átfutott az agyamon), nem azt szeretném, hogy valami elnyomja a szagot, hanem ki legyen hozva belőle.

2014. aug. 31. 10:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem a mosógépem is büdös lett az ilyesmitől. Úgyhogy előbb a mosógépbe küldtem 2 l ecetet 90 fokon. Mehet bele pl. törcsi, hogy mégse üresen pörögjön. Aztán a babaruhákat is ecettel monám ki, aztán meg rendesen. A szódabikarbóna is jól hangzik, csak én még nem próbáltam.
2014. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szal először még ne rakj hozzá mosóport sem.
2014. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
van mosógépbe való hideg fertőtlenítő,és tehetsz bele egy kevés domestost is,én szoktam néha.akkor tuti kiöli a bacikat
2014. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én jó pár órára sima tiszta vízbe beáztatnám. Utána egy kör a mosógépben ecettel, szódabikarbónával, esetleg mosószódával. Vár a hatást. Ha kiment a szag, mehet egy kör rendes mosószeres víz.
2014. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha végképp penész szagú, akkor fújd át Savo fürdőszobai penészölő szerrel, hagyd rajta 10 percig és úgy mosd át. (Nem kell félni, a ruha színét nem bántja a Savo !!!!)
2014. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Én is áztattam először az ilyen ruhákat, majd kétszer átmostam folyékony mosószerrel és fertőtlenítővel.
2014. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sima normál mosás , öblitö , - a lényeg hogy magas hőfokon VASALD ki, fertőtlenít , semlegesíti a vegyi anyagokat , es meg öl minden bacit (szagot ) !
2014. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!