Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Családon belül ciki pénzt...

Családon belül ciki pénzt kérni a kinőtt gyerekruhákért?

Figyelt kérdés
Most szedtem össze sógornőmnek 2 zsák kinőtt ruhát. Tele van téli holmikkal, kabátok, overál, pulcsik, nadrágok, stb. + nyári holmik is, csini kislány rucik. Sokszor adok neki ruhákat, eddig egyszer kértem tőle 5 e ft-ot tavaly, mert akkor is 1 zsáknyi összegyűlt. Mindig szokta kérdezni, h kifizesse-e. Ciki, ha most is kérek 5 e ft-ot több 10 e ft értékű ruháért?
2014. szept. 2. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem ételre kell, én nem kérném el, aztán meglátnám később viszonozza-e mással.
2014. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha pénzt akarsz azért, amit már nem használsz, add el. De családon belül igen bunkóság pénzt kérni érte.
2014. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég ciki. Mi nem csak családtagoktól de ismerősöktől, barátoktól is kaptunk és srnki nem kért egy fillért sem azokért a gyerekruhákért amiket már úgy sem használnak, mert kinőtte a gyerek (természetesen ha már nálunk se fogja hordani a gyerek mindent visszadunk hátha náluk is lesz/lesznek majd testvérek).

Ha nem adnánk vissza akkor sem kértek volna érte pénzt.

2014. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez ciki lenne. Legfeljebb ahogy az első írta ,ha a megélhetésemet segítené elő. Inkább akkor add el vaterán , vagy csak kölcsönbe add oda...
2014. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem kérnék érte semmit. A sógornőimmel mi is össze vissza adogatjuk a ruhákat egymásnak, és senki nem kért, vagy fogadott el érte pénzt.

Ha sajnálod ingyen odaadni, tedd fel egy aukciós oldalra a csomag egy részét.

2014. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy adom a barátnőmnek, hogy visszavárom, és ha már neki nem kell, majd eladom.

Szerintem is vagy add el idegennek, vagy ne kérj érte pénzt.

2014. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most adtam a barátnőmnek,3 zsák ruhát,újszülöttől - 1 éves korig.Játszószőnyeget,csatos hordozót,babahintát,játékokat stb.

Eszem ágában sem volt pénzt kérni érte.Nekünk már nem kellenek.Tesót majd későbbre tervezünk,akkor már úgy is mindent újjonan megveszek.

Szóval igen,ciki érte pénzt kérni!És szomorú,hogy megfordul ilyen a fejedbe!

2014. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor odaadom csak úgy... Sajna nincs időm fotózgatni, felrakni, csomagolni, postára járni. Régen csináltam, volt is pénz belőle, de most rengeteget dolgozok. Csak az esik szarul kicsit, h a lányom még 1 Kinder tojást sem kap, mert ez tök természetes dolog. Bezzeg ő decemberben kihangsúlyozta, h mindenre külön ajándék kell (névnap, szülinap és Karácsony 1 héten belül), mert ők nem vonnak össze semmit.
2014. szept. 2. 13:41
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is ciki lenne pénzt kérni. A legjobb lenne, ha kölcsönbe adnád, és utána eladnád.
2014. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Ne kérj pénzt, ha valamire most szükségetek van 5000 Ft értékben akkor azt megmondhatod, így mindketten jól jártok, kap 10 000 Ft értékű használt ruhát nektek meg meglesz amire szükségetek van.
2014. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!