Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Május végén születik a lányunk...

Május végén születik a lányunk. Ha most kimosom, kivasalom a ruháit, "nem gond" hogy pár hónapot állni fog a szekrénybe? Vagy előtte újra mossam?

Figyelt kérdés

lehet hülyeséget kérdeztem,de akkor is... :)

Ti mennyivel előtte mostátok ki?Csak mert most időm is van rá,még birom is,a végén már nem biztos hogy birok órákat vasalni....

Ha kimosom most,nem kell születése előtt újramosnom ugye?Por,semmi nem éri,mert nyilván zárható szekrény.

ja és még valami,60 fokon kell mosni a babaruhákat?

Köszönöm!


2015. febr. 8. 17:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon korai még. Annak meg tényleg nincs értelme, hogy most megcsinálod, majd májusban még egyszer dolgozol vele. Persze, nem kell az utolsó percre sem hagyni, de most még tényleg korai. Bőven elég olyan 34-35 hét körül nekikezdeni, én akkortájt csináltam meg. És azért nem volt megterhelő akkor sem. Egyik nap kimostam őket, másik nap kivasaltam és elpakoltam. Ennyi. És nem telt órákba a vasalás, pedig jó sok ruha volt. De ugye picikék, szóval pár simitás, és meg is voltam eggyel. Vagy ketté is lehet osztani, ha úgy könnyebb. De a lényeg, hogy azért bőven elvégezhető feladat még 8 hónaposan is.

És tényleg elég a 40 fok. A legtöbb ruha nem bírja a magas hőfokot.

2015. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok anya, a közeljövőben nem is leszek, de!


Ne tartsd a szekrényben a ruhákat addig. Ha levegőzik a szekrény, akkor ha akarod, ha nem, porosak lesznek a ruhák. Ez tapasztalat, a saját ruháimmal, amikor csak egy hónapot voltak zárt, fiókos szekrényben. Ha légmentesen zárod le őket, akkor pedig áporodott, állott, esetleg dohos lesz az "aromája".


A szülés előtt 1-2 héttel szerintem bőven elég ezeknek nekiállni, azért egy szatyor ruha, vagy a babának 1-2 heti rucija nem olyan vészes mennyiség (még napi három garnitúrával számolva sem). Mosógép egy körre kimossa (ha több hőfokos mosást csinálsz, akkor 2 vagy 3 fél kör), a vasalás meg gyorsan meglesz, hiszen a ruhák nem olyan nagyok, mint egy felnőtt póló. Kb ráteszed a vasaló talpát, 5 centivel arrébb mozgatod, és kész is a legtöbb. A hajtogatás kicsit több időbe telik, de azért az sem olyan vészes.

Plusz, ha gőzölős vasalód van, akkor a ruhákat sem muszáj 60 fokon mosni (a textil pelenka nem ruha), mert a gőz, amíg vasalod, addig bőven kiirtja belőle az esetleges baktériumokat, hangsúlyozom, hogy most nem a pelenkáról, előkéről és hasonló, nagyon koszolódó darabokról beszélek.

És igaz, hogy nagy pocival már lassabban haladsz, de szerintem lesz rá 3-4-5 napod (gyorsaságtól/mennyiségtől függően és így nem kell egyszerre órákat vasalni), hogy elkészülj mindennel, most még valószínű, hogy dolgozol, ha májusra várod a picit, így most inkább pihenj, amikor otthon vagy és nem az "egyéb" házimunkát csinálod, hiszen már most is hat hónap felett jársz. :)


Szó, ami szó. Szerintem felesleges ennyivel előbb mosnod, mert a munkád kárba megy, hiszen előtte úgyis kénytelen lennél átmosni őket a por vagy doh miatt.

2015. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!