Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák

A kérdés

Mekkora bundazsákot/overált kell beszerezni decemberben születő babámnak?

Kaptam egy 68-as overált és egy 0-3 hónapos hordozóba is köthető bundazsákot, de kicsit nagynak érzem azt is. A baba december elején érkezik. Kell/érdemes venni kisebbet valamelyikből, vagy nem baj, ha picit nagyobb?

Kérdések hasonló témákban: újszülött, overál, bundazsák

2016. aug. 12. 20:32  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Én vennék 56-os méretben, vagy esetleg 62. 68-ast nekem fél éves koruk körül hordtak, abban elveszik egy pár napos baba, még aláöltöztetve is.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2016. aug. 12. 20:43 Privát üzenet
Hááát, egy ujszülőtt nagyon elveszik egy 68-asban szerintem. Éppen beleteheted, csak hülyén fog kinézni... Szerintem vegyél egy kisebb overált, hasnzáltan tök olcsón találsz.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2016. aug. 12. 20:43 Privát üzenet
Mi direkt vettünk nagyobb overált és utólag se bánom. A 0-3, az 62-es, nekünk is akkora volt. Igen, elveszett benne az elején a gyerek, de mit se számít, mert még nem úgy mozog, hogy gátolja, sőt. Érzetre meg olyan lehetett neki, mint egy jó tágas, kényelmes hálózsák.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2016. aug. 12. 20:57 Privát üzenet
56-os kell egy átlagos méretű újszülöttre.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2016. aug. 12. 21:01 Privát üzenet
3-as válaszolónál a pont! Nem gátolja a mozgásban, és nem tudhatod, babád olyan típusú-e, aki már újszülöttként is mozgékonyabb típus! Az én babám meghálálta, hogy nagyobb bundazsákba tettem. És zsákban volt, nem overallban!

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2016. aug. 12. 21:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem is a zsák szimpatikusabb, állítólag jobb is az egészen kicsiknél, hogy egyben van, jobban melegít. Akkor a 0-3 hós bundazsák elég lehet? 62-es méret alatt alig találok valamit...

# 6/11Időpont 2016. aug. 12. 21:14 Privát üzenet
Vilcsianyuja nevű felhasználó válasza:

Általában 62 a legkisebb méret, amit gyártanak. Mi is azt vettünk, az átlagosnak mondható méretű lányom nem veszett el benne újszülött korában sem. Szóval ha egy típusból, amit tetszik, a 62 a legkisebb méret, nyugodtan megveheted, lehet, hogy az első pár héten még egy kicsit nagy lesz, de hamar belenő majd.

Mielőtt letámadtok, tudom, hogy létezik 56-os méretű overall és bundazsák is, de sokszor tényleg a 62 a kezdő méret.

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont 2016. aug. 12. 21:58 Privát üzenet
62-es overált vettünk előre de 51 centivel született a fiam és óriási volt az overál. Vettünk egy 56-os bundazsákot. Kb 1-1,5 hónapig volt jó, alig volt benne a fiam.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2016. aug. 12. 22:08 Privát üzenet
Eszter76 nevű felhasználó válasza:

A nagy fiam januári. Neki annak idején egy tök jó bundazsákot vettünk, teljesen rendben volt. Nem "veszett el" benne - pedig akkora volt, hogy utána a májusi lányomnak is tudtuk használni télen. Úgyis fekszik a babakocsiban, szerintem tök mindegy, meddig ér benne a lába. Overallt nem használtam ennyire picinek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2016. aug. 12. 23:09 Privát üzenet
Januári gyereknek 62-est vettünk, márciusra se nőtt bele, újszülöttként nem tudtuk rendesen hordozóba kötni, mert a lába nem a hekyén volt. Használtan vegyél egy 56-os is szerintem.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2016. aug. 13. 05:34 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szeptember végi babának milyen overállt vagy bundazsákot vegyek? Vastagabbat vagy vékonyabbat? Hordozóba is fogom vinni meg babakocsiba is. 62-es méret elég vagy 68 ast kell?
Milyen bundazsákot használtatok 4-7 hónapos babátokkal?
Újszülöttnek mekkora bundazsákot vegyek?
Bundazsákot érdemes venni 3,5 hós babámnak? Decemberben már 6hónapos lesz, valószínű már ülni fog, akkor már ezt nem tudnám használni ugye?
Decemberben születendő babának mit érdemesebb venni? Overált vagy bundazsákot? Nekem az overál szimpatikusabb, de biztos van valami oka hogy rengetegen vesznek bundazsákot. Erre...
Kaiser bundazsákot használok írnátok véleményt?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babaruhák, gyermekruhák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!