Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit tennétek, ha ilyen holmit...

Mit tennétek, ha ilyen holmit kapnátok?

Figyelt kérdés

Szakadt, kopott, hiányzó cipzáras ruhát és cipőt?

Az anyukám adta a kislányunknak, azt sem tudom, honnan vakarta elő, de még valami más gyereké volt. Mivel az anyámról van szó, tudja jól, hogy nem veszünk fel használt ruhát a férjemmel, és a gyerekre sem adnánk.

Ennyire lenéző lenne, mert nem hinném, hogy tök nagy és feltűnő hibák fölött csak úgy véletlenül elsiklott. Ne vegyen újat, ne vegyen semmilyent, sose kértük tőle, de legalább ne adna ilyet se.

Ti hogy reagálnátok?

Egyébként csak úgy áthozta hozzám ma, és akkor épp meg sem tudtam nézni, amíg itt volt.



2017. máj. 6. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Arra gondolnék, hogy arra gondolt, mivel nálam idősebb és jóval tapasztaltabb, hogy jó lesz az az ócska holmi még, amikor majd a sárban hempergőzve játszik a ded az udvaron eső után. :) Felteszem pénzébe nem került, és neked adta, hátha jó lesz valamire.

Az meg tök butaság, hogy nem adsz a gyerekre használt ruhát.

2017. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Jó a kapcsolatom anyummal, így megkérdezném honnan vette, és őszintén megmondanám, hogy köszi, de nem kérünk ilyet.
2017. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

A mi családunkban természetes, hogy a kinőtt ruhákat odaadjuk annak, ahol még használni tudják. Van olyan kisruha, amit már a negyedik gyerek hord. Egyedül cipőt nem adunk tovább.

Fölösleges pénz kidobás otthonra drága ruhát adni a gyerekre, amit elég hamar ki is nől. Pedig van a rokonságban igen gazdag is. De még ő is elfogadja a használt holmit.

2017. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Akkor talan vele is kozold ezt. De lehetoleg finoman, tudod, holnap anyak napja...

Amugy a hasznalt ruha nem ciki.

2017. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem csinálnék belőle ügyet, ha van közte számomra használható azt elteszem.

A többit kiválagatom ami használhatatlan, javíthatatlan az kuka, a többit odaadnám rászorulóknak-nálunk pl a védőnőnek vagy a családsegítőben is le lehet adni.

2017. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Épp ez az, már ez csöppet sem használható, és ez nagyon látszik rajta. Lehet, én is felajánlanék másnak kisruhát, de nem szakadtat.

Az meg, hogy adunk rá használtat vagy sem, nem volt kérdés, ahogy az sem, ki szerint hülyeség. Nem a használt szón van a hangsúly, hanem a rongyon. Úgy érzem, lenéző gesztus volt.

2017. máj. 6. 23:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

megmondanám neki hogy szakadt ruhát nem adok a gyerekre. nem tudom mi ezen olyan bonyolult.

mi használtat ugyan adunk, de nagyon figyelek a minőségére és hogy ne legyen rajta sérülés. játékoknál ugyanez...néha anyám jön a lepusztult megőrzött plüssökkel megszoktam neki mondani hogy nagyon sok játékunk van, nem tudjuk tárolni, adja szeretetszolgálatnak. még sose volt ebből gond....próbálj normális hangnemben kommunikálni vele és nem fog megsértődni :)

2017. máj. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
fognám és kiteném kuka tetejére ,nálunk onnét elviszik a kissebség .én is kaptam már lakoktol akik csak azt tudják hogy van gyerekünk olyat ami nem tetszet zacskoban az ment is kontiner tetejére elviték hamar.
2017. máj. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

En anno anyosomektol kaptam a fiamra ilyesmi ruhakat, pedig a fiamat sosem lattak hasonloban sem. Sot, mindig ki voltak akadva azon, hogy mennyit vasarolunk neki, es minek neki markas ruha es ugyis kinovi minek minek minek.

Amikor hoztak kifakult, kinyult, egyertelmuen elhordott ruhakat neki, megkoszontem, atneztem, ami olyan volt, hogy pl. alvashoz / foldon jatszashoz jo azt raadtam, tobbit bedobtuk a voroskereszt kontenerebe.

Mondjuk csak 2-3 alkalommal fordult ilyen elo, ha mondjuk minden latogatasnal ez lett volna akkor finoman mondtuk volna, hogy ne hozzon tobbet, van eleg ruhaja.

Nem akartam volna hogy akar az idejet, akar a penzet koltse olyasmire amit ugysem hasznalunk.

2017. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, kihagytam, hogy nalunk anyosek egyertelmuen "nevelo celzatbol" hoztak azokat a ruhakat, mert nagyon eliteltek hogy ujakat veszek es nem ertettek egyet vele, de attol meg nem akartam hogy olyanra koltsenek akar 200 forintot is ami ertelmetlen.
2017. máj. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!