Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Csak szerintem rondák ezek a...

Csak szerintem rondák ezek a magyar gyerekcipők? De miért nincs normális?

Figyelt kérdés

Supinált cipőt javasoltak a gyereknek, úgy vettem észre ez valami magyar találmány, mert csak abból találtam ilyet. Ami még jó is lenne, de nem véletlen nem vettem eddig neki magyar cipőt, hiába sok dologból akkor is a magyart veszem, ha mellette a külföldi olcsóbb.


Ezek a cipők rémesen csúnyák szerintem. Kezdve azzal, hogy mindenféle árnyalatokból vannak EGYSZERRE, olyan, hogy egy letisztult forma legyen kb. nincsen, mindenütt varrások az is lehetőleg elüt az összes többi színtől, hímzett minta, csillogó anyám kínja, de minden van a cipőn EGYSZERRE. Egyszerűen olyanok, hogy nem a kiegészítője annak, amit a gyerek felvesz, hanem uralja az egész öltözékét. Az egyik háromféle rózsaszín árnyalat MELLETT, hímzett mintát és ezüst színű betéteket tartalmaz, ami ráadásul kígyó(?) mintás is. Szörnyű... Miért nem bírnak egyszerű szép kiscipőket gyártani ilyen bohóc cipők helyett? Az összes ilyen cipő agyonüt bármi normális öltözéket... Némelyiken megszámoltam HAT szín van egyszerre. Azért manapság egyre többen divatosan is öltöztetik a gyereket, rá fognak jönni valaha a magyar cipőgyártók, hogy esetleg ezeket az igényeket is kiszolgálhatnák az agyon díszített rikító cipőcskék helyett? Arról nem beszélve, hogy pl. egy elegáns öltözékhez elegáns cipőjük kb. nincs is. (nekem az elegáns egy, max két szín, egyszerű, nincs kidíszítve, akkor se ha gyereké)


Nyilván nem kérdés, ha ez kell a lábának muszáj leszek ilyet venni, de teljesen kiakadtam a cipőboltokban, hogy 14 ezerért vegyek a gyerekre valami olyat, amit még ingyen se szívesen húzok a lábára kis túlzással...


Pl.


[link]


ez még egy tök diszkrét darab, a többihez képest, még csak-csak magában, de bakker mi lett volna, ha nem 6 féle színű kis darabból rakják össze elütő cérnával? És akkor ehhez felöltöztetem valami színekbe, figurásba vagy ilyesmi, akkor hát hogy néz ki?


Másik példa egy külföldi cipő, amiből persze nincs supi: [link] de érdekes, meg tudják oldani, hogy a különböző anyagok (talp, bőr, márkajel) ugyanaz az árnyalat legyenek, a cérna se üt el


És ez így azért elég általános kép a magyar vs külföldi cipőválasztékról :( Az én gyerekemnek is van virágmintás meg madár mintás cipője, de fel tudom hozzá öltöztetni...


Ilyenje is van, de ilyenhez még csak hasonlót se láttam azokból a magyar márkákból. Mi a franc olyan nagy dolog egy ilyenen?

[link]


2019. ápr. 9. 03:33
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és a hat színből kirakott cipőknél a minta színeit bele se számoltam a hatba...
2019. ápr. 9. 03:35
 2/29 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy a csoda rikító szandáljára került ma egy kis nedvesség, és rögtön összefogta rózsaszínnel a lábszárát, meg a zokniját. Hát ilyen se volt még eddig. :(
2019. ápr. 9. 03:38
 3/29 anonim ***** válasza:
49%

[link]


A minőségi szupinált bőrcipők nem olyanok általában. Rossz üzleteket néztél sztem

2019. ápr. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%

Te nem látsz a szemedtől. Ez a pediped se szebb. Össze nem illő rózsaszín plusz lila. Mégis milyen ruhát adsz hozzá, ami illik? A szamoson meg nincs 6 színű cérna.

Egyébként nem magyar találmány. Ott a memo cipő is. Szupinált, ronda és külföldi.

2019. ápr. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
31%
Mi Szamos cipőt veszünk, igényes, szép, kényelmes.
2019. ápr. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
14%

Ugyis kinövi, oviba meg nem mindegy ha úgyse abba van egész nap?

Szerintem semmi baj a példànak linkelt cipővel. Ha meg neki tetszik akkor az a lényeg, ő hordja

2019. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%

Az általad linkelt külföldi például nekem nem tetszik. Nekünk ilyen van:

[link]

Ez a d.d.step szupinált cipője: ponte 20

2019. ápr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem làtom azt az egetverő különbséget, amit írsz



Sőt az első magyAr tetszik az összes közül a legjobban

A 2. Velúrost nem adnék ekkora gyerekre



Az utolsótól konkrétan a hideg ráz.



Nem akarok általánosítani, hogy magyar vs külföldi, de szerintem mindenütt vannak kifejezetten ronda ès szebb cipők is

2019. ápr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a Szamosnak (is) vannak szép, igényes cipői, nyilván nem mind az, de ez így van minden egyéb márka esetében is, azért gyártanak annyi félét, hogy lehet találni megfelelőt és nem is csak ők vannak magyar termékkel a piacon. Ízlésről meg nem érdemes vitatkozni, mert kinek a pap, kinek a papné. Íz általad linkeltek közül az utolsó szandált (sem semmi hasonlót) én például akkor sem adnám a gyerekemre, ha fegyverrel kényszerítenének, aztán látod, neked meg pont az tetszik. Most akkor melyikünk ízlésében van a hiba? Elárulom, egyikőnkében sem, eltérőek vagyunk egészen egyszerűen és így van ez jól. Most direkt megnéztem a Szamost, lévén a magyar gyártásra hegyezted ki a kérdést és találtam cipőből, szandiból, de még alkalmiból is letisztult, egyszínű fazont, csak keresni kell, lehet nem az első webshopban fog a kívánt méretből szembejönni veled amit keresel.
2019. ápr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nagyon egyéni nyilván, hogy kinek mi tetszik, a konkrét pedipedeknél se az a lényeg, hogy szeressed már a lila színt, én se vettem olyat, a lényege annyi, hogy bakker nem megoldották az egészet két színből, és a cérna se rikít el. A belinkelt meg tiszta diszkrét a többi látott szamoshoz képest és még így is egy rakás színből áll. De mondhatom az elefanteneket is, azokból is van ilyen is, olyan is, de ha több színe is van, legalább valahogy megoldják, akkor már a cérna ne legyen még kétféle és egész más... A salus meg olyan mint a nagyanyám gyógycipője hímzett helikopterrel...
2019. ápr. 9. 08:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!