Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Csak szerintem rondák ezek a...

Csak szerintem rondák ezek a magyar gyerekcipők? De miért nincs normális?

Figyelt kérdés

Supinált cipőt javasoltak a gyereknek, úgy vettem észre ez valami magyar találmány, mert csak abból találtam ilyet. Ami még jó is lenne, de nem véletlen nem vettem eddig neki magyar cipőt, hiába sok dologból akkor is a magyart veszem, ha mellette a külföldi olcsóbb.


Ezek a cipők rémesen csúnyák szerintem. Kezdve azzal, hogy mindenféle árnyalatokból vannak EGYSZERRE, olyan, hogy egy letisztult forma legyen kb. nincsen, mindenütt varrások az is lehetőleg elüt az összes többi színtől, hímzett minta, csillogó anyám kínja, de minden van a cipőn EGYSZERRE. Egyszerűen olyanok, hogy nem a kiegészítője annak, amit a gyerek felvesz, hanem uralja az egész öltözékét. Az egyik háromféle rózsaszín árnyalat MELLETT, hímzett mintát és ezüst színű betéteket tartalmaz, ami ráadásul kígyó(?) mintás is. Szörnyű... Miért nem bírnak egyszerű szép kiscipőket gyártani ilyen bohóc cipők helyett? Az összes ilyen cipő agyonüt bármi normális öltözéket... Némelyiken megszámoltam HAT szín van egyszerre. Azért manapság egyre többen divatosan is öltöztetik a gyereket, rá fognak jönni valaha a magyar cipőgyártók, hogy esetleg ezeket az igényeket is kiszolgálhatnák az agyon díszített rikító cipőcskék helyett? Arról nem beszélve, hogy pl. egy elegáns öltözékhez elegáns cipőjük kb. nincs is. (nekem az elegáns egy, max két szín, egyszerű, nincs kidíszítve, akkor se ha gyereké)


Nyilván nem kérdés, ha ez kell a lábának muszáj leszek ilyet venni, de teljesen kiakadtam a cipőboltokban, hogy 14 ezerért vegyek a gyerekre valami olyat, amit még ingyen se szívesen húzok a lábára kis túlzással...


Pl.


[link]


ez még egy tök diszkrét darab, a többihez képest, még csak-csak magában, de bakker mi lett volna, ha nem 6 féle színű kis darabból rakják össze elütő cérnával? És akkor ehhez felöltöztetem valami színekbe, figurásba vagy ilyesmi, akkor hát hogy néz ki?


Másik példa egy külföldi cipő, amiből persze nincs supi: [link] de érdekes, meg tudják oldani, hogy a különböző anyagok (talp, bőr, márkajel) ugyanaz az árnyalat legyenek, a cérna se üt el


És ez így azért elég általános kép a magyar vs külföldi cipőválasztékról :( Az én gyerekemnek is van virágmintás meg madár mintás cipője, de fel tudom hozzá öltöztetni...


Ilyenje is van, de ilyenhez még csak hasonlót se láttam azokból a magyar márkákból. Mi a franc olyan nagy dolog egy ilyenen?

[link]


2019. ápr. 9. 03:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút nincs gond az értelmezéssel, köszönöm. A lényeg még mindig az, hogy akinek nem tetszenek a csillámpónis pink színű borzadályok (akár szülő, akár gyerek), azok marha nehezen találnak cipőt. Meg ruhát. Meg igazából mindent, mert annyira ráment az egész gyerekipar a csilogós rózsaszínre, hogy már a játékboltban is kiborul a gyerek.
2019. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én találtam mindig normális cipöt,d.d step,asso,Dr mause,elefanten,és mind szolid de szép cipöket,szabályokat vetem gyerekeimnek.
2019. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de az a gyerek, akire nem ízléstelen túldíszített, össze nem illő színekből és árnyalatokból megalkotott cipőkölteményt adnak, az miért apáca és irodista? Ahogy írtam az enyémnek is van virág mintás, madárkás cipője, de ízléses. Ahogy a ruhatárában is van bőven színes, mintás, díszített darab, és pont ezért kell hozzá normális cipő, amit fel fel lehet mindenféléhez venni, nem önmagában is olyan rikító, hogy épp csak stroboszkópot nem varrtak rá. Azért mert gyerek, lehet ízléses az öltözéke neki is mintákkal és színekkel együtt. Csakhogy ezek a feltűnési viszketegségben szenvedő cipők agyon csapják az egészet. Ha meg klasszikus vagy elegáns ruhát választ neki az ember valami miatt, akár csak egy alkalomra, akkor ahhoz végképp hülyén néznek ki.
2019. ápr. 9. 17:33
 24/29 anonim ***** válasza:
71%

Én értem a kézdezőt. Az a baj, hogyha ezek mellé még ráadsz -hasonlóan giccses- ruhákat, akkor nem vidámnak fog kinézni a gyerek, hanem mint akit lehányt egy egyszarvú, majd körbeszórta virágokkal és romlott cukorkával.

Tényleg nem kell sötétbrnába öltöztetni tetőtől talpig, de nem is kéne így kinézniük.

A vidám miért nem lehet mentazöld, meg fehér, bézs, vagy a kéknek egy szép árnyalata? Rózsaszínből is van gyönyörű, mégis mindig a lehető legundórítóbb árnyalatával díszítik a gyerekhruhákat. Miért?

És miért kell még ráapplikálni három katicát, nyolc masnit meg egy virágot a cipőre? A cipőt más ruhadarbokkal együtt veszi fel. Ha azok is mintásak, akkor alig bírsz ránézni a gyerekre, mert megfájdul a fejed.

Ezek a kislányok bájosak, vidám színekben:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ők nekem inkább úgy tűnnek, mint akiket bohócnak öltöztettek:

[link]

[link]

Vagy itt a második, harmadik, negyedik, hatodik [link]

És utóbbiból többet látni...

Sajnos mind a ruhák, mind a cipők terén nem arra mennek a gyártók, hogy minőségiek és esztétikusak legyenek. Legyen rajta valami minta, hogy kelljen a gyereknek. Hogy az minta nem szép, nem harmonizál semmivel és kifejezetten undorító, az már nem az ő bajuk. Pedig szépen is ki lehetne vitelezni.

2019. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Na meg ugye az ember valamennyire formálja a gyereke szépérzékét, ízlését már a kezdetektől. A lányom például 14 hónapos és a legkevésbé sem érdekli, hogy mit adok rá. Max annyi véleménye van, a ruháról hogy am block meztelen akar maradni vagy bármit felvehessen, ami belefér a kabát kategóriába... Szóval egyelőre 100%-ban a saját belátásom szerint öltöztetem és valószínűleg még így is lesz egy jódarabig. Már csak azért, mert vannak itt akik készpénznek veszik, hogy én a köcsög szülő a szegény óvodás gyerekemnek nem akarom megengedni, hogy csiricsáré cipőt vegyen fel pedig az tetszik neki. Hát nem éppen.


Ízlések és pofonok. Másik válaszoló, aki érti, két micimackós képpel lehet még illusztrálni a dolgot. Lehet ízlésesen is figurásat meg gyereknek valót.


[link]

[link]



És az összes gyerek cuccra ez vonatkozik. Aki nem csiricsárét meg rikítót akar a gyereknek az nem azt jelenti, hogy nem engedi neki a díszítéseket, figurákat, mesehősöket, színeket. Csak épp más ízléssel teszi/tenné. Nem baj, mert más márkák kiszolgálnak, de úgy látom, hogy tényleg nem csak én sajnálom, hogy miért ilyen stílusban nyomja pl. a szamos.

2019. ápr. 9. 18:59
 26/29 anonim ***** válasza:
27%

De most te Szamos cipőt akarsz? Én Nike fan vagyok, soha nem néztem meg egy Adidas cipőt sem, pláne tüzetesen. Ahogy ha virslit akarok venni, nem nézem meg a baromfirudacskát- pláne nem haborgok a baromfirudacska miért nem virsli 98%-os hústartalommal.

Érthetetlen a problémád. Oké köpködted a magyar gyártók magyar termékeit, elolvashattuk bezzeg a nyugat-ami komcsi szokás, ma már túl sok értelme nincs, akármit egy kattintással megrendelhetsz a netről. 10 ezerért kapsz egy londoni repjegyet, ki is mehetsz Londoba egy nap vásárolni. Vagy akarhova ahol ízlesednek megfelelő termékeket cipőket árulnak. Van ismerősöm aki már 15 éve is kijárt Milánóba cipőt venni, de nem szidta a magyar gyártókat, magyar cipőket. Nem is tudott volna megnevezni egyet sem.


De a legjobban az tetszik, ez magyar találmány. Ja csak magyaroknak van bokasüllyedése és kell nekik szupinált cipő. Biztos az éghajlat meg a sok vándorlás a szteppén okozhatta vagy a nyereg alatt puhított hús.

2019. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Utolsó vedd be a gyógyszered, biztos kimaradt. Meg tanuljál meg szöveget értelmezni.
2019. ápr. 9. 19:26
 28/29 anonim ***** válasza:
Minőségre nem ismerem, de a Ponte20 gyárt picit letisztultabb darabokat.
2019. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a problémád, én is rosszul voltam ezektől a sokcsatos szandiktól, az oviban a gyerekek 90%-a ilyenben van, a lányok rózsaszínben, a fiúk kékben vagy barnában, ugyanaz a dizájn mint a nagyanyám szandálja. Mi a lányom kisiskolás koráig külföldről vettünk vagy rendeltük az összes cipőjét, pont azért mert nagyobb volt a választék stílusban, minőségben sokkal jobbakat is kapni mint itthon. Itthon nem is nézelődtem, mert elég volt az a borzalom, amit más gyerekek lábán láttam. Szerencsére nekünk nem kellett speciális cipő, így könnyebb dolgunk is volt. Azóta viszont már ő választ magának, a lényeg hogy nagylányos legyen és menő. Ebbe nekem már nem nagyon van beleszólásom, de pl kínai gagyit akkor sem vásárolok neki ha menő.
2019. ápr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!