Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kötelező a lányokra rózsaszínt...

Kötelező a lányokra rózsaszínt adni?

Figyelt kérdés

Most már sokadjára nézték el a lányom fiúnak, mert pld ma fehér poló+ halványzöld nadrág volt rajta.Babakorba erőltettem a rózsaszínt ,de elmúlt 2 éves.Miért kellene tök rózsaszínbe pompáznia csak azért mert lány?

Vagy meddig kell rózsaszínt adni rájuk?


2019. júl. 13. 12:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

A fiamnak zold szeme, hosszu pillai, szokes furtjei vannak.

Szerinted lanyos!?

Szerintem babas!


Amugy igen, kotelezo a rozseszin, nem is lehet mast kapni, pont ezert

2019. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%

Legalább leragadtok ennél a témánál a kérdezősködő vénasszonyokkal és nem jön a következő.

(Jó baba? Alszik? Van elég tej? Mért van/mért nincs? Mit eszik már? Mért azt? Lesz kistestvér?) 😂

2019. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

Engem ötödikes koromban nézett fiúnak egy öregasszony, aki valakinek a nagymamája volt...

Amúgy nem, nem kötelező, csak az emberekbe már annyira beleivódott, hogy minden kislány rózsaszínt, glittert meg egyszarvút hord, hogy aki nem, az biztos kisfiú.


De amúgy... számít ez? A válaszolók szerintem félreértik a kérdést - bocs. Amúgy nincs olyan, hogy egy bizonyos életkorig KELL rózsaszínben járniuk, mert lányok. Nekem nem nagyon volt rózsaszín holmim, de minden más egyéb szín igen. Tesómat, aki fiú, nézték lánynak, pedig halványkék rugdalózó volt rajta.

2019. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Amúgy volt olyan is aki kérdezte a nevét, mondtam Annának hívják és utána kérdezte, hogy aztán fiú e vagy lány..Most erre mit mondjon az ember lánya?:) Én olyanokkal beszélek csak akik érdekelnek, ha kérdezek akkor figyelem a választ is és nem csak a szokott köröket futom ,mert kérdezni KELL...


Utolsó, lehet igazad van.:) Csak már unom, hogy egy lány csak rózsaszínbe járhat mert különben fiú.Utálom a rózsaszínt elég volt belőle az első évbe, nem hogy még hercegnősbe öltöztessem ,mert csak akkor igazán lány ha cuki muki masni,meg rózsaszín tüllöcske van rajta.

2019. júl. 13. 13:41
 15/21 anonim ***** válasza:
90%
Télen a lányomon rózsaszín szkafander volt, rózsaszín pillangós fehér sapival. Egymás után 3 néni kérdezte meg hogy fiú vagy lány...
2019. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez jó kérdés ... kell-nem kell ... engem ráz a hideg a full rózsaszínbe öltöztetéstől, ha lányom lenne, talán adnék rá némi rózsaszínt, de mellé bőven adnék semleges, akàr fiús színű rucit/kiegészítőket. Hogy mit mondanak? Nem érdekel ...

Viszont Fiam van, akit általában kékbe, de mindig fiús ruhákba, kiegészítőkbe öltöztetek, mégis számtalanszor megkérdezik, hogy melyik nemhez tartozik 😂

Na, ezt nem tudom hova tenni, de nem is izgat 😆

2019. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Én sem csak rózsaszínt adok a lányomra, de sajnos ha bemegyek egy boltban, a lányoknak szinte csak rózsaszín van, sokszor nehéz semlegeset találni. Ha például fehér ruha van rajta, tőlem is meg szokták kérdezni, hogy fiú vagy lány. De igazából nem mindegy? Szerintem nincs megszabva, meddig hordhat rózsaszínt, sőt az sem, hogy egyáltalán kell-e rá bármikor. Nézz meg sok felnőtt nőt, némelyik csupa rózsaszínbe van öltözve. Szóval nem kortól függ, ki milyen színű ruhát hord.
2019. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

NEM!

Kisfiam van, de tavasszal láttunk egy kislányt az állatkertben kb 3 éves lehetett, iszonyat csinos-csajos volt. Sötétkék leggings apró rózsaszín-fehér szivecskékkel és mustár színű igazi kislányos kabátkában plusz valami nem rózsaszín kalap. Nagyon csinos volt!

Férjem is megjegyezte hogy véééégre nem egy habcsókrózsaszín lány.

2019. júl. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ma az én lányonon is fehér felső és halványzöld nadrág volt. A felsőn lányos minta. Nem szoktam csak rózsaszínbe öltöztetni, tény, hogy abból van a legtöbb, mert azt lehet jobban kapni, de van sárga, zöld, kék, piros, lila, barna, szürke ruhája is.

A fiamat annó piciként csuoa kékbe öltöztetve, kék babakicsiban, kék cumival a szájában megkérdezték, hogy fiú vagy lány.

2019. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Lányomat soha nem nézték fiúnak picinek sem ,illetve 2 évesen hosszú haja volt ,de soha nem csak rózsaszín ruhája volt .


Illetve az hogy lányt lányos ruhákba nem ismerik fel az idegenek míg picibaba az azért lehet mert nem egyszer halom illetve én is belefutotam olyanná hogy lányos ruhát adót valaki fiú babára mert testvére lány volt és úgy gondolták piciként mindegy mi van rajta.

2019. júl. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!