Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszon átesett nők/lányok!...

Abortuszon átesett nők/lányok! Mik a tapasztalataitok a kötelező tanácsadással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hamarosan nekem is abortuszom lesz, rettenetesen félek mivel ez az első terhességem is, és az első műtétem is.

Sok helyen olvastam, és hallottam is korábban a morcos, beavatkozás ellenes védőnőkről. Kíváncsi volnék hogy nektek mik a tapasztalataitok. Mennyire volt rossz ez az egész beszélgetés, vagy egyáltalán hogyan zajlott?


//Megjegyezném hogy nem fogom részletezni hogyan jutottam erre a döntésre, ez az én dolgom, és nem fog megváltozni a véleményem. Szóval az abortusz ellenes emberek kíméljenek. :) //



Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. jún. 16. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Határozottan megmondod az álláspontodat,röviden körülírva,téma letudva.Helyesen bólogatsz ha szentbeszédet tart.
2019. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Közvetett indormációm van.

Nálunk megpróbál ráveszélni a megtartásra.

De nem bunkón, hanem, ami a dolga, hogy ha van találjon más megoldást. Átbeszéli, hogy a döbtés tényleg határozott-e

Nem csak hirtelen kétségbeesés

2019. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Nehogy már félj. Féljen ő, ha bunkózik.

Határozottan mondd el neki, hogy nem akarod megtartani, és a döntésed végleges.

Semmi köze az életedhez, ezt tudd. A véleménye meg nem számít.

Egyébként nem feltétlenül tapló minden védőnő, akad 1-2 normális is.

2019. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem életem legkellemesebb beszélgetése volt, de teljesen korrekten, normàlisan àllt hozzàm a hölgy. Tàrgyilagos volt, nem akart sem le, se ràbeszélni semmire
2019. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
En elmondtam hogy tortent, miert nem akarom megtartani, miert nem mukodik szamomra mas opcio (pl orokbeadas), beszeltem kb 5 percig, es a vegen azt mondta, hogy ez korrekt, megerti, nem is fuzne hozza semmit.
2019. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Velem is viszonylag korrekt és rendes volt a nő, akihez mennem kellett. Viszont valahogy helyezett rám egy kis nyomást, ami miatt abban a másfél órában úgy éreztem magyarázkodnom kell, szégyellnem magam, a "szentbeszédre" pedig bólogatnom. Eléggé személyes hangvételű kérdéseket is kaptam, viszont mindezek ellenére segítőkész volt, elmondta, amit kötelezően el kellett mondani, nem próbált lelkileg megrugdosni. Nyilván mindenki más, nem tudhatni te épp milyet fogsz ki, viszont ne hagyd azért magad, ha pont a rosszabbik fajtához kerülsz. Ez a te döntésed, a te életedről van szó, amihez neki csak annyi köze van, hogy el kell mondani egy csomó dolgot majd adnia néhány papírt. A második alkalom mar csak olyan tíz perc volt nagyjából, míg mindent aláírtam, tehát akkor már nem kell beszélgetni sem.

Sok szerencsét kívánok neked, tudom mi vár rád és remélem minden rendben lesz. Ha lennének még kérdéseid vagy beszélgetni szeretnél erről, akkor pedig írhatsz nekem, ha gondolod, nemrég átestem ezen én is, szívesen segítek, ha szükséged van rá.

2019. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Nálunk sokat nyomot a latba hogy a férjem is bejött velem (védekezés mellett lettem terhes és van már 2 gyermekem). Így látta hogy komoly döntés így nem mondott semmi különösebbet. A szokásos rábeszélés nálunk nem volt. Jobban a spirált mutatta meg (mert hormonproblémam van és az miatt sikeredet teherbe esnem csak a kedves nőgyógyászom ezt nem vette figyelembe a gyógyszerfelírásnál pedig tudott róla) mivel azt szeretném választani fogamzásgátláshoz. A második alkalommal negirta a papiromat a csekket időpontot egyeztetet a kórházzal és ennyi.
2019. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én körülbelül 2szer 10 -15 percet voltam nála. Először normálisan kérdezte meg ,hogy jól átgondoltuk-e illetve miért jutottunk erre a döntésre.De teljesen normális volt. Nem próbált lebeszélni.A második alkalomnál csak a papír munkák voltak. Akkor egyszer megkérdezte, hogy biztos vagyok e benne . De ennyi volt
2019. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akinel én voltam az még viszonylag normális volt 1-2 dolgot leszamitva. Elmondta a kötelező blablát(a szokásos szentbeszed, meg meddő leszek, adjam örökbe) meg mikor a védekezésről volt szó, hogy szedjek tablettát(mivel nem tudok rendesen gyógyszert szedni huzamosabb ideig, ezért én ezt nem is erőltetnem illetve felesleges, a spirálra meg azt mondja, hogy nem ajánlja)


Nem a legkellemesebb beszélgetés, de túl lehet élni.

2019. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt rossz élmény. Vittem az orvosi papírjaimat, a védőnő csak ránézett és megkérdezte mit keresek ott, a leleteim alapján már beindult a vetélés. 5 perc volt az egész, el is küldött azzal, hogy ha a második találkozó előtt elmegy, csak telefonáljak oda, hogy tudjanak róla.
2019. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!