Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Tapasztalt anyukák vagy akik...

Tapasztalt anyukák vagy akik nemrég szülték az elsőt! Mikor kell elkezdeni berendezni a babaszobát?

Figyelt kérdés
Első babámat várom és egy pár bodyn és egy kismama párnán kívül nincs még semmije. 18 hetes terhes vagyok de valljuk be nagyon tapasztalatlan ezért minden tanácsot szívesen fogadok. Bementünk már pár bababoltba de még nem vettünk meg ezeken kívül semmit. Párom még múltkor azt mondta januártól elkezdjük de nem igazán nyilatkozik hogy mikor akarunk elmenni szétnézni. Az az igazság hogy én eléggé aggódós, stresszelős típus vagyok és szeretem, ha minden időben megvan, hogy ne kelljen kapkodni. Párom a tipikus majd lesz valahogy típus. A másik, hogy még az sincs eldöntve hogy hol fogunk lakni, szóval ebben is vannak egyet nem értések jelenleg. A kiságyat oda kellene rakni ahol alszunk vagy külön legyen egy másik szobába? Nyár elejére várjuk amúgy.
2020. jan. 15. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha még az sincs eldöntve, hogy hol fogtok lakni, akkor most ne a babaszoba berendezésén gondolkodj, mert még maga a szoba sem létezik ezek szerint.

Mindenkinek más jön be amúgy, van, akinek az első perctől bejön a külön szoba, van, akinek nem. Majd meglátjátok, amikor megszületik. De először azt döntsétek el, hol fogtok lakni, a többi jöjjön utána.

2020. jan. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem tudjátok, hol fogtok lakni, addig bútort ne vegyetek. Maximum ha ez egy még el nem készült ház, aminek van már alaprajza. De ha albérletet kerestek vagy saját lakást/házat kerestek épp, akkor előbb azt kellene megtalálni és majd utána kisakkozni, ki hol fog aludni és mi hova fér. Nem mindegy, lesz-e egyáltalán külön szobája és az mekkora, elfér-e benne pelenkázó komód, külön ruhásszekrény, kádatok vagy zuhanyzótok lesz-e, vagy tudjátok-e hol tárolni a babakocsit, azt kell-e majd lépcsőn cipelni.

Egyébként persze nézelődhetsz ettől még a neten, hogy mi az, ami tetszik és hol mennyibe kerül. És ezeket kigyűjtheted akár egy külön dokumentumba linkekkel, árakkal.

Hogy külön akarsz-e aludni a babáddal vagy együtt, az a lehetőségeken túl a saját döntésed. Aztán meg van, amikor majd a baba felülírja, mert vagy az egyiket vagy a másikat nem szereti :)

2020. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én vártam a kislányom akkor mi már a 32. Hétre meg voltunk mindennel, én nagyon féltem a koraszüléstől mert a családomra elég jellemző(erre 41+5re kellett indítani) elkezdeni vásárolni kB 20 hetesen kezdtünk. Az első időben ha nem akarsz másik szobába félálomban szaladgálni akkor valahol a közeledben aludjon a baba. Sokkal egyszerűbb mind a kettőtöknek. A hol lakást pedig próbáljátok megbeszélni mert nagyon gyorsan eltelik az idő és tapasztalatból mondom, hogy borzalmas nagy hassal költözni :D boldog babavárást, és ne aggódj az én férjem is ilyen halogató típus de minden kész lett.
2020. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem kell rástresszelned, mi se siettuk el. Megmondon őszintén, elég parázós vagyok, én azért halogattam mert féltem hogy közben baja lesz a gyereknek, aztán ott a berendezett szoba.. Egyébként is most megveszed, még nyárig porosodik stb..


Nekünk mondjuk novemberi a baba, szeptemberben festettük ki, később akartuk, de nyálkás hideg időben nem száradt volna ki a fal.


Az mit jelent hogy nem tudjátok hol fogtok lakni?


Mint mondtam novemberi a baba, valahogy mindenszentek után mentünk megvenni a dolgokat, szombaton elmentunk megvenni, addig én természetesen neten már kinéztem mit akarok, tehát csak előzni kellett. Vasárnap összeraktuk a bútorokat, kimostam az ágyneműt, ruhákat, berendeztuk a szobát, hétfőn meg szültem. Szép friss volt minden mire hazamentünk.


Mi egy szobába voltunk, de csak mert messze van a második háló, és amikor már egy két hete nem alszol, meg 3 óránként kelsz, a kutyának sincs kedve fél kmt gyalogolni a lakásba egyik hálóból a másikba. Sokkal kényelmesebb ha ott van a kiságy az ágyad mellett.

KB 1,5 évesen költöztettük át a fiam.

2020. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat en a babaszoba festest hamar megcsinaltam. Aztan utana osszelettek szerelve kis idore ra a bababutorok. De ugy teljesen elkeszulni szules elott 2-3hettel rendezkedtunk be.
2020. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!