Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy oldjuk meg így a babaszobát?

Hogy oldjuk meg így a babaszobát?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk saját lakásba, még 1-2 évet várni szerettünk volna a babával, ezért eszerint rendeztük be, de hát most akkor az egész borult. Nem mintha annyira bánnám. :) 52 négyzetméterről van szó. A konyha nagyon pici, tehát étkező egyértelműen nem fér el benne, még hűtő sem sajnos (az előszobában lesz). Eredetileg az volt a felosztás, hogy a kisebbik szoba a háló (szépen be is rendeztük), a nagyobbik pedig a nappali-étkező. Valahogy meg kellene oldani, hogy a nappaliban (22 négyzetméternél nem nagyobb) tudjunk aludni is, illetve legyen egy kis étkezősarok is, a kanapéról meg már nem is merek álmodni... A kisebbik szoba 12 nm-es, de azt szeretném meghagyni a babának. Kiságyat, pelenkázót, fotelt és egy kisebb szekrényt/komódot gondoltunk szép fallal, dekorral, kiegészítőkkel. :) Ezzel nem is lenne gond, de most a már meglévő hálószoba bútort nem tudjuk átvinni a nappaliba, mert teljesen elüt a nappali bútorunktól... Nagyon nem látom át az egészet, a páromat persze nem igazán érdekli. :D Tippek, ötletek? Ti hogy oldottátok meg? Esetleg egy gipszkarton felhúzása elég lenne a nagyobb szobában? Vendégfogadásra így már semmi esély, ugye?
2014. szept. 8. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mekkora a nappali, mármint hányszor hány méteres? Mekkora a belmagasság?
2014. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem otthonról írok... Azt hiszem 6x3,5 talán... a belmagasság meg tipikus panel, 270.
2014. szept. 8. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is így van.

A nagy szobában ha az ajtóban megállás, a jobb oldali fal full bútor az ajtótól a szemben lévő falig. Szemben az ajtóval van az ablak, az alatt a Kanapé. A szoba bal oldalán ahogy belépünk, egy asztal 4 székkel. Középen nagy hely a gyerekeknek játszani. Kihúzhatós a Kanapé, azon alszunk.

2014. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22nm nappali?? Ember, nekem az egész szoba 11nm és csapott plafonom van. Ebben alszunk 4-en, mert más lehetőség nincs! Simán megfelezném és paravánnal vagy gipszkartonnal opcionálnék, esetleg vékonyabb bútorokkal, ha nem akadályozza a fényt, illetve ha igen, akor a sötétebb sarokban lenne a háló :)
2014. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekem a galéria jutott először eszembe, de a kis belmagasság miatt ez ugrott. Gondolom, hogy az egyik rövid falon van az ablak a nappaliban, így én a helyedben nem raknék semmilyen falat, mert akkor az teljesen ôsszenyomná a szobát, gyakorlatilag lenne belőle két lyuk, amiből az egyik ráadásul sötét is... Én úgy csinálnám, hogy az ajtó felőli oldalra raknám az étkezőt. A hálószobabútort pedig a szoba másik felébe kerülne. Arányaibanúgy osztanám be, hogy az asztal a székekkel a szoba kb. 1/3-át foglalja el. Ha nektek nem gond, vennék egy sarokülőgarnitúrát, ami kihúzható, így meg lenne oldva a kanapé, ahol vendégeket lehet fogadni, este pedig hálóvá alakul. A sarokülőt úgy raknám, hogy a rövidebb része lógjon be a szoba közepe fele, az étkező és a nappali rész így el is lenne választva. A hosszabb oldal a fal mentén, szemben vele a szekrénysor.

A másik lehetőség, hogy a konyhát kell úgy átalakítani, hogy tudjatok ott enni is, pl. felhajtható asztal.

2014. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

52 nm elég egy három tagú családnak :)

Szerintem az úgy nem a legjobb hogyha majd vendégeket hívtok akkor lássák az ágyat ahol alszotok, nem ez a legideálisabb. Én kihúzható kanapét meg ez mellé egy sima kanapét javaslok és egy asztalt ahol enni is tudtok meg a vendégekkel leülni (ezt esetleg a sarokba kéne tenni de nem tudom nem láttam képet róla). Az étkezősarok már nem fog beleférni, de így is jó lenne ahogy írtam. És nem érdemes ezt a 22 nm-t még tovább felosztani gipszkartonnal. Meg lehet sztem így is oldani. A babának külön szoba kell ez az egy biztos pont :)

2014. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a galéria nemcsak hogy bezárná a teret, de egy családnak nem is való. ja és még egy tipp ami minden lakberendezési újságban olvasható: használd ki a falfelületeket bátran, lehet jókat alkotni :)
2014. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk is ilyen elosztású a lakásunk.. Nekünk be volt tervezve a gyerek de ikrek lettek... Nekünk úgy van berendezve hogy a nagyszobában van egy kihúzhatós sarok kanapé vele szemben egy tv és egy könyves polc meg egy kicsike íróasztal. Aztán van egy asztal az ajtótól balra 4 székkel de az előszobában van még kettő és ha nagyon akarjuk oda fér még az asztalhoz :) az ajtótól jobbra van egy kis szekrény. A fiaim szobájában van két ágy egy pelenkázó és egy nagy szekrény. És persze a játékok is elférnek. Szóval életem legnagyobb ajándékai az ikreim :) de ezt már csak azért írtam le mert nagyon jó a lakás és boldogok lesztek benne
2014. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!