Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikortól lehet az emeleten...

Mikortól lehet az emeleten saját szobában hagyni a gyereket aludni?

Figyelt kérdés
Emeletes házban vagyunk és csak úgy férünk el, hogy a mi hálónk a földszinten, a gyerekszoba az emeleten lenne. Egyszerűen ilyen a ház leosztása. Hosszú parasztház tetőtér beépítéssel. Hamarosan megszületik a kisbabánk, és az elején biztos, hogy velünk aludna a hálónkban kiságyban. De nyilván szeretném ha majd egyedül aludna, a saját szobájában. Hány hónapos kortól hagyhatom az emeleten a saját szobájában? A lépcső két végéhez biztonsági rácsot tennénk persze. Ki hogy csinálta ezt? Első baba.

2021. márc. 20. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez inkább onnan lesz izgi, amikor már vagy ki tud mászni a kiságyból vagy normál ágyban alszik és ki tudja nyitni az ajtót, biztonsági rácsot, de még nem elég megbízható hogy egyedül lépcsőzzön /kószáljon éjjel. Azaz 1,5-2-3 éves kor körül.

Nem pár hetes, hónaposként. Akkor nem gond bébiőrrel.

2021. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És te mit javasolnál? Csúszásgátlóra is gondoltam a lépcsőfokokra...de egyéb ötlet?
2021. márc. 20. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Azonnal
2021. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kolleganomek ezt iskolától mertek meglepni, mert onnantól hogy a gyerekek tudtak vándorolni, gyakran köztük kötött ki éjjel. (Ikrek). De pl amíg újszülött simán felteheted. Valóban onnantól izgi, ha már maszkal.
2021. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Az első perctől az emeleten alszanak a gyerekeim. Légzesfigyelő és bébiőr volt a kiságyba és mikor a nagyobb 8 hónapos lett, lezártuk a lépcsőházat egy kapuval így nem tudtak meglépni. Most 6,5 és 4 évesek, a kapu még fenn van, de már csak éjszakára hajtjuk be ,(zárni már nem kell) a biztonság kedvéért. Nappal önállóan közlekednek.
2021. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor.

Akár azonnal.


Csúszásgátlókkal majd 2 éves kor körül törődj...addig biztonsági rács, amit nem tud kinyitni ( enyém ki tudta 2 évesen)

Addig kiságy, csukható szobaajtó, bébiőr kell.

2021. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha van kamera/bébiőr, esetleg egy légzésfigyelő, akkor bármikor.


Mi 4 hónaposan költöztettük át a saját szobájába, mert én nem tudtam úgy aludni, hogy nincs ott velem. Aztán 4 hónaposan elkezdték zavarni a zajok, így átment.


Rácsos kiságy esetén nem kell még semmi a lépcsőre nem tud kimászni, csak majd jóval később.

2021. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi en nem a kerdesdre valaszolok, hanem inkabb kérdezek. Nalunk is ez lesz a helyzet. De megmondom oszinten en felek egyedul fennhagyni a babát. Oke,hogy van kamera meg legzesfigyelo, de ha vmi baj van, akkor mire felfutok a lepcson meg atugrom a babaracsot a lepcsonel, addig bármi történhet. Vagy ne parazzak ennyire?
2021. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 szerintem ezt neked kell eldonteni. En nem hagynám fenn egyedül. Valóban ha pl tűz vagy valami van... de en ilyen típus vagyok. Van aki nem ilyen parás. En nem aludnek jól így. Ha valaki igen, akkor az nyugodtan hagyja fenn.
2021. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne


Tényleg ne.



Amikor a babakocsiban alszik, akkor ennyi sincs, mint a légzésfigyelő..


Egy idő után rájössz, hogy alvásidőben csinálod a dolgodat...akkor van lehetőséged.


Nàlunk 1 szintes a ház..de bébiőrrel a teraszra is kimentem.

2. Gyereknèl pedig udvarra jàtszani a naggyal.


Nagyobb gond,ha messze a szoba, hogy éjjel az 5. Kelés és nem azonnal visszaalvás eléggé fáj akkor is, ha 2 m szobán belül az ágya.



( nálunk 8 hónapos korban ment 15-re a lakás másik felébe a nagy, a kicsi olyan sokat kel, hogy 13 hónaposan is nálunk alszik...de már nagyon jó lenne, ha mehetne a saját kuckóba)

2021. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!