Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Felelőtlenség 2 gyerekszobára...

Felelőtlenség 2 gyerekszobára vállalni 4 gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 gyermekünk van, de mindigis 3-4 gyermekben gondolkoztunk. Azonban 3 szobánk van, plusz nappalink, amiből ugye 2 gyerekszoba.

Tudom, hogy az lenne célszerű tanulás és később, ha párjuk lesz, hogy külön szobája legyen a gyerekeknek, mint ami most is megvalósulhat.

Jelenleg a két gyermek egy szobában van. A másik szoba játszószoba.

Én nekem sajàt szobám volt és én pl. sose a szobámba, hanem a nappaliban tanultam, illetve mire párom lett már egyetemre kerültem, a 10 ujjamon meg tudom számolni hányszor aludt nálam a párom. Tesómnak ugyanez. Nem haltam volna bele, ha 1 szobánk lett volna csak, mert csak aludni jártam oda.

A 2 szoba elég nagy akár le is lehetne választani, csak akkor az ablak miatt nem lehet, mert pont úgy esik, hogy az egyik szàrny ide, másik szárny oda. Erre van bármi megoldás?

Bőven elfér mindkét gyereknek 1 szobába szekrény, íróasztalok, ágyak(nem magasított) és marad szőnyeg rész is.

Párom pedig egész végig életében egy szobában volt a bátyjával és mindketten ugyanígy csinálták volna, ha újra kezdhetnék..

Tudom nincs egyforma ember, meg ezek mi vagyunk, de szerintem neveltetés kérdése is.

Esetlet a spajzot tudnánk még átalakítani, ki nagyítani szobának. Ház folytatásába már nem lehet, mert akkor a konyhás nappalinknak egy ablaka se lenne.

Illetve van a házunk alatt 1 szuterén, amit felújítottunk. Szüleim szoktak ott aludni mikor jönnek hébe-hóba.

Külön bejàratos, van benne konyha wc, fúrdő, ágy. Szóval ha esetleg lenne szerelme a gyerekünknek ott is alhatnanak.

Tudom megoszlik majd erről a vélemény. Elfogadom azt is, ha azt mondjátok, hogy ilyen feltételek mellett biztos, hogy nem, mert kell a saját szoba.

Szeretném, ha ezen a téren felelősen dönthetnénk, viszont vágyunk arra, hogy még legyen gyerekünk. Nem babaváróból, mert azt mi nem vettük fel, úgyhogy nem a támogatások miatt szeretnénk.:D:)



márc. 23. 12:12
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
A nappali az nappalis konyha, a nappaliból megy a kijàrat, így ez sem opció.
márc. 23. 12:13
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Oké, és mi van akkor ha 3 lány 1 fiú lesz a felállás?
márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Én csak abban tudok,hogy én így nem vállalnék. Vagy hozzáépíteni pluszt vagy új házvásárlás. Az jó,hogy nálatok oké volt így. Jó testvéri kapcsolatra neveltek a szüleim,de őszintén? Alig vártam,hogy 18 legyek és elköltözzek otthonról,borzasztó volt egy szobába. 0 magánélet. Férjem szintén egy szoba a tesójával,18 évesen szintén kb elmenekült. Nos,most például anyukám rágja a kefét,mert mi így nem alszunk ott gyerekkkel már,ugyan is a tesóm is menne a párjával ünnepekkor. 8-an egy szobába pedig nem fogunk,ez van. Mi már máshogy alakítottuk az életünket. Én nem tenném tönkre a gyerekeim életét hacsak nem akarod,hogy alig várják,hogy elköltözzenek. Van,aki igényli a magánszférát.
márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%

Igen, felelőtlenség, főleg, hogy azt látom, bogy ezekben a családokban majd a gyerekektől várják el, hogy megoldják az anyagi problémákat. “Ha nem tetszik a helyszűke, menj dolgozz” “menj bérelj lakást” valósággal ez a helyzet, hogy nincs intimitása elűzi otthonról, na meg a hangulat is, majd tescoba végzik a kasszában, mert anyuka baszós hangulatában vlt

Es ez a mottó, hogy valahogy mindig lesz es megoldódik, nem igaz, nem oldódik meg semmi magától, soha

márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem szükségük lesz személyes térre, ahol van privát szférájuk, eltudnak vonulni pihenni, tanulni vagy ha csak egy kis egyedüllétre vágynak. Vagy ha szeretnék áthívni a haverokat, akkor ne a kistesóval kelljen osztozni a szobán.

De ha szerintetek nem érdemlik meg a gyerekeitek a saját életteret, nyilván nektek sem fontos, hogy legyen, szóval költözzetek ti a nappaliba, legyen a ti szobátokból is gyerek szoba és akkor mindjárt tudtok 3 gyereket vállalni.

márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

5#-el egyetértek kérdező. Ez még jó opció,hogy költözzetek be ti a nappaliba és adjátok át az egyik gyereknek a szobátokat. Nem opció ez így?


Anya nem érti sokszor,hogy de mi a bajunk,hogy az unokákkal együtt 8-an egy szobába töltünk egy pár napot ünnepek alatt,ilyenkor mindig mondom nekik,hogy természetesen ott alszunk,de akkor legyen szíves átadni a saját szobájukat és addig menjenek ők be tesómékkal a kis szobába arra a pár napra. Képzeld az már nem játszik,egyből hogy áááá neeem...azt nem. :D Na,miért is nem. Mi emiatt hotelbe szállunk meg olyankor. 3# voltam.

márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekként 3-an voltunk testvérek. 2 bátyám van és ők ketten egy szobába voltak enyém volt a másik a harmadik anyuéké ami egyben nappali is volt. Míg kicsik voltunk nem volt baj, de amint tinikor nekem jó volt saját szobám volt, de a bátyámék. Volt, hogy tesóm kölcsönkérte a szobám, hogy egyedül lehessen én meg akkor elmentem barátnőzni. Egy darabig míg kicsik a gyerekek nem látom gondnak, de később kell mindenkinek a privát tér. Nálunk ezért van egy gyermek, mert nincs több helyünk.
márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
A sógornőmék pont ugyanígy "jártak". Amikor a házat vették, 2 gyerek volt es nem is volt több tervben. Aztán úgy döntöttek, szeretnének még kettőt, de költözni semmiképp. 2 gyerekszoba van, az egyik igy is hozzáépítés volt, többet bővíteni nem lehet, tetőtér nem beépíthető. 1 lány 3 fiú van. A két nagyobb most 15 és 13 évesek, most már igen komoly gond van ebből. A sógornőm folyton az egy szem lánynak kedvezne, most épp ő egyedül lehet egy szobában és a 3 fiú van összezsúfolva, de ez borzalmasan igazsagtalan, megy is a belharc miatta. Van egy kis dolgozószoba, de ott megy a teregetés, plusz a férje full home office-ban dolgozik, azt nem adják oda egyik gyereknek sem. Szóval most pedzegetik, hogy mégis kéne nagyobb ház. De itt már megvan a veteményes stb... nem jó, hidd el. Kell a hely.
márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

Igen, gáz szerintem. Én is egy szobában laktam a húgommal, és ahogy a 3-as írta, én is menekültem 18 évesen, addig is egy életre megutáltuk egymást tesómmal, anyám meg kapta évekig tőlünk, milyen sz*r szülő, hogy minek vállalt több gyereket, mint amennyinek szoba jutna.


Na, megfogadtam, hogy ahány szoba, annyi gyerek. Kettő gyerekszoba lesz, így maradnak ketten, hiába szeretnénk többet.

márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
76%
Még mielőtt lesz 3.gyerek a helyetekben elkezdeném átrendezni a spájzot, szuterént normális szobává.
márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!