Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség hónaljban lévő...

Felelőtlenség hónaljban lévő nagy, fájó duzzanattal csak pár nappal később orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Kedden kb dél körül kezdett fájni a bal hónaljam, este már fájt rendesen ha mozgattam a karom, szemmel láthatóan van rajta egy kb 2 babnyi méretű csomó. A hőmet megmértem, 37,3 és fél volt. Terhesség alatt viszont többször mértem már ezt a hőt, ha ideges vagyok, akkor meg simán szoktam terhesség nélkül is hasonlót produkálni. Más tünetem nem volt eddig.

Ma, szerdán felhívtam a rendelőt, az asszisztenssel beszéltem, mondta, hogy lehet szőrtüszőgyulladás vagy nyirokcsomó, ha gondolom mutassam meg a doktornőnek. A szerda esti rendelés végére értem volna csak oda, úgy döntöttem inkább pénteken megyek le korán reggel, elsőként, mert rengeteg a beteg most és féltem, hogy pl egy szőrtüszőgyulladás miatt elkapok ott valami még komolyabb dolgot (magas láz, köhögős, hasmenős-hányós vírus megy most a környéken). Holnap, csütörtökön nem leszek itthon, így nem tudok elmenni.


Régebben volt már ilyen nekem csak sokkal kisebb görccsel és fájdalommal, akkor pár nap alatt elmúlt. Azért is akartam várni a dokival, hogy hátha elkezd pirosodni vagy kifehéredni és egyértelműbbé válik, hogy szörtüszőgyulladás-e. A férjemnek pár hónapja teljesen ugyanilyen volt, nem ment orvoshoz, pár nap alatt elmúlt.


Most bánt a lelkiismeret, mert nem régen megcsípett 2 tigrisszúnyog is és a toxoplazma vizsgálatom is múltkor negatív lett, félek valamit összeszedtem és ülök rajta.


Szerintetek nagyon rosszul tettem, hogy kedd délután vettem észre a nagy görcsöt és csak pénteken reggel látja majd doki?



2023. okt. 11. 23:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy ma estére kicsit elkezdett pirosodni. 19 hetes kismama vagyok
2023. okt. 11. 23:35
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Semmi bajod (bajotok) nem lesz 3 nap alatt, ez nem halálos. Nyugodtan tehetsz rá Tetrán kenőcsöt, lehet, hogy használ.
2023. okt. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Tegyél rá teafa olajat. Ha szőrtüszőgyulladás, akkor péntekre egyértelműen javulni fog, ha nyirokcsomó, akkor meg tök mind1, nem árt neki, csak nem is használ.
2023. okt. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kb egy hónapja vettem észre, most érte el az ingerküszöböm, hogy ezt meg kellene mutatni háziorvosnak, mert nem akar elmúlni. Elsőre én is szőrtüsző re gyanakodtam.

3 nap volt mire felvették a telefont a rendelőben, 4 nappal későbbre adtak időpontot, én is pénteken megyek.

(Mondjuk nekem csak akkor fáj ha piszkálom)

2023. okt. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mellduzzanattal hogy állsz? Előfordul, hogy tejmirigy van a hónaljban.

[link]

2023. okt. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem váltottál mostanában dezodort? Nekem az okozott ilyet, jól meg is ijedtem,de pár nap alatt magától helyrejött. Vagy még valóban szőrtüsző gyulladás lehet, attól sem kell megijedni. Ezekkel még orvoshoz sem kell menni, de persze terhesség alatt jobb az elővigyázatosság.
2023. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Párakötést tegyél rá, Bactroban kenőccsel (vagy Tetran is jó). És ne piszkáld.
2023. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, de holnap tényleg mutasd meg.
2023. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!