Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Felelőtlenség 2 gyerekszobára...

Felelőtlenség 2 gyerekszobára vállalni 4 gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 gyermekünk van, de mindigis 3-4 gyermekben gondolkoztunk. Azonban 3 szobánk van, plusz nappalink, amiből ugye 2 gyerekszoba.

Tudom, hogy az lenne célszerű tanulás és később, ha párjuk lesz, hogy külön szobája legyen a gyerekeknek, mint ami most is megvalósulhat.

Jelenleg a két gyermek egy szobában van. A másik szoba játszószoba.

Én nekem sajàt szobám volt és én pl. sose a szobámba, hanem a nappaliban tanultam, illetve mire párom lett már egyetemre kerültem, a 10 ujjamon meg tudom számolni hányszor aludt nálam a párom. Tesómnak ugyanez. Nem haltam volna bele, ha 1 szobánk lett volna csak, mert csak aludni jártam oda.

A 2 szoba elég nagy akár le is lehetne választani, csak akkor az ablak miatt nem lehet, mert pont úgy esik, hogy az egyik szàrny ide, másik szárny oda. Erre van bármi megoldás?

Bőven elfér mindkét gyereknek 1 szobába szekrény, íróasztalok, ágyak(nem magasított) és marad szőnyeg rész is.

Párom pedig egész végig életében egy szobában volt a bátyjával és mindketten ugyanígy csinálták volna, ha újra kezdhetnék..

Tudom nincs egyforma ember, meg ezek mi vagyunk, de szerintem neveltetés kérdése is.

Esetlet a spajzot tudnánk még átalakítani, ki nagyítani szobának. Ház folytatásába már nem lehet, mert akkor a konyhás nappalinknak egy ablaka se lenne.

Illetve van a házunk alatt 1 szuterén, amit felújítottunk. Szüleim szoktak ott aludni mikor jönnek hébe-hóba.

Külön bejàratos, van benne konyha wc, fúrdő, ágy. Szóval ha esetleg lenne szerelme a gyerekünknek ott is alhatnanak.

Tudom megoszlik majd erről a vélemény. Elfogadom azt is, ha azt mondjátok, hogy ilyen feltételek mellett biztos, hogy nem, mert kell a saját szoba.

Szeretném, ha ezen a téren felelősen dönthetnénk, viszont vágyunk arra, hogy még legyen gyerekünk. Nem babaváróból, mert azt mi nem vettük fel, úgyhogy nem a támogatások miatt szeretnénk.:D:)



márc. 23. 12:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%

Biztosan nem vállalnék több gyereket, mint ahánynak saját szobát tudok biztosítani, még ha az csak egy apró félszoba is.


A saját példám: ketten vagyunk, mindketten lányok, 2 év korkülönbséggel. Amíg általános iskolások voltunk, egy szobában laktunk ( a lakás két és fél szobás volt, anyuék hálója volt a félszoba, volt egy nappali, és a mi szobánk). 13-14 éves korunk táján azonban kijöttek a különbségek a testvérem és az én személyiségében. Egyikünk extrovertált, a barátait állandóan hozzánk csődítő, barátkozós típus, a másikunk introvertált, igényli az egyedüllétet. Ez így már nem volt jó senkinek, így anyuék átköltöztek a nappaliba, a félszobába beköltöztem én, tesóm maradt a régi szobánkban. Ez így sokkal jobb megoldás volt, mert megszűnt a feszültség otthon és mindkét gyerek elégedett volt.

márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%

"A 2 szoba elég nagy akár le is lehetne választani, csak akkor az ablak miatt nem lehet, mert pont úgy esik, hogy az egyik szàrny ide, másik szárny oda"


Ablakcsere két kisebbre? Új ablak vágása? Valahogy így nem oldható meg?


Nézelődj a neten, mert vannak különleges ötletek a szobák szétválasztására.


Tetőtér-beépítés? Nagy korkülönbség válaszása? Tehát ha kb. kirepülnek, vagy ha nem egyetemi városban éltek, kollégisták a nagyok, mire a kicsik 2-3 évesek és már nem veletek alszanak. Vagy ilyesmi, te tudod, hogy a kezdettől külön szbát preferáljátok vagy a babával alszotok.

márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván szüksége lenne nyomorultaknak saját, privát szférára tizenéves korukban...

Elhiszem, hogy neked az életed értelme a babázás, de gondolhatnál a meglévő gyerekeidre is. Oké, a disznóólban is felnőnek gyerekek és nem halnak bele ha közös szobájuk van, de azért nem ez az ideális.

márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
16%
Tavasz van na, most van a párzásidő, vagy rajzás , ne ironizálj utolsó. Mit tudod te
márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Átmenetileg, amíg nem kamaszodnak, szerintem belefér, később viszont jó, ha van valamilyen módon saját terük. Akár úgy, hogy galéria, akár a szobák kettéválasztásával, szuterén lakhatóvá tételével vagy költözéssel. Az egyik testvérem például a padlásra költözött fel, kialakította a saját zugát. A férjemék végig közös szobában voltak a bátyjával, ott az eltérő életritmusból adódtak konfliktusok. Amúgy a mai napig jó testvérek. Ráadásul a 3. szobában ott lakott a nagymama. És ebből is látszik, hogy változnak az igények és az elvárások, mert apósék és az én anyukám is gyerek korában társbérletben lakott (1 család, 1 szoba), utána meg rokonnal egy lakásban. Na ahhoz képest a két fiú egy szobában már idillinek hat. Idillinek hat, de nem ideális.
márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

Igen, felelőtlenség.

Nem mellesleg én a gyerekszoba mellett távlatibb dolgokon is gondolkodnék, hogy hány gyereket tudok elindítani az életbe és annyit vállalnék, amennyinek biztosítani tudom továbbtanulását, lakhatását, hogy ne egy egyszobás koszos albérletből kelljen indulnia minimálbérből.

márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek toktoldós ablakokat és akár a 2szobából tudtok 4kisebb szobát kialakítani. Míg kicsik szerintem nem gond ha egy szobában vannak de később felsőben vagy középiskolában ha esetleg nem koleszossak lesznek zavaró lehet. Illetve ha külön neműek lesznek.
márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
76%
Jó, te nem a szabádban tanultál, de sokan mások ott teszik. Az sem garancia, hogy a te gyerekeidnek nem lesz egyetem előtt párjuk és nem viszik haza. De egyszerűbb eset: szeretne egy ottalvós bulit, vagy csak áthívni egy délutánra a barátait. Senki sem tud rendesen felszabadulni, ha közben tesók, szülők figyelik.
márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%
Alapból 4 gyereket vállalni a mai világban felelőtlenség, főleg ha nem telik nagyobb lakásra sem. Akkor ha esetleg kiesik egyikőtök a munkából, miből fogtok megélni? Miért nem elég 3 gyerek?
márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
12%
igen, az. számoljátok ki, mennyi erőforrásotok és pénzetek van erre a gyerekprojektre, és annak megfelelően húzzatok gumit. két lakóegységnyi helyet sikerült kigazdálkodnotok, ez pontosan azt jelenti, hogy két ember fér el bennük. (amúgy a távoli jövöben is szobánként kapnának cuccokat? egy bicikli a lányos szobának, egy a fiúsnak, egy tábor az egyik szobának, egy a másiknak, aztán osztozzanak? ne felejtsd el, hogy ha le is spórolod a lakhatási költségeket, attól még négy darabra lesz szükségetek a legtöbb cuccból négy gyereknek...)
márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!