Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Felelőtlenség 2 gyerekszobára...

Felelőtlenség 2 gyerekszobára vállalni 4 gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 gyermekünk van, de mindigis 3-4 gyermekben gondolkoztunk. Azonban 3 szobánk van, plusz nappalink, amiből ugye 2 gyerekszoba.

Tudom, hogy az lenne célszerű tanulás és később, ha párjuk lesz, hogy külön szobája legyen a gyerekeknek, mint ami most is megvalósulhat.

Jelenleg a két gyermek egy szobában van. A másik szoba játszószoba.

Én nekem sajàt szobám volt és én pl. sose a szobámba, hanem a nappaliban tanultam, illetve mire párom lett már egyetemre kerültem, a 10 ujjamon meg tudom számolni hányszor aludt nálam a párom. Tesómnak ugyanez. Nem haltam volna bele, ha 1 szobánk lett volna csak, mert csak aludni jártam oda.

A 2 szoba elég nagy akár le is lehetne választani, csak akkor az ablak miatt nem lehet, mert pont úgy esik, hogy az egyik szàrny ide, másik szárny oda. Erre van bármi megoldás?

Bőven elfér mindkét gyereknek 1 szobába szekrény, íróasztalok, ágyak(nem magasított) és marad szőnyeg rész is.

Párom pedig egész végig életében egy szobában volt a bátyjával és mindketten ugyanígy csinálták volna, ha újra kezdhetnék..

Tudom nincs egyforma ember, meg ezek mi vagyunk, de szerintem neveltetés kérdése is.

Esetlet a spajzot tudnánk még átalakítani, ki nagyítani szobának. Ház folytatásába már nem lehet, mert akkor a konyhás nappalinknak egy ablaka se lenne.

Illetve van a házunk alatt 1 szuterén, amit felújítottunk. Szüleim szoktak ott aludni mikor jönnek hébe-hóba.

Külön bejàratos, van benne konyha wc, fúrdő, ágy. Szóval ha esetleg lenne szerelme a gyerekünknek ott is alhatnanak.

Tudom megoszlik majd erről a vélemény. Elfogadom azt is, ha azt mondjátok, hogy ilyen feltételek mellett biztos, hogy nem, mert kell a saját szoba.

Szeretném, ha ezen a téren felelősen dönthetnénk, viszont vágyunk arra, hogy még legyen gyerekünk. Nem babaváróból, mert azt mi nem vettük fel, úgyhogy nem a támogatások miatt szeretnénk.:D:)



márc. 23. 12:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
En max még egyet bevállalnék. Idővel atadnam neki a szobamat en meg koltoznek le a szuterenba.
márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan az anyagi helyzetünkre vagytok kíváncsiak. Ketten együtt havonta 800 ezret keresünk, minden évben van egy kis béremelésünk, nincs hitelünk, sem nagyobb kiadásaink. A pénzünket a rezsinkre, ételre és természetesen a gyermekeinkre költjük.

Tudnánk venni amúgy nagyobb házat, ha ezt eladnánk, azonban nagyon szeretünk itt élni. Magát a házat, a portát, a ház elhelyezkedését, a környéket. A gyerekeink is szeretik, ebbe születtek bele.

márc. 24. 19:57
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező sokan írtunk azért tanácsokat,pl hogy ti költözzetek a nappaliba,ilyen olyan átalakítás. Azok nem jöhetnek szóba?
márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem tök midegy az anyagi helyzetetek, ha nincs több szoba és költözni meg nem akartok.


Megéri nektek kockàztatni, hogy állandó veszekedés lesz a gyerekek között ésm megutálják egymást kamaszkorukra, mert nincs külön szobájuk, pedig ök pl. igényelnék?

márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Igen, borzalmas ötlet a több gyerek, mint ahány gyerekszoba van. Tudatosan nem terveznék ilyet, max ikrek esetén fordulhatna elő, de ott is igyekeznék minél hamarabb törekedni arra, hogy lehessen külön szoba.

Egyszerűen nem tudod átlátni, hogy igen, ez működni fog. Már csak abból adódóan se, hogy mi van, ha nem 2-2, vagy 4-0 lesz a nemek aránya, hanem 3-1. Fiú-lánynál nagyobb gond lehet a közös szoba, de ha három gyereket bezsúfolsz egy szobába, egynek meg külön szobája lesz, akkor minimum a kivételezés okoz konfliktust. Másrészt attól, hogy valakivel ugyanabból a vaginából jössz ki, nem jelenti azt, hogy hasonló a személyiségetek, életritmusotok. A korral járó privát szvérára való igényt meg még nem is kezdtem el részletezni.

Szerintem ideig átmenetileg jó a közös szoba, addig én felújításba kezdenék, amennyiben ez lehetséges. Két kisebb szoba jobb, mint egy nagy. De akár csinálhatjátok azt, hogy te meg a párod le a szuterénbe, spajzot átalakítjátok, és voálá. Vagy a szuterént meghagyjátok vendégszobának, spajzot átalakítjátok meg az egyik szobát ketté választjátok. Vagy mind a két szobát felezitek. Egy csomó lehetőségetek van ennyi gyereket elhelyezni, ahogy kiveszem anyagilag is beleférne a felújítgatás.

Így pláne ne rakjatok már egybe annyi gyereket. Én még dühös is lennék kamaszként-felnőttként, hogy a szüleimnek lett volna lehetősége privát teret adni, de bsztak rá.

ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

azóta a párom olyan ötlettel állt elő, hogy egy szobát épít a spajz mögé, ami csak 7 négyzetméter kb. és a spajz mellé épít egy folyósót és akkor ott lenne egy normál méretű szoba. annyi zavarna engem, hogy úgy néz ki a ház, hogy elől 2 szoba, mögötte fürdő és még egy szoba, mögötte a konyhás nappali , mögötte a spajz. és így elég messze lenne a 3 szoba a 4. szobától, hisz a nappalis konyha meg a folyosó táv ott lenne.

én mondtam a páromnak, hogy én a spajzot megszüntetném és abból csinálnék szobát aztán ha akar spajzot akkor a szoba mögé lehetne egy külön bejáratost, mert akkor nyilván nem tudnánk már folyosót kivezetni oda. De hát a párom annyira odavan a spajzért. amúgy tényleg tele van, falun lakunk, lényegében a fagyasztónkból élünk. sokszor este főzök, mert akkor van időm és jó oda betenni az elkészült ételt, sok gyümölcsöt, zöldséget is ott tárolunk, amit megtermelünk a kertünkben...

mi a véleményetek..?

ápr. 7. 19:26
 27/30 A kérdező kommentje:
De mondtam azt is a páromnak, hogy ha a spajz mellé folyosót teszünk, mögé szobát és alapból a konyhából nyílik, akkor 3 irányból fűtve lesz és akkor lehet nem is lesz olyan hideg, mint most hogy külön álló épület...
ápr. 7. 19:28
 28/30 anonim ***** válasza:
A szobák közti táv nem akkora baj talán, de az tényleg nem praktikus, ha körbe fűtitek három irányból a spajzot. Ha tele van, akkor beszüntetni se lenne jó, mert szükség van rá. Én a külön bejáratos, új spajzra szavazok, vagy a szobák átalakítására.
ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A táv kicsi gyereknél még gond lehet, de kamaszként van, akinek még be is jön. Az egyik testvérem a padlásra költözött, az lett az ő birodalma úgy 10 évig. Tudtommal nem volt gondja vele.
ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"de szerintem neveltetés kérdése is."


Micsoda? Az, ha valaki vágyik saját térre, privát szférára, egy kis kuckóra, ami csak az övé? Ahová nem trappol be a húga/nővére, mikor ő éppen szakított és kisírni egyedül a szemét, vagy pont a barátját hívná át 17 évesen és kettesben szeretnének lenni? Vagy ahol tud nyugodtan, csendben tanulni?



Amíg kicsit a gyerekek, tök jó a közös szoba, buli az egész, ezt aláírom. De mikor már elkezdenek kamaszodni, zavaró. Főleg, ha ott van egy 3.-os, meg egy óvodás, hiába csak pár év, más életszakasz és zavarni fogják egymást.

ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!