Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mik voltak azok a holmik,...

Mik voltak azok a holmik, amiket megvettél a babakelengyébe, mégis teljesen fölösleges volt? Volt olyan, amit bántál, hogy nem vettél?

Figyelt kérdés

A 27. hétben járunk és az alapvető holmik megvannak. (Babakocsi, kiságy, kezdő pelus csomag, popsitörlő, textil pelenka, stb.) Azonban annyi mindent hallani, és látni, így kissé elvesztem. Kíváncsi lennék, hogy vannak-e olyan holmik, amik teljesen fölöslegesek és vannak-e olyanok, amiket az alapvető holmikon kívül még mindenképpen érdemes beszerezni?


Köszönöm a segítségeteket!



#babakelengye #kezdő holmik
2013. máj. 16. 21:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

cumisüveg: nem tudhatod előre, egy db elég amiben teát, vizet tudsz esetleg adni neki, kórházban is szokták kérni, de persze a kizárólag szoptatás a cél, elvben egyáltalán nem kell cumisüveg, ha mégis fog kelleni, akkor tudtok venni bármikor.

légzésfigyelő: megvettem, de soha nem használtuk, eladtam.

rácsvédő+ágynemű szett: felesleges porfogó, nem szöszölős babatakaró és hálózsák elég - ezekből több is kell.

mellszívó: szerintem jó ha van, elektromos a jobb.

melltartóbetét: vettem egy csomót előre, aztán alig fogyott.

cumi altatáshoz: nem vált be, vettem csomót, soha nem volt hajlandó cumizni

babakád+állvány: szerintem hasznos az állvány, nem kell görnyedni, minél nagyobb babakádat érdemes venni, mert gyorsan nőnek a babák, és a kádhoz való állványt.

kiságy: szerintem a nagyobb méret éri meg jobban, a 140x70-es

rezgős+zenélős+villogós pihenőszék: imádta a gyerek!

játszószőnyeg: ebből is az a jobb, ami zenél, csörög, több mindent tud, jobban lefoglalja a babát, lehet akár 15 szabad perced amíg csönd van és elvan magában a fények,színek,hangok,formák kábulatában

mikrós sterilizáló: na szerintem ez nem kell, a mi mikrónkba csak egy utazó méret fért be, de nem szerettem, mert akárhogy mostam el a mellszívót, anyatej tárolókat, a gőzben a tej illata mégis "átragadt" mindenre, engem ez zavart. Ami nekem bevállt: a fazékban, forrásban lévő vízben 5 perc főzés, kiskanálnyi ecetet kell a főzővízbe löttyinteni, így nem lesz semmi vízköves, nem fehérednek ki az átlátszó műanyagok a főzéstől, szép fényesek maradnak.

Mellbimbóvédő szilikon: Az elején a kórházban használtam, mivel két perc alatt sebes lett a mellem, de utána már nem kellett soha többet.

Tena hálós bugyi: gyógyszertárban lehet kapni különböző méretekben, nem drága, kb 1 napig használható, utána eldobni, a kórházban és az otthoni első napokon szerintem nagyon jó, olyan mint egy kis necc hálós boxer alsó, kényelmes, és szellőzik, ebbe kell egy jó betét (a Chicco-s szülés utáni betétet ajánlom, nagy csomag, de pár nap alatt el is fogy, selymes felülete van, ha pl. gátmetszés után varrás van, akkor jó ha minél selymesebb felületű a betét) A tena bugyi még császárnál is nagyon jó, mert mivel felér köldökig, így a császáros sebet nem éri a széle.

Pelenka kuka: szerintem nincs értelme, mi a mai napig azt csináljuk, hogy kis nejlonzacskót veszek, abba kerül a kakis pelus, ezt összecsomózzuk, picit még lehet így a normál szemetesben, nem érződik a szag, utána úgy is levisszük a szemetet.


hirtelen ennyi :)

2013. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

ja nekem rugalmas horodókendőm van, 6 hónapos koráig elől hordoztam, imádtuk! utána manduca-ban háton hordoztam amíg bírtam, utána az apja - ezt nem úgy kell elképzelni hogy minden nap, de 1 éves koráig nagyon sokat volt hordozgatva, volt hogy úgy főztem, hogy a hátamon nézelődött addig, cirógatta a hajam, aztán elaludt, máshogy nem tudtam neki állni a főzésnek.

A mei-tai-t próbáltam, egy hétig volt bérelve, de nagyon kényelmetlen volt nekem.

2013. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
tegnapi utolsó vagyok, a pelenkázó lapot ha még nem vettétek meg, azt kell kitalálni, hogy hol szeretnétek pelust cserélni. Nàlunk az jött be, hogy a fürdőszobában pelenkázunk, külön pelenkázószekrény nem fért be így a kádra tettünk olyan pekenkázólapot aminek merev farostlemez az alja. Amikor már stabilan állt a baba akkor már állva a fürdőkàdban vettük le a pelust.
2013. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
azért lett ez a rendszer mert kakis pelus után mindig popsit mosunk tiszta vízzel,szappanal,amikor szép tiszta szárazra törölve akkor jöhet a popsikrém (így csináltuk újszülött kortól) de pisis pelus cserénél nem mindig, van hogy csak törlőkendőzünk.
2013. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sok hasznos tippet és ötletet adtatok! Még egyszer köszönöm! És mindenkinek ment a zöld mancs! :)
2013. máj. 24. 20:12
 16/20 anonim ***** válasza:
sok kis trikó rugdalózó, stb.
2013. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia! Senki nem írta, de szerintem nagyon fontos a pólya. Hagyományos, vagy modern kókuszmatracos. Amikor még pici a baba, sokkal biztonságosabban és könnyebben lehet benne tartani a babát!
2013. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Nem hittem volna, hogy a pólya pont az, ami kellhet. Úgy voltam vele kapásból, hogy "áh, az nem kell". De ezek szerint, hasznos kis dolog lehet. :)
2013. jún. 8. 21:19
 19/20 anonim ***** válasza:

Babakocsi hasznos ha olyan hogy kiszolgál végig,én most a második babánál ilyeneket nézegetek,mert elsőnél nagyon nehéz volt az mély kocsink és utána kellett külön sportkocsi.

felesleges volt babahinta

merev pelenkázólap nagyon jó találmány amit kiságyra lehet tenni.majd még folytatom

2013. jún. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ízlések és pofonok :) a mi pólyánkat egyszer vettük elő, utána el is csomagoltuk... Talán az volt az egyetlen dolog,amit teljesen feleslegesen vettünk meg.
2013. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!