Mikor érdemes elkezdeni megvásárolni a baba dolgokat?

Figyelt kérdés

Bútorok - Eszközök - Ruházat - Gyógyszertárból Stb..


Valami babona?szokások ?


2016. ápr. 11. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyan 26-27 hetesen vettük meg a babakocsit, az volt az első. 30 hetesen bútort, aztan szőnyeg, függöny, 34 hetesen kb légzésfigyelő, kád, pelenkázólap, sterilizáló, ilyesmik. Ruhákat, pelust, takarókat, törcsiket, stb folyamatosan kb 20 hetestől kezdve mai napig veszek még ha találok valamit ami tetszik. Nem érdekeltek se a szokások, se a babonák :)

39 hkm :)

2016. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes, amikor jól esik. :)

Azért 12. hétig nem szoktak, addig még elég magas a vetélés esélye, utána lényegesen kevesebb.

Babonából a harmadik trimeszterig nem szabad. Mindenki maga tudja mennyire hisz benne, még ha nem is sok, az esély sajnos a bajra még a szülésnél is megvan. (És utána is, mindig.) De addigra már úgyis meg kell legyen mindennek.

2016. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

inkább úgy mondanám nem érdemes 34-35. hét utánra hagyni...akkor már az ember fáradtabb, nem lehet bútorokat tologatni, nehezebb mosni stb

én onnantól hogy tudtuk a nemét már vásárolgattam, a gyerekszoba más okok miatt utolsó pillanatra maradt, de amit lehetett megvettem sőt ki is mostam már a 25. héten

2016. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 12. hét előtt biztosan nem kezdenék vásárolni, de én egyébként a 24. hét előtt sem.. Szóval a 24. hét után kezdtünk neki. 1-1,5 hónap alatt mindent beszereztünk.
2016. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ruhàkat és apróbb dolgokat én màr akkor vàsàrolgattam mikor megtudtam h jön a baba! Mindig volt valami akció :) A nagyokat kb a 6. hónaptól vettük még. Az utolsó hónapban màr minden megvolt! A kórhàzi cucc is bevolt készítve
2016. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi veszegetünk már ezt azt. 14 hetes vagyok. Második baba,nem aggódom,szóval miért ne...Nem vagyok babonás kicsit se.
2016. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Unisex ruhácskákat már az elejétől.

Babakocsit 12 hetesen vettem, de csak mert nem bírtam ki :D

popsitörlőt, popsikrémet, pelenkát, ilyesmiket 12. hét után.

Lányos cuccokat, ruhákat, ágyneműt 24. hét után, miután 4D-n is lánynak mondták.

Minden maradnék dolgot pl. bútorokat is 30. hét után, de csak mert így jött ki a lépés.

32-33 hetes koromra már minden meg volt, kórházi csomag is bepakolva.


Akkor vásárolj mikor jól esik, a babonáknak semmi alapja. Sokkal könnyebb fokozatosan az elejétől vásárolgatni, így tudod élvezni is a vásárlást és nem egyszerre kell nagy hassal mindenért rohangálni.

Ráadásul esetleges koraszülés esetén is minden meglesz, nem másnak kell beszereznie septiben, hanem te veheted meg mindenből olyat amit akarsz.

2016. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16 hetesen derűlt ki a neme és aznap vettem egy kék plèdet. Ezután ha valami nagyon megtetszett megvettem. Èn sem vagyok babonás. Ami akciós volt arra lecsaptam. A szüleink is így tettek, ha megláttak valamit megvettèk ès hozták, hogy mit vettek az unokájuknak. 30 hetesen már minden megvolt.
2016. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

érdemes még a gyerek születése előtt :-DDD


akkor mikor úgy alakul

a babona vagy szokás hülyeség ...

amikor van meg rá a pénzed és az időd is

max az utcsó 2 hétre érdemes nem ilyesmit betervezni - de ennek inkább praktikus oka van mintsem babona

2016. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor neked jól esik, én elkezdtem vásárolni és rá 5 hónapra foggant meg a pici, és én egy Mamas and Papasos kisággyal kezdtem a vásárolást.

Nem bántam meg, mert nagyon le volt árazva akkor.

Egy csomó gyönyörű dolgot, sikerült 30-50%kal leárazva vennem.

Nem koptak ki, nem mentek tönkre.

Babakocsit, 35 hetesen addigra érkezett meg.

2016. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!