Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » 32 hetesen már össze kell...

32 hetesen már össze kell szerelni a kiságyat, összepakolni a kórházi cuccokat stb?

Figyelt kérdés
Ti mikor csináltátok meg ezeket?
2017. ápr. 25. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
30 hetes vagyok és még nincs tervben. Első terhességemkor 36 hetesen hétvégén a férjem összerakta a kiságyat, közben én bepakoltam az utazóba, és kerülgettük még 4 hétig. A tena betétet eleve 36 hetesen vettem meg, jó mondjuk az elfér otthon hamarabb is, (most már beszereztem) de hirtelen ha kell bepakolni mindent nem egy túl nagy idő, szerintem felesleges elsietni. Persze ha valakinek megnyugtató ha korán megvan, nem árt azzal senkinek, mindenki csinálja ahogy kényelmes. A babaruhák mosása-vasalása 34 hetesen volt meg, most fontolgatom már, hogy kellene lassan mert ennél már csak nehezebb lesz a vasalódeszka mellett annyit állni.
2017. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem összepakolni a kórházi cuccokat, illetve a babaruhákat kimosni.


Kiságyat a férjem szerelte össze, amíg mi a kórházban voltunk. :)

2017. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kiságy összeszerelése kb 10-20 perc , de legyen meg hozzá minden belevaló. Nekünk jó volt hogy össze volt rakva mert hirtelen 36. héten megszületett a kisfiam. A csomagom is ekkor be volt készítve szerencsére , de kb előtte héten raktam csak össze. Viszont volt itthon minden addigra korábban már, csak még nem pakoltam be. Szerintem nyugodtan megveheted a szükséges dolgokat, össze dobálni 10 perc. A ruhákat érdemes hamarabb mosni , vasalni mert a vége felé már nem biztos hogy ott tudsz ácsorogni. És akkor már a hátad közepére kívánod a vasalást. 😂
2017. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél 30 hetesen már mindennel megvoltam és az én cuccom is össze volt készítve.

A második gyereknél miután már 32 hetesen 2111 volt a méhszájam elkezdtük beszerezni ami kell és még nincs meg,hogy párom ne vesszen el egyedül a rengetegbe ha előbb kell a kórházba mennem. Meg persze a cuccom is össze volt pakolva és a szekrénybe is külön pakkba tettem azokat amik majd jók lennének ha hosszabb kórházi tartózkodás lesz,de még a doki nagy meglepetésére is jó sokáig kihúztuk.

A harmadik gyereknél a 38. hét közepén amikor elfolyt a magzatviz akkor álltam neki összepakolni a kórházi cuccot (kb 5 percet se vett igénybe). Még a kórházba voltunk férjem összerakta a kiságyat,vett babakádat mert közbe beugrott,hogy azért nem találja mert a második gyerek után elajándékoztam , amikor jött értünk a kórházba akkor összepakolta az épp aktuális jó hideg téli időjárásnak megfelelő hazajövős cuccot a babának.

2017. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, akkor csinálod amikor akarod!


Az első babánál magzatvíz szivárgás közben pakoltam be a bőröndbe, a kiságy akkor lett összerakva mikor 6 napos volt a kislányom (megvolt rá az okunk).

A másodiknál a 37. héten történtek ezek mert az orvosom már nagyon úgy vélte hogy bármelyik pillanatban szülhetek, erre végül a kiírt napon indították

2017. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

34 hetes vagyok, nemrég lett kész teljesen a babaszoba.

A ruhákat már a 10. héttől folyamatosan veszem (nem bírtam ellenállni a ZaraKids dolgainak), plusz a három legjobb barátnőm is ideadta a babaruháikat, ami elég komoly kollekció volt. Szóval a még meg sem született lányunknak nagyobb a gardróbja, mint jópár felnőttnek szerintem...


A babakocsit a 16. héten vettük meg, mikor mondta az orvosom, hogy tuti kislány lesz.

A többi babadolgot a 30. héten vettük meg.


Nekem programozott császárom lesz, ezért a kórházi dolgokkal nem sietek annyira.

2017. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!