Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kis korkülönbséggel a testvére...

Kis korkülönbséggel a testvérek közös vagy külön szobában legyenek inkább?

Figyelt kérdés

Két hét múlva költözünk, 3 hálónk lesz,van egy 14 hónapos kislányunk és jövőre tervezzük a kistesót, tehát kb 2 év korkülönbség lesz köztük. Eddig úgy gondoltam, hogy a pici kiságya az elején még a mi hàlónkba lesz és mikor már jól alszik akkor àtkerül a lányunkhoz közös szobába egészen addig amíg nem lesznek nagyobbak hogy igényeljék a saját szobàt. Ami miatt így gondolom, köztünk a nővéremmel 4 év van és egy szobában voltunk, imàdtuk,együtt jàtszottunk, beszèlgettünk, már nagyobbként este együtt filmeztünk stb. Anyuéknak is könnyebb volt, pl esti mese, közös jàtékok stb. Kb 15 éves korunktól voltak már vitàk, ahogy kamaszodtunk, fiúztunk, de addig nem is akartunk külön lenni. Most viszont a szobavalasztàs, festés, berendezés stb miatt el kell dönteni, hogy akkor hogy legyenek a szobàk, és elbizonytalanodtam, hogy talán csak mi voltunk ilyen jó testvérek és érdekelne másoknál mi vàlt be. 3 hàló van, két egyforma méretű és 1 kicsit nagyobb. Az én elgondolàsom alapján a nagyobb lenne az ő közös szobàjuk,a kisebb a miènk, majd mikor már kamaszodnak megkapnàk a két egyformát mi meg mennénk a nagyobba.

Elég hosszú lett Bocsánat, tapasztalat valakinek?



2017. máj. 24. 20:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
együtt voltak, amíg fel nem merült az igény a kicsiben. Ő akart külön szobát 8 évesen.
2017. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én a nagy hálót 2 színűre festeném és felosztanám, de csak akkor menne a kisebb is oda aludni, mikor már átalussza az éjszakát, addig velem és a párommal egyszobában aludna, esetleg a 3. Hálóba menne az, aki aznap este nem fog kelni.


Én egy szobában voltam az öcsémmel. Részben jó volt, mert megnyugtató rémálom után, ha hallasz szuszogást, tudod, hogy nem vagy egyedül, na meg tanul alkalmazkodni a gyerek.


Másrészt(nagyobbik részt) rossz. Ha beteg volt én is felkeltem a lázmérésre, hányásra, ha kiment wcre, ha bepisilt este és ágyneműt kellett cserélni. Sosem voltam eleget egyedül, így ezt az időt napközben próbáltam behozni, és folyton löktem el, hogy hagyjon már békén. Az unatkozás is jellemformáló pont annyira, mint a közös játék..

2017. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam, pár hét múlva érkezik a kistesó és 21 hónap lesz a különbség. Ha nektek eleinte megfelel az, hogy a ti hálótokban lesz a pici, akkor szerintem jó úgy, ahogy elgondoltad. Nekünk nem annyira, a férjem is 3 műszakban dolgozik van mikor későn ér haza máskor hajnalban kel, meg amúgy is külön altatnám a picit, a nagyobbhoz meg eleinte nyilván nem tenném. Szóval nálunk külön szobában lesznek a gyerekek.

Meg nálunk nem volt ilyen dilemma ennyire korán, mert az egyik szoba erkélyes így mérettől függetlenül az lett a miénk.

De szerintem a nagyobb szobába aludjatok, oké, hogy majd egy szobában lennének a gyerekek de eleinte csak jobban elfértek, amíg a baba veletek van. Később meg a 3. szobát is be lehet fogni játszósnak meg tanulósnak, meg akárminek.

2017. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek megvan az előnye hátránya..

Én pl ugy nem tudtam volna altatni hogy ha egyszobába vannak..

A tesómmal mi is sokat aludtunk együtt.de azért jo volt hogy van különszobánk is.

Majd kiderül hogy nálatok melyik verzio válik be..

2017. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék magánzárkában aludni sem. Felér egy büntetéssel.
2017. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
Mi szeretünk egy szobában lenni a húgommal.
2017. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia! Érdeklődnék, hogy alakult a közös szoba projekt? 🙂

Nàlunk ez most aktuàlis.

2021. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Szia! Végül külön szobájuk lett.

Már 5 éves a nagy, most lesz 3 a kicsi. Jó testvérek, sokat játszanak együtt, hol valamelyikük szobájában, hol a nappaliban, de mindkettő igényli, hogy néha bevonul és a saját szobájában játszik (inkább a tipikus fiús/lányos játékokat), könyvet nézeget egyedül stb. A nagy lány,a kicsi fiú, a nagyhoz már néha szoktak jönni a barátok, ilyenkor szereti, hogy egy picit elvonulnak, megvan a saját kis tere. Plusz nekünk a nagyobb kezdettől fogva rossz alvó, mai napig sajnos, míg a kicsi meg nagyon jó, szóval így legalább őt nem kelti fel. Ráadásul volt egy időszak, mikor a nagyobb már nem aludt napközben, a kicsi még igen, a sok ovi bezárás miatt nekünk az rossz lett volna, hogy addig a nagy nem tud bemenni a szobába. Szóval nekünk ez így végül bevált, még 1 éve egyszer gondolkoztam rajta,hogy összerakom őket, de nem akarták.

2021. jún. 30. 09:46
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm szèpen a vàlaszt! ☺️
2021. júl. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!