Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Miért nem akarnak a gyerekek...

Miért nem akarnak a gyerekek a saját ágyukban aludni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 22. 19:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem úgy szoktatják őket... Tudom, ezert le leszek pontozva, de ez a velemenyem... Első naptól kezdve a sajéát ágyában altattam el, így ez lett neki a természetes, eszebe se jut a mi ágyunkban, vagy ölben vagy bárhol máshol elaludni.
2017. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek. Így lett szoktatva, azért.
2017. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
42%
Mert az lenne a normális, ha a szülők közt aludna. Értelmes, családcentrikus, tehát nem magyar kultúrákban pl. japán is ez a jellemző, nem pedig a gyereket kivágni külön szobába.
2017. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
66%
Kedves első és tsai! Ha ordított volna, amikor az ágyba tetted, mit lépsz??
2017. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
67%

A fiamat nem lehetett volna a saját ágyába szoktatni, csak azzal a drasztikus módszerrel, amikor rázárod egy agyvérzésig ordító kicsire az ajtót, és megvárod, míg feladja és abban a tudatban alszik el, hogy nem kap segítséget, nem számíthat senkire, ráadásul taknya-nyála egyben. Hát, nem.

Neki fontos volt a testközelségem.


Minden baba más, mint ahogy minden felnőtt. Egyik kicsinek szüksége van arra, hogy érezze az anyját maga mellett, így van biztonságérzete, másiknak meg nem. Míg az egyik egyből elalszik, ha rákapcsolod a villanyt, addig a másiknak énekelni kell, mert az ringatja álomba. Stb.


Hogy milyen különbségek vannak, pl. a fiamat kiskora óta vittük magunkkal mindenhova, mégsem volt el senki kezében se 3 hósan, se 6 hósan. 9 hónaposan engedte, hogy apósom megfogja, előtte üvöltött torka szakadtából, bárkinek adtuk oda.

Míg a szomszédunk kislánya csak akkor járt levegőn, amikor a dada kivitte babakocsiban 2 naponta, de akkor sem látott sokat, mert egy kihalt lakóparkban lakunk. Viszont a dadát szinte egyből elfogadta, egy idegent(!), és mindenkivel barátkozós volt már babaként is.

Szóval ennyi. A fiam szoktatva volt az emberekhez, mégsem sikerült neki megszoknia kb. 1 éves koráig. Ő egy zárkózottabb személyiség, míg a kislányt meg nem érdekelte, hogy hol az anyja, él-e hal-e, csak kapjon enni, azt csá!


Na, ugyanez a helyzet az altatással is. Semmit nem szabad erőltetni.

2017. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
45%
Mert belső igényük, hogy a szüleikkel legyenek. Persze van, aki belenyugszik, hogy egyedül van, de nem ez a normális. Minden gyerek leszokik előbb-utóbb.
2017. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, miért olyan nagy mumus ez a téma. Nekem sokszor volt kiskoromban, hogy rosszat álmodtam és az éjszaka közepén átmentem anyumékhoz, mert féltem. Szép is lett volna, ha visszazavarnak, merthogy ott ugyan nem alszik a gyerek. Milyen szívtelen szülők tennének ilyet...ezzel szemben pl nővérem sosem aludt náluk, ő nem igényelte. Minden gyerek más.
2017. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%
Első és második hozzászóló: mindkét lányom (3 és 6 évesek) születésétől fogva a saját ágyukban aludtak. Ahogy kikerültek a rácsosból, minden áldott éjszaka átjöttek a mi ágyunkba. Minden este 20x kísértem vissza őket a saját ágyukba heteken keresztül. Aztán meguntam és velünk aludtak. Volt idő, amikor mindkettő ott aludt. De minden este a saját ágyukba alszanak el. A nagy 6 éves múlt áprilisban és nyár óta nem jön éjszaka.
2017. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%
Ősi ösztön, az ivadékgondozó állatoktól származtatva. Aztán, hogy ez a szülői testhez, melegéhez, illatához kötődés mennyire erős, az egyedileg változó. Túl sokat harcolni ellene veszélyes, mert a gyerekben lelki traumákat okozhat, ami később felnőtt korban okozat kötődési gondokat, önbizalom hiányt stb.
2017. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
94%
Az enyém szépen elalszik tesóval a szobájukban, de nagyon kevés kivétellel hajnalig valamikor bebújik anya mellé. Ez is egy verzió
2017. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!