Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rotarix után kell valamire...

Rotarix után kell valamire külön figyelni?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy egy anyuka gumikesztyűben pelenkázott utána...

2019. okt. 11. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak arra, hogy a pelenkában lévő kaki ne kerüljön cica, kutya közelébe, ne tudják megenni.
2019. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Igen, hogy lehetőleg ne bukja vissza a méregdrága oltóanyagot, nem szabad tele pocakkal vinni. Az én lányom kibukta sajnos, hát eléggé kivoltam...
2019. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a kaki útján valóban elkaphatja a gondozó.Nyilván volt olyan aki elkapta,mert nem említené a tájékoztatója.Magunkból kiindulva arra is figyelnék a 3 naptól, hogy a gyerek nem e levert, eszik megfelelő mennyiséget és nem e bágyad.Ha a leírt tünetek megjelennek meg villámgyorsan vinném az ügyeletre, még az első hányás előtt, mert akkor viszonylag jól kezelhető ha esetleg kiszáradás fenyegeti.
2019. okt. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát a kaki elvileg potenciális fertőzési forrás, de én a világon semmit nem csináltam másképp mint szoktam. Alapvető higiéniai feltételek betartása mellett semmitől nem kell félni. Pelenkázás után alapos kézmosás, kakis pelushoz ne férjen hozzá senki (mi behúztuk zacskóba, de a kakisat mindig behúzzuk, nem csak rota után), ha a ruha kakis lett, áztassuk/mossuk hamar. Van fertőtlenítős mosószeradalék (Sanytolnak, Calgonnak is asszem) ha aggódsz, használd azt pár napig. Ennyi. Három gyerekem mind oltva van, nem lett soha semmi bajunk.
2019. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!