Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak ha 16 hónapos...

Mit csináljak ha 16 hónapos kislányomba alig tudom beleimátkozni a Nurofent? Trükkök? Tippek?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Csak add be simán.
2019. dec. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Akkor kúp. Nekem a kisebb főleg ha beteg volt, nem volt hajlandó gyógyszert bevenni majdnem 2 éves koráig. Én kúpot adtam neki, de csak ha tényleg kellett tehát 38 feletti láznál. Gyógyszert sehogy nem tudtam beadni neki. Antibiotikummal próbáltam, hogy az ujjam bedugom a még nem létező örlőfogaihoz és a nyelve alá adtam fecskendővel de nem nyelte le. Másnap vittem vissza dokihoz kúpért. De ezt esetleg megpróbálhatod, itt olvastam trükknek.
2019. dec. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

50 ml elkészített szörpbe, gyümilébe, teába teszem a cumisüvegbe. Így megissza. Mindent így adok be neki.

Nem kínozom, nem fenyegetem, nem könyörgöm. Ha nagyon nem akar inni, előtte adok neki egy kis sós kekszet, kukit, hogy szomjas legyen.

Ez nekem mindig beválik. Nem is tud róla a gyerkőc.

2019. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Én kinyomtam kanálba a nurofent, szúrtam fel banánkarikát villara és mikor nyitotta érte a száját beadtam a nurofent majd miután lenyelte meg kifintorogta magát megkapta a banánt 😅 én sem tudtam beadni sehogy. Össze szorította a száját elefordult menekült. Így sikerült.
2019. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Régebben szépen megette.Nem volt gond.De mostanában valamiért nem akarja.Persze ha sír nem nyomhatom bele a szájába mert félre nyelheti.Alap esetbe meg nem nyeli le,kifolyatja a száján.
2019. dec. 27. 08:35
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Oldd fel vízben, ízesítsd valamivel. Ha kell, akkor kérdezz meg akár gyógyszertárast, hogyan ajánlja hogy feloldd, mert a babának nem tudod beadni.
2019. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Oszkár, a pozsgafa válasza:
9%
A tablettát tedd bele valamilyen ételbe(pl.:sonkába), és úgy add oda neki hogy nem is tud róla.
2019. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

16 de 18 hónaposan sem iszik szörpöt, gyümipevet, tejitalt

Semmit

Csak a vizet fogadja el ( hál Isten.. pedig azért szoktam kínálni, hogy ismerkedjen a dolgokkal)


Amúgy nálunk a legfőbb baj a cukorral van.

Édes..

Mint minden gyógyszer és étrendkiegészítő...

Emiatt nem szereti


Fecakendővel nyelv mellé hátra szoktam nyomni

Fejét felemelem magasra

Kénytelen nyelni...


A vas rosszabb ( Robokid) tuhából nem is jön ki

2019. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De ha közben sír,nem merem benyomni a gyógyszert nyelv mögé
2019. dec. 27. 10:35
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

"ha sír nem nyomhatom bele a szájába mert félre nyelheti"


Ugyan már! Szerinted a kórházban, ha szájon át kell valami, akkor udvarolnak a gyereknek, hogy beadják a gyógyszert? Egyébként nem a nyelve alá, hanem oldalra, hátra kell nyomni, apránként.

Vizezni, hígítani pedig nem javasolt. Úgy egyáltalán nem tudod kontrollálni a bevitt mennyiséget. Főleg, ha "nem jó ivó baba".

De ha ilyen nehezen megy, érdemes lenne eleve felülvizsgálnod, hogy kell-e egyáltalán? Minek a nurofen? A láz hasznos. Csak akkor csillapítsd, ha rosszul van tőle. Ha viszont a beadástól van rosszabbul, akkor nyilván nem kéne.

2019. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!