Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha megtudnád, hogy van oltásel...

Ha megtudnád, hogy van oltásellenes szülő gyereke az óvodában, ahová a te gyereked is jár, mit tennél?

Figyelt kérdés
Tehát a kisgyerek nincs fertőző betegségek ellen beoltva.

2020. jan. 1. 20:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%
Igen abban igazatok van hogy az oltott gyerek nem kaphatja el, de hazahozhatja. A mi családunkban van például még nem oltott csecsemő, immunbeteg kisgyerek, és olyan is aki szervátültetés miatt nem kaphatta még meg az összes oltását, csak egyéni rendben oltási szakértővel konzultálva. Nekik mind halálos is lehetne egy ilyen felelőtlen szülő akciója, és biztos, ha egy ilyen miatt esne baja valamelyiküknek megkeresném és elintézném hogy többet ne legyen gondja az oltásokra, és az se érdekelne hány évet kapnék.
2020. jan. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen gyerek nem járhat hivatalosan közösségbe.

Mit tennék? Pont emiatt panaszt. Mert az én gyerekemet ugyan nem veszélyezteti, de mondjuk egy kistesót vagy egy beteg gyereket (akik koruk vagy állapotuk miatt nem kaphattak -még- oltást) súlyosan.

2020. jan. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
4%

Mit tennek?

Semmit, dőlök hátra, hogy az en gyerekem rendben van!( vedett)

2020. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
72%

A te gyereked rendben van és védett, de ugye azt tudod, hogy pl te nem biztos? Én pár éve kaptam el szamárköhögést (kb 10 évre szól az oltás védelme), és azt egy nem oltott kicsi babának, de még más felnőttnek sem kívánom, amit átéltem abban a 9, majdnem 10 hónapban, mire sikerült teljesen felépülnöm.

Tudom, hogy az oltásellenesség nem elsősorban a diperte ellen szól, de hát ez is valahogy úgy van, hogy "ha már csináljuk, csináljuk rendesen".

2020. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
59%

Szamárköhögést? X éve nem hallottam erről a kórképről Magyarországon.


Kapott valamit a gyerek anyja?


Egyre jobban félek komolyan, egyre több a hülye. Meg ki az a hülye orvos, aki képes nem beadni az oltást? Nem látta a kanyarójárványt? Vagy hallottak már ezek az emberek a gyermekbénulásról?????


Azt sem tudom mi az oltásellenes gondolatmenet alapja. Mitől félnek? A mellékhatás elenyésző a betegséghez képest, amit ha elkap komoly esélye van, hogy belehal, vagy egy életen át tartó szenvedést okoz. Áhh bele se gondolok hány embert veszélyeztet ez a sok hülye :(

2020. jan. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
76%

#25: az egész egy csaló orvostól indult, aki hamisított adatokkal hozta nyilvánosságra, hogy az MMR oltás autizmust okoz, csak hogy a saját oltóanyagát szabadalmaztathassa. Erről többek között itt is olvashatsz (hosszú cikk, valahol a közepe táján)


[link]


Azóta bebizonyosodott, hogy csalás volt, meg is cáfolták az elméletet, de valamiért az oltáselleneseknek mégis ez a legelső érvük a mai napig.

Na meg a higanytartalmú védőoltások (ami valójában nincs).


Na meg a rémtörténetek... Amiknek vagy van közük az oltáshoz, vagy nincs. De ha van, még mindig kedvezőbb, mint egy esetleg járvány legrosszabb kimenetele.

2020. jan. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol szedtem össze a szamárköhögést, a gyerekem nem jár(t) olyan közösségbe, ahol vannak oltatlanok. De elkaptam, és akárhol is, mondjuk egy ilyen oltásellenes szülő gyerekének tovább is adhattam volna, és esetleg bele is halhatott volna.


A legszebb az, hogy mire az orvos eljutott odáig, hogy eszébe jutott, talán pertussis is lehet, eltelt 2 hónap, már rég túl voltam a fertőzőképesség időtartamát, tehát mint egy "sima" (de engem piszkosul megviselő) megfázás, szórtam mindenfelé, családban, mukahelyen.

2020. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
23%
Most akkor 10 nap volt vagy 2 hónap? A háziorvos egyébként valószínűleg csak tippelt.
2020. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
35%

Nem háziorvos (nála nem is jártam ekkor még), hanem FOG szakorvos. Kb 2 hónap volt, hogy eljutottunk a garatgyulladás-gégegyulladás-melléküreggyulladás, stb találgatások (és kb 4 különböző AB) után a szamárköhögés gyanúig.

Innen utalt infektológiára, ahol leveték a szerológiához a vért, és ebből megállapították a pertussis fertőzést (meg egyéb felülfertőzéseket is eddigre már).

Abban az évben én voltam a 8., legalábbis az ÁNTSZ-es kisasszony szerint, aki kijött házhoz jegyzőkönyvet felvenni (bejelentésköteles betegség)


És nem 10 nap, hanem kb 10 hónap, mire az összes szövődményes fertőzés, és kísérőtünet elmúlt.

2020. jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon sajnálom :( Ez annyira abszurd.

Ezért is nem ismerik fel az orvosok. Én se ismernék fel egy pertussisos köhögést, de egy laryngitist igen. Szóval még csak nem is tudom okolni az orvost. Ennek már régen nem kéne előfordulnia.



Aki küldte a linket és a magyarázatot, annak köszönöm. Abszurd ez a gondolkodásmód, amivel ezek meg vannak áldva.

Tudjátok megértem, ha valaki egy választható oltásra azt mondja inkább nem, mert neki sokba kerül és egyébként sem végzetes betegségről beszélünk, de hogy a kötelezőket nem adatja be valaki, az számomra elfogadhatatlan.


Szerencsétlen gyerekek :(

Meg szerencsétlen mindenki, aki ezek miatt lesz beteg.

2020. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!