Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cukorbeteg gyermek megfázás...

Tündi0212 kérdése:

Cukorbeteg gyermek megfázás ti hogyan vészeltétek át?

Figyelt kérdés
2 hete derült ki 8 éves kislanyomnak hogy cukorbeteg, 4 szer kap inzulint . Sokat olvasgadtam és azt irjak hogyha megfázik esetleh lázas lesz nagyon veszélyes. Most kishugának folyik az orra semmi mas tünet nincs felek hogy ha elkapja akkor ujra korhazba kerul. Nálatok nagyon magasra ugrik ilyenkor az érték?
2020. szept. 19. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy veszélyes. Max. pár egységgel több inzulinra lesz szüksége, de még az sem biztos.
2020. szept. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ne viccelj. Apukám inzulinos cukorbetegként kapott 12 kemot.


Elhiszem, hogy megvagytok réműlve most, de gondolkozz reálisan. Minden cukorbeteg teljesen normális teljes értekű életet él amennyiben oda figyel és betartja a diétát, a mozgást és kontroll alatt tartja a cukrát.

Szerinted a cukorbetegek nem szoktak megbetegedni?

2020. szept. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

3 éves korom óta vagyok diabeteses. Semmivel se volt különb a lázas állapotom a tesóimétól.

Annyi, hogy mivel magas lázzal én nagyon nem tudok enni, figyelnem kell arra, mennyi inzulint adok be.

2020. szept. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmivel sem masabb, szuletese ota cukorbeteg a fiam.

12 eves, volt mar minden, talan a hanyas hasmenes a rosszabb mert ugye leeshet a cukorja. A cukormentes cola amibol kikevered a szensavat eletmento es a banan is! :)

2020. szept. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Ilyenkor milyen lázcsillapìtót használhatok? Hát azt olvasgattam hogy a megfazas sem egyszerű ilyenkor és attól félek higy fel megy nagyon.sajnos intenzìvre került a magas cukor miatt ugy derült ki.nekunk nem mondtak h tobbet kell adni ilyenkor de ugye a hipozas tiszta de azt nem beszéltük meg hogy milyen magas cukornál menjünk azonnal a kórházba.

És a ha hasmenés vagy hányás az tuti kórház vagy otthon is át lehet vészelni? Ő sűrűn beteg taknyos és köhög sokszor van ugy is hogy este a köhögéstől hány 1-2 szer éjjel az már nagy baj ugye?

2020. szept. 19. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyira tul aggodod ezt. Ugyan olyan gyerek, ugyan ugy beteg lesz.

Elsonek a diabetologus aki kezeli a lanyodat, kerj ajanlast ha pl lazas hany egyseggel kaphat tobbet.

Hanyas hasmenes eseten is.

Nekunk ez lazkor 2 egyseggel tobb, hanyaskor 3.

Legyen mindig otthon egy dobozos cola amit behűtesz a hűtőben. Tényeg nagyon jó ha hasmenés stb beleesik.

Amikor sebje lesz, akkor oxidálós fertőtlenítőt is használj, gyorsabban gyógyul majd, nem gyullad be.

2020. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én ezt kerdeztem h kell e több egység azt mondta nem. Lehet majd ha ott leszunk. Kerdeztem ha fáj valamilye mit adjak benuront mondta. Algopyrint cataflam? Akkor ha hasmenes vagy hányás nem biztos h kórhaz . Azt mondták h 1 hányás,vagy hasmenés kup.2.nál pakolunk.3 .nál indulunk a kórházba. Gyogyszert fajdalomra lazra mit adtok?
2020. szept. 20. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!