Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autista gyermekek szülei,...

Autista gyermekek szülei, ismerősei, Szerintetek lehet összefüggés az oltások és az autizmus kialakulása között ?

Figyelt kérdés

Én nem ismerek egyetlen autista gyermeket sem, sokáig nem is tudtam mit jelent. Még most sem 100% mivel nem egy konkrét jellemzője van, ha jól tudom. (Internet által) szóval, egy futólagos ismerős mesélte a férjemnek, mikor a bexerot beadjuk vagy sem köröket futotta minden gyermekes ismerős között, hogy a gyermekük 2 éves és most kezdték felfedezni nála az autizmus jeleit. Mondták hogy ők az anyagiak miatt nem adatták be, de hogy ne engedjük hogy egyszerre 1 nél több oltást kapjon, mert nekik mindig kettőt kapott egyszerre és nem tudnak másra gondolni mint hogy ez volt a kiváltója. A mi fiunk 15 hónapos múlt, késve kapta az oltásokat betegség miatt és ezért az MMR is csúszott, e hónapban kapná, (most taknyos, szóval lehet hogy nem adják be) mellette pedig a baranyhimlo ismetlőt 1,5 hónapra az előző baranyhimlőhöz ( Vedőnő minimum 3 hónap különbséget mondott hogy kell lennie) a férjem annyira fél minden oltásnál hogy bármi baja lesz a fiunknak, én eddig nem aggódtam ezen. A bexero-N gondolkoztam el h kell e vagy sem. Még mindig nem 100% os a döntésünk. Szóval e hónapban mmr+ Bárány ismetlő, januárban lenne első bexero + 3.neisvac c.


Ki mit gondol, mit tanácsol az olvasókkal kapcsolatban? Bexeroról ki mit gondol ? ( anyagi része nem okoz fejtörést) közben 3 szemfog már áttört és a 4.ér várjuk, nőnek de még nincsenek kint 100%-an . Füle mögött a nyitok csomó borsó méretű már hónapok óta, erre orvos annyit mondott hogy akkor számít ha piros, érzékeny, vagy dió méretű.

Köszönöm aki válaszol



2020. dec. 12. 13:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Van egy oltástagadó ismerősöm, semmilyen oltást nem kapott meg a gyereke és súlyos autista, plusz már többször került életveszélyes állapotban kórházba.


Hivatalosan sincs összefüggés az oltás és az autizmus között, mivel az autizmust jelen állás szerint több hibás gén együttes megléte, plusz környezeti hatások (terhesség alatt szedett gyógyszer, fertőzés stb) befolyásolhatja.


Azért van ez a tévhit, mert az első jelek 215 hó és 2 éves kor között jelentkeznek.


Gondoljatok bele, ha az oltásoktól autizmust lehetne kapni, akkor minden gyerek az lenne 3 hónapos korára.

2020. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Oltástól nem lesz egy gyerek se autista.

Nagyobbikom az. Ő egyébként amit lehet szeparálva kapott. A Bexsero-t akkor (3), amikor már rég tudtuk, hogy autista.

A kisebb a covid miatt tömbösítve kapta az oltásokat, pl: a Bexsero-t MMR-t a bárányhimlővel együtt, azaz 3 oltást egyszerre.

Az égvilágon semmi nem utal arra, hogy autista lenne, mint a nővére. Annyira nagy a kontraszt kettőjük között, hogy soha eszembe se jutott az eshetőség, hogy vele is gond lenne. Most lesz 2 éves.

2020. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 12 es!

Írnál esetleg,hogy mikor derült ki az autizmus nálatok?Mennyire vagytok érintettek?

Köszönöm!

2020. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2020. dec. 15. 15:28
 15/16 anonim válasza:
39%
Igen van, csak logikusan át kell gondolni.
2021. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
33%
Nincs
2021. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!