Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire gyakori ez a szövődmé...

Mennyire gyakori ez a szövődmény gyerekek esetében? (Koronavírus)

Figyelt kérdés

Van itt, aki átesett a víruson?

A gyereknek milyen tünetei voltak?


Ez [link] mennyire gyakori dolog?



2021. febr. 13. 14:04
1 2
 11/17 Derjaderja ***** válasza:
100%
De Te ezt honnan veszed?
2021. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Derjaderja ***** válasza:
0%
2021. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
De kar, hogy itt nincs röhögős fej, mint a facén. Kedves adminok. Fontoljátok meg 🤣🤣
2021. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Egy kis ismertetés a veleszületett immunitásról. Van a bőrünkön baktériumflóra, ami akadályozza az idegen baktériumok, vírusok szaporodását. A sejtnedvek, vérplazma baktérium-, vírusölő hatású. A fehérvérsejtek falósejtek bekebelezik az idegen anyagokat, áthatolnak az ér falán és gennyet képeznek.

Ha kevés a vírus nem jut be a szervezetbe, ha megfelelő a száma akkor bejut. Ha bejutott, akkor a lappangási idő után megjelennek a betegség tünetei. Ami embereknél egységes, és állatoknál fajtánként változó.

Olyan nincs, hogy a vírust, baktériumot hordozza valaki tünetmentesen. Ha bekerül a szervezetbe a baktérium, vírus, idegen anyag. Akkor vagy szaporodik, vagy elpusztítja a veleszületett immunitás. A baktériumok vírusok szaporodásának feltételei minden emberben hasonló, eltérés az állatfajoknál fajtánként van. A betegségek leírásánál a lappangási időt és a tüneteket nem szokták külön leírni gyerekekre, felnőttekre, idősekre, nőkre, férfiakra. Mert az emberekre jellemzően azonos a fertőző betegségek lefolyása.

Csak az a lehetőség áll fenn, hogy fals, rossz eredményt mutat a teszt, a vírusfertőzést illetően.

Aki nem hiszi az interneten független, hiteles forrásokból tájékozódhat. És ne itteni névtelen orvosokra hallgassanak.

2021. febr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Derjaderja ***** válasza:
64%
Az "igazi" orvosok ezer helyen leírták és elmondták, hogy van tünetmentes fertőzés. Mellesleg a HIV-fertőzöttek például évekig fertòznek klinikailag tünetmentesen egy másik vírussal. Lehet definíciókon lovagolni pl hogy nem tünetmentes hanem olyan enyhe tünetek vannak, amit észre sem veszel (pl egy 10 hónaposon), de a kérdező arra kiváncsi, mire számíthat a gyerekénél szetintem, ki hogy élte meg a vírust, nem önjelölt immunológus okoskodásra.
2021. febr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó ez nagyon nagy hülyeség... Az illető immunrendszerén múlik hogy ki milyen módon vészeli át a betegséget. Tünetmentesen is átesik a betegségen. Vegyük csak az oltásokat, valamelyik gyerek ágynak esik tőle, valamelyik meg sem érzi, mégis mindkettőnél hatásos a vakcina.

Mi is covidosok voltunk, 2 éves kisfiam és én is tünetmentesek voltunk. De a tünetek szubjektívak, fiam nyűgös bolt, de közben durván fogzott is - lehet a covid tünete. Nekem fájt néha a fejem és fáradékony voltam - de keveset iszok és keveset alszok, de lehet a betegség tünete volt.. Párom 40fokos lázzal volt itthon 6 napig, 10napig nem volt ízérzékelése és szaglása. Gyorsteszt és pcr is pozi lett mindenkinek.

Szerológia vizsgálatunk is kimutatta, hogy átestünk rajta.

2021. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
29%
16os vagyok, a 10esnek szólt :)
2021. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!