Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Állandóan beteg a gyerek, már...

Állandóan beteg a gyerek, már nincs ötletem, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Van egy 5 évesem és egy 20 hónaposom.A nagy is folyton beteg, alig járt eddig oviba, de ő egész könnyen átvészeli a betegségeket, nem szedett sokszor antibiotikumot, na de a kicsi...szeptember óta kb 6-7 alkalommal szedett antibiotikumot,a legutóbbit szerdán fejeztük be, de tegnaptól meg megint köhög, taknyos, rossz a közérzete.Itthon megy a sósvizes inhalálás, párásítás, levegőtisztítás, kamillafürdő, c vitamin, d vitamin, probiotikum, herbafill párna próbáltuk az immunoglukánt, immuno fortét, kaloba, tengervizes orrspray, nasivin, oscillociccium, stodal, fenistil csepp szóval mindent is de mindig antibiotikum a vége.Teljesen kivagyok már, annyira szeretnék segíteni, meghogy hamar, gyógyszer nélkül kilábaljon a betegségből de nem megy.Illetve, hogy ne kapja el.Tudnátok valami hipper-szupper akár vitamint, vagy immunerősítőkezelést ajánlani?
2021. nov. 21. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom volt olyan, ha az első göthöt nem úsztuk meg antibió nélkül tavaszig szedtük.

Nekünk a bérescsepp vált be.

2021. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mire kap enbyi antibiotikumot? Milyen bakteriális fertőzése van?
2021. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a másodikhoz. Nem tudom miért írnak fel ennyiszer antibiotikumot szegénynek, ha esetleg mégse lenne rá szüksége, csak szuper rezisztens kórokozókat produkál. :/ Sajnos nekem sincs csodaszerem, 25 hónapos… elvileg 5 hete bölcsis, gyakorlatilag eddig 2-t járt, kap ő is béres cseppet, c- és d vitamint, marslakócskák vitamint, eszik gyümölcsöt, zöldséget, salvus vízzel inhalálunk és sinupret köptetőt kap, ha beteg. De állandóan folyik az orra…majd talán tavaszra jobb lesz.
2021. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig belecsúszik a súlyosabb betegségbe...a dokink mindig csak akkor ír antibiotikumot amikor tényleg szükséges, legutóbb torokgyulladása volt, azelőtt hörgőgyulladása, már a levegőt is nehezen vette, ventolint is kapott.Előttr mandulagyulladása...borzasztó...Szóval mindig megpróbáljuk a "light"-osabb módszerekkel kikúrálni, de szinte soha nem sikerül.
2021. nov. 21. 23:22
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Megkérdeznék egy gyermek immunológust vagy akár csak egy másik gyerekorvost, hogy mit ajánl.

Nézetni kéne egy vérképet vitaminokra, az alapján kéne szedni őket.

2021. nov. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én se tudok semmit ajánlani.

Nekem a legidősebb ilyen. 6.5 éves, gyakorlatilag többet van itthon mint oviban.

Ha az ovi ajtajában valaki eltüsszenti magát hétfőn, csütörtökre már beteg..

Isoprinosine volt eddig a legkomolyabb amit próbáltunk, de maximum nem 3 napig van 40 fokos láza..

Most 5 hetet voltak itthon legutóbb,és 5 napot mentek, pénteken középsőt már nem vittem. Ma meg már mindkettő itthon marad.

Az a baj, hogy ez most abszolút elkerülhető lett volna, ha az egyik idióta anyuka nem viszi a gyerekét betegen. 7 gyerek 1 óvónő volt egész héten. Hiába kérték ne vigye betegen, csak azért is..

2021. nov. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbálj valahonnan IRS19-et szerezni.

Mi minden augusztusban egy hónapig fújtuk, évi egy náthával megúsztuk.

2021. nov. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a berodual hörgőtágítot a salvus vízzel, az inhalatorba. Meg a lordestint, ez allergiára van, de jó orrdugulásra.

Ezek mellett estére a tussirex szirupot gyerekeknek. Én a felnőtt változatot iszom, ha köhögök. Én ezeket adom, plusz c és d, meg hárs mézet.

2021. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8as vagyok ezek venykoteles ék, elfelejtettem odairni.
2021. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Broncho vaxom-ot próbáltátok már? Tejfehérje allergia nem állhat a háttérben?
2021. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!