Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Állandóan beteg a 11 éves...

Állandóan beteg a 11 éves gyerekem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. kéthavonta, másfélhavonta beteg a gyerekem. Én sokallom, és már nem tudom eldönteni, hogy mikor van baj, és minden nyavajával rohanni kell az orvoshoz.

Látom, hogy folyik az orra, de ha nincs láza, mehet az iskolába.

Honnan tudom, hogy mikor szükséges az orvos, amikor még akkor is sír, ha a kutya rálép a lábára?

Azért is vannak kétségeim, mert az orvosi táppénze alatt ha már a laptop előtt kell feküdni minden probléma megszűnik.

Én elhiszem, hogy beteg, de rájátszana, vagy tényleg ennyire nincs tűrőképessége és immunrendszere?


Furcsa ez nekem, mert gyerekként engem nem tömtek állandóan antibiotikummal, és ugyanúgy jártam iskolába egy taknyossággal, csak közben természetes szerekkel kezeltük.


Hogy tudnék ezen segíteni? Másnak is ennyit beteg a gyereke? Ti mindig viszitek az orvoshoz?



2016. szept. 26. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szia, az iskolában nem piszkálják esetleg? vagy nincs olyan tanár, akitől tart vagy rossz élménye volt vele? 11 évesen azért már nem kellene ilyen sűrűn betegnek lennie..., immunerősítőt adsz neki? a lelki bajok sokszor fizikai tünetekben jelennek meg, esetleg érdemes lenne óvatosan kikérdezni erről
2016. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod. Nem tudok ilyenről, de utána fogok járni!

2016. szept. 26. 12:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő inkább egy kis plusz szabadnapra vágyik, lehet sok neki az iskola, nagy a követelmény. Viszont az, hogy még akkor is sír, ha a kutya rálép a lábára, nem teljesen normális. Nagyon érzékeny, lehet, hogy már csak az az utolsó csepp a pohárban olyankor. Tanítsd meg, hogy vezesse le a feszültségét, legyen sokat levegőn, kapjon vitamint, válassz neki valami hobbit, sportot. Barátai vannak?

Egy kis taknyolásért én nem engedném, hogy otthon maradjon, ebben az időszakban mindenki taknyol.

2016. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Azért csak látod rajta h tényleg beteg-e vagy csak szimulál. Ha lázas, vagy esetleg hasmenése van, hányik akkor nyilván nem mehet, de ezeket nem is tudja szimulálni sem.

Ha mondjuk antibiotikumot kap akkor akár már 2-3 nap után eltűnhet a láza és jobban van de attól még nem mehet egyből iskolába, plusz a gyógyszert végig kell szedni. De nyilván ilyenkor elviszed dokihoz is aki szintén látja h beteg-e vagy sem.

Ha simán csak náthás és nincs láza vagy kicsit köhög akkor mehet iskolába.

Ha viszont úgy érzed szimulál és kutya baja akkor menjen iskolába.

2016. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

11 éves akkor mehet neki 200mg C vitamin naponta és a tömegének megfelelő D vitamin naponta


de az is jo ha valami multivitamint adsz neki


ha nem javul akkor egy vér és vizelet vizsgálat nem árt

2016. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vannak barátai igen, mondjuk a sulin kívül nem igazán találkoznak, maximum skype-on beszélnek.

Nyilván ha azt mondja, hogy nincs jól, kénytelen vagyok elvinni a dokihoz.

Nincs láza, nincs hasmenése, nem hány, akkor miért írja ki a doki és mire kap antibiotikumot?

És ráadásul egy megfázásra...

2016. szept. 26. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

azért mert kiírja nem feltétlen kell beadni neki

pláne h a nátha vírus fertőzés arra az antibiotikum semmit nem ér


ebben az esetben amit írtam plusz valami pro és pre biotikum sem árt

és figyeljen a folyadék bevitelre napi 1,5L minimum !!!

ha náthás fel lehet emelni a C vitamin adagot akár napi 3*1000mg-ra is

vizoldákony így a felesleg hamar távozik

2016. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs láza és jól van, nem fáj semmije, csak pici megfázás akkor nem kell antibiotikum, de még iskolába is mehet.

Van olyan doki aki mindenre antibiotikumot ír fel, de ez nagyon helytelen.

2016. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak akkor vittek orvoshoz, ha lázas voltam. Másképp iskolába kellett járni...
2016. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem én vagyok a "szőrösszívű", hanem ez a normális, ha egy kis megfázással megy a gyerek az iskolába.

A tanácsokat pedig megfogadom, hátha javul az immunrendszere.

2016. szept. 27. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!