Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves kislányom még nem...

3 éves kislányom még nem tudja kifújni az orrát. Eddig ha kellett kiszívtam neki orrszívóval. Mostanában alakult ki nála az a szokás hogy visszaszívja. Hiába mondom neki hogy ne. Hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
Esetleg valami tipp hogy taníthatnám meg az orrfújást. Eddig nem sikerült,mintha nem tudná hogyan kell kifelé fújni
2021. dec. 15. 03:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A lányom két éves és fújja.Nyilván nem erősen még,de próbálkozik.Eddig kellett volna meg tanítani.
2021. dec. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam 3 éves, ő sem tud fújni. De nyilván ha fújna, akkor is kellene orrszívó, mert még nem erősen csinálják...
2021. dec. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Gyakoroljátok, mert az oviban nem lesz porszívó és nagyon kellemetlen nekik is és az óvónőknek/dajkáknak is, mikor 3mp-ként az orra alját kell törölgetni.


Amikor tiszta az orra, akkor magyarázd, mutasd neki. Próbáljon tollpihét, gyertyát elfújni. 1x kell rájönni, utána sima ügy.

2021. dec. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen próbálkoztam tanítani. Oda raktam az ujjam hogy fújja le,mikor töröltem az orrát mindig mondtam fújja stb. Az a baj hogy visszaszívja .Félek lesz tőle vmi baja.
2021. dec. 15. 06:47
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Hú de sokan kedvesek itt...

A hátraszívást elmagyarázhatod neki úgy, hogy a fikának kint van a helye, fájni fog a hasa, feje, ha ezt csinálja. (Nekem erre abbahagyja a kisfiam.) Aztán persze viszem porszizni vagy orrot fújni.

Az orrfújást úgy tudod gyakoroltatni (ha esetleg nem így csináltad), hogy kérd meg: vegyen nagy levegőt a száján, mintha sóhajtana, aztán gyorsan csukja be a száját. Akár el is takarhatja a kezével és mérgesen fújja ki a levegőt az orrán. Tegyél egy kis darabka zsebkendőt elé, hogy megmozduljon a zsepi, ha kifújja a levegőt.

2021. dec. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 3 lesz 2 hónap múlva, ő sem tud. Próbálgatja de az a baj szájával fúj inkább.
2021. dec. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bejeöltem figyelni a kérdest, mert az en gyerekem meg úgy (nem) fújja, hogy csak hangot ad az orrával 😅
2021. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ó, az én lányom 5.5 éves korában tanulta meg megfelelő erővel kifújni. Addig leszívtuk neki orrsziporszival. Egy 3 éves ehhez még baromi kicsi!
2021. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!