Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szeretnéd tudni, ha autista a...

Szeretnéd tudni, ha autista a gyereked, vagy inkább nevelnéd, ahogy addig, anélkül, hogy tudnád?

Figyelt kérdés

#Nem szeretném tudni
2021. dec. 25. 14:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hát a szavazást elbénáztam 😂
2021. dec. 25. 14:10
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Hülye kérdés. Ha olyan markáns tünetei vannak, akkor tudod. A diagnózis csak megerősít. (Tapasztalat).

Ha pedig olyan enyhe, hogy semmiben nem okoz gondot... Minek kellene tudni?

2021. dec. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha megvan a gyanu, de nem egyértelmü, akkor diagnosztizáltatnám, ugyanis ha tényleg az, akkor nagyon fontos a megfelelö fejlesztés a gyereknek.

De egy diagnózis egyébként nem változtat semmit

2021. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

A diagnózis segíthet megtalálni a megfelelő fejlesztést a gyereknek.

Én szembenézek a problémákkal.

2021. dec. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyhe autista a fiam, kevés tünete van, sokkal jobb, hogy tudjuk és kapja a megfelelő fejlesztéseket, rengeteget segített. Én nagyon örülök, hogy utána jártunk és kiderült, így tudjuk fejleszteni.
2021. dec. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Szeretném tudni, mert szükségem lenne a megerősítésre, hogy nem csak beképzelem. Enyhe esetben nem feltétlen kell diagnózis a megfelelő segítség megadásához, de nekem szülőként segítene. Sok auti ismerősöm mondta, hogy neki milyen fontos a diagnózis.
2021. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

“Ha pedig olyan enyhe, hogy semmiben nem okoz gondot... Minek kellene tudni?”


Mert te aztán nagyon tudod nem érintettként igaz ? Én is enyhén vagyok autista, felnőtt koromban derült ki, de egyáltalán nem mondanám, hogy nem okozott és okoz gondot és felesleges lett volna időben a diagnózis. Attól hogy látszólag semmi bajunk, nem jelenti azt, hogy nincs is. Nemcsak azoknak az autistáknak lehet nehéz az élete, akik bepelenkázva ringatóznak az ágyon.

2021. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én sokat gondolkodtam ezen.

A nagyobb gyerekem autista, a kisebb meg 5 hónapos.

Vajon akarnám tudni már most a kicsirol? Néha igen néha nem... Persze azt szeretném tudni ha nem az, de azt hogy autista azt nem... Jobb kicsit reménykedni és elképzelni hogy van még esély.

Na ez az, ami elvész a diagnozissal. A remény, hogy talán mégsem az.

2021. dec. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

"Nemcsak azoknak az autistáknak lehet nehéz az élete, akik bepelenkázva ringatóznak az ágyon."


Segített volna azon, hogy ne legyél ekkora gyökér?

Akkor mindenképpen jó lett volna a diagnózis.

De kétlem, mert az empátia teljes hiánya nem autisztikus vonás.

2021. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Csakegysajt95 ***** válasza:
80%
Az autizmus, pláne ha enyhe fajtáról van szó, egyáltalán nem a világvége. Én inkább szeretném tudni, hogy a megfelelő módon nevelhessem a gyerekem.
2021. dec. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!