Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy adjam be az antibiotikum...

Hogy adjam be az antibiotikum oldatot?

Figyelt kérdés
A lányom, 4 éves és török gyulladása van, amire az orvos antibiotikumot írt fel. De a lányom nem hajlandó meginni.

2022. jan. 12. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Ez lehet, hogy egyeseknek durva, de:

Nem lehet úgy gyereket nevelni, hogy semmi se kötelező. Igen is van, amit muszáj. Ezt meg kell tanulnia, hogy az életben sokmindent akkor is meg kell csinálnunk, ha nem akarjuk.

Ezt el lehet szépen magyarázni már egy 4 éves gyereknek.

Hacsak nem értelmi fogyatékos, meg is fogja érteni.


Nem szeretni kell a gyógyszert, hanem bevenni. Ennyi. 1 mp, utána kaphat finomat.


Nem kell túl nahy feneket keríteni neki.


Az én lányom 3 hetes korától szedett gyógyszert 3 éves koráig. Cseppeket. Jó ízűt is, és kifejezetten rosszat is. Nagyon szépen meg lehet mondani, hogy ezt most muszáj. És meg is érti.


3 hónapos korától már kiskanállal kellett gyógyszert adnom neki

. És mindig bevette.

2022. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

Aki olyan rohadt liberális, hogy egy betegség esetén a gyógyszer bevételét 20 sikertelen kísérlet után is léleksimogatással meg könyörgéssel akarja elérni a tiltakozó gyereknél, az pl a kezét sem fogja meg az úton, ha a gyerek épp nem akarja? Aztán ha elcsapja az autó, akkor azzal vigasztalja magát, hogy legalább nem sérült a kis lelke?

Megáll az eszem. Teljesen igaza van a 11-esnek, vannak dolgok, amiket muszáj, és egyszerűen nincs alkupozícióban a gyerek. A gyógyszer is ilyen. Beteg, tehát beveszi, kész. Ha "erőszakkal", akkor azzal.

Nyilván azt pl eldöntheti, hogy reggel melyik pólót veszi fel, vagy hogy mivel akar éppen játszani, de ezek marhára nincsenek egy súlyban a fenti példákkal.

2022. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó. Én a politikában és a gazdaságban is liberális vagyok. Ez nem függ össze a személy politikai meggyőződésével
2022. jan. 12. 17:57
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

1. Vagyok


Azért kérdeztem melyiket, mert az én gyerekeim simàn bevesznek bármit, de volt egy, ami tènyleg szörnyű.


Megkóstoltam..( ujjamat beledugva)

Hányingert is kaptam,pedig van gyomrom rendesen.

Szóval ezt trükközve adtam be.. èn magam is valamibe beleraktam volna, holott tudom, hogy be kell venni..


4 èves

El tudja mondani miért nem szeretnè, te pedig el tudod mondani miért kell.

Kompromisszum, beveszi, de úgy, hogy ne “fájjon”..


Ha nem megy akkor jön az ijekciós fenyegetés, fecskendő.. és a valódi injekció..


Nem vagyok a lefogás híve, mert ezzel nem azt tanulja meg, hogy kell, hanem azt, hogy én vagyok az erősebb.

Viszont vannak helyzetek, amikor nincs más..

Mondom ezt úgy, hogy nálunk nem volt gond..

Ezt a szörnyű keserű tutti fruttit narancslével bevette..

2022. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Augmintin
2022. jan. 12. 18:26
 16/17 A kérdező kommentje:
Augmentin
2022. jan. 12. 18:26
 17/17 anonim ***** válasza:
Az Augmentin tök finom. 😄
2022. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!