Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan tesztelik a gyereket a...

Hogyan tesztelik a gyereket a háziorvosnál és mivel jár ez ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Hétfőn hányt a kisfiam reggel. Ma már vittem volna oviba, de nem engedték, mert 3 tünetmentes nap után lehet csak vinni, mivel sok a kovidos gyerek, mondták, hogy teszteltessek is, ha akarok. Orrból tesztelik?? ÉS ingyenes a háziorvosánál? Illetve ha esetleg pozitív lenne a covidra, akkor az mit jelent, nem mehet sehova 5 napig és én sem? Egyedül nevelem, nemtudok már tappenzre menni mert kirugnak, illetve pont apás hétvége lesz, es nagyon menne mar az apjához... szóval akkor hozza se mehetne el? Mert akkor nem teszteltetem. Hetfo reggel ota semmi baja...
2022. jan. 27. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Jaja, ne teszteltesd, még a végén kimerült, hogy pozitív. Menjen csak az apjához, fertőzés meg őt is, legyen ő is tappenzen. Meg a kollégái. Meg a gyerek összes ovistarsa, óvónők, teljes óvodai személyzet. Jól csinálod.
2022. jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha biztos hogy nem kovidos, akkor miért baj a teszt? Nem lehet belehalni
2022. jan. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kérdésemre várom a válaszokat!
2022. jan. 27. 08:29
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell a teszt? Azért, hogy holnap oviba menjen? Nálunk olyan gyakori a covid az óvodában, hogy szerintem teljesen felesleges tesztelni a jelenlegi helyzetben, karanténkötelezettség szerintem 7, vagy 10 nap és akkor 5, ha teszteltetsz és negatív lesz addigra.
2022. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Teszt: van gyorsteszt a gyógyszertárban, csak sokszor nem mutatja ki, gyerekdokit hívd fel, mert lehet nem is ő tesztel, máshova kell menni, orrból vesznek mintát, ingyenes.
2022. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Patika 1850 ft

Nyálteszt

3-4 köhögés

Köp a gyerek egy tölcsérbe

Onnan puffer oldat bele a vonalig

Tesztre 2 csepp, mint a terhességinél.



Elkészül 15 p alatt


Tegnap teszteltek pont, mertt tümetel a gyerek, és volt covid kapcsolat , de csak sima légúti megbetegedése van.

2022. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Teszt nelkul is mehet oviba holnap, de mondtak, hogy teszteltethetném is. Hát akkor nem fogom, majd ha lesz még tünet legközelebb, akkor...
2022. jan. 27. 08:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyanakodnék covidra azért, mert hétfőn hányt egyet, inkább evett valami rosszat, nem rohangálnék tesztért.
2022. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

A kisfiam éjszaka hányt, reggelre fájt a torka. Nyitáskor hoztam egy nyalókás tesztet , pozitív

Haziorvosnak elkuldtem lefotózva e-mailben 8kor. 9:30kor már hívott az ANTSZ ,hogy a gyerek egy hétig karantenban van. Majd küldik e-mailben a határozatot


Szóval haziorvoshozhoz vovis gyanúsan be se viheted.

Veszel tesztet , megcsinalod, jelented mi lett az eredmény.

2022. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hétfőn hányt, akkor elvitted dokihoz? Ő ad igazolást, ha már egészséges, azzal mehet közösségbe. A doki dönti el a tünetek alapján, hogy csinál-e gyorstesztet, illetve, ha negatív, tovább küldheti pcr tesztre. Ez az ő hatásköre. De mifelénk a dokik nem szeretik, ha a tanárok/óvónők döntik el, hogy kell-e teszt vagy nem.

Ha pozitív a gyerek tesztje, akkor karantén. Ez esetben nem hagyhatja el a lakást (apához se). Ha te nem vagy beoltva, akkor neked is karantén. Ha oltott vagy, akkor nem. Mehetsz dolgozni, ha meg tudod oldani a gyerekfelügyeletet pl mama, de akkor benne van a pakliban, hogy elkapja a covidot.

2022. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!