Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 7 eves gyereket beoltatnatok...

7 eves gyereket beoltatnatok baranyhimlo ellen, ha eddig meg nem kapta el? Kulfoldon lakunk, itt nincs benne az oltasi rendben, de maganuton meg lehet venni.

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 22:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ja, es meg egy kerdes. Mennyire viseli meg oket az oltas, ugy ertem, kerjem inkabb pentekre az idopontot ?
2022. márc. 4. 11:23
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem egyik gyereknél sem volt semmilyen reakció. 😊
2022. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
koszi !
2022. márc. 4. 14:39
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
Én akkor döntöttem el, hogy beadatom, mikor olvastam, milyen gyakran kerülnek vele kórházba. Meg hogy átlag 2 hétre.
2022. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, nálunk Varivaxszal oltották a gyereket, ahol tipikusan 2-3 hét múlva jönnek csak elő a tünetek. Nálunk 4 hét múlva lett kiütéses tőle, illetve oltás után 3-4 nappal nyűgösebb. Mondjuk MMR-rel együtt kapta, szóval ott is játszik a kiütés, de a Varivax betegtájékoztatója konkrétan írja, hogy hetekkel később jönnek a mellékhatások.

Szóval ennél ne aznapesti, vagy másnapi lázat várj.

2022. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Koszi szepen ! Ugy lattam itt is azt adjak. Rendben, akkor lehet hetkozben is.
2022. márc. 4. 23:37
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem a varvaxot másik varilrixet kapott.


Nem lett mellékhatása hetekkel később sem.


Viszont MMR-nél sem volt nekik.a Rota elleninél sem, agyhártyáknál sem.

A DPTa mindkettônél 38 feletti làzzal járt, és 2 napig kiütötte őket.

Hogy legyen összképed.



1.

2022. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok, nálunk is ez volt az első oltáskombó, ami megviselte. Előtte sem kötelezők, sem az agyhártyagyulladás-elleniek nem okoztak még hőemelkedést sem, csak nagyokat aludt utánuk. Egyedül MMR+Varivaxtól pettyesedett ki, de nem durvàn, és 5-6 nap alatt eltűntek a pöttyök.
2022. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!