Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elkaphattam tőle? Ha igen,...

Elkaphattam tőle? Ha igen, meddig kell "aggódnom"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


6 éves kisfiam benyalta az oviban a bárányhímlőt. 27-én vasárnap torokfájással, száraz köhögéssel, rekedten ébredt, kis hőemelkedése is volt. Hétfőn a doki mandulagyulladást állapított meg, rá két napra szerdán kijöttek rajta a pöttyök. Mostanra túl van rajta, nem volt vészes, még pár látszik, de már teljesen szárazak. Oviba természetesen nem ment.

Na most a ciki rész az, hogy nekem az elmúlt 31 évben még nem sikerült elkapnom. Olvastam és a doki is mondta, hogy a kiütések megjelenése előtti 1-2 naptól fertőz addig, amíg szárazzá nem válnak. Tehát a fiam legkorábban kb. 28-án fertőzhetett meg, az utána következő kb. 1 hétben meg nagyjából bármikor. Azt is tudom, hogy hosszú, 2-3 hetes lappangása van. A kérdésem az lenne, hogy aki esetleg felnőttként elkapta a gyerekétől (vagy rokon, ismerős gyerektől, mindegy), az a gyerekhez képest mikor lett beteg?

(Az a helyzet, hogy van a szűkebb családban egy 1 hónapos kisfiú, és nem merek menni babázni, mert attól f*sok, hogy mi van, ha már hordozom a vírust...)

Köszi a válaszokat.



2022. márc. 11. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Akkor ne menj babázni!

Nem lehet kibírni azt a kis időt??

Anyám , ennyi ésszel....

2022. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem megyek, eddig sem mentem, az érdekelne, meddig reális, hogy kijöjjön rajtam. A zárójeles részt csak indoklásként írtam le, el is tekinthetsz tőle akár, mivel nem az volt a kérdés, hogy odamenjek-e már ma.
2022. márc. 11. 18:28
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
21 napon belül annyi a lappang@si idő
2022. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőttként kaptam el. Kb 2 hét eltéréssel jöttek ki a vízhólyagszerű kiütések. Ha nem vagy oltva ellene, akkor nagyon komoly szövődményei is lehetnek. Én 40! fokos lázzal nyomtam, tetőtől talpig tele voltam kiütéssel. A gyerekeknek meg sem kottyan, főleg, hogy mostmár nekik kötelező is az oltás, de a felnőtteket nagyon meg tudja viselni.
2022. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
3 het maximum a lappangasi ido.
2022. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pontosan 21 napra eà jött ki..
2022. márc. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a családban többen is vannak, akik nem kapták el és úgy lett gyerekük. Mindenki olyanhoz vitte át ilyenkor a kicsit, aki már átesett rajta. 2 hétig ilyenkor ott voltak a kicsik. Összesen ketten nem csinálták ezt. Nekik elég komoly tüneteik lettek. Egyikőjük végül az intenzívre került be. Felnőtteknek nem játék a bárányhimlő. Komolyan kell venni. Kb 3-4 hétig ne menj át viszont a kisbabához. Ez a biztos.
2022. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos utólag vagyok csak okos, hogy beoltathattam volna a fiamat (nála még nem volt kötelező), vagy akár magamat. Őszintén, fogalmam sincs, miért nem jutott eszembe, de ezen már nem tudok változtatni.

Anyukám 60 éves elmúlt. 3 testvére van, mindegyik volt bárányhímlős gyerekként (külön-külön, nem egyszerre), és mindegyikkel össze lett Anyu "zárva", direkt azért, hogy ő is legyen túl rajta. Sosem kapta el, majd később a 2 bátyámtól sem, pedig ők is mindketten voltak, és egyáltalán nem maradt tőlük távol. Szeretnék hinni benne, hogy nekem is sikerül(t) most az egyszer ez a mutatvány. :D A kislányom 2 éves lesz, ő már oltva van ellene.

Ismerek olyat amúgy, aki felnőttként kapta el, szarul volt, de megúszta minden súlyos vagy maradandó következmény nélkül. Hát nem tudom, reménykedem, mást már nemigen tudok tenni.

2022. márc. 12. 11:31
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Kerdezo, persze, attol , hogy felnottnel veszelyes, az meg nem azt jelenti, hogy mindenkinek szovodmenye lesz, elenyeszo szazalek, csak annyi, hogy benne van a pakliban, azert annyira nem kell felni.

En is keson kaptam el, 14 evesen, en is rosszul voltam, minel idosebb az ember annal rosszabbul viseli. \

Nalunk egyebkent nem oltanak ellene gyereket sem, (de pl. az agyhartyagyulladas benne van az oltasi rendben, ami meg otthon fizetos).

Ugyhogy persze, van szovodmeny, de azert az eleg ritka.

2022. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Elozo vagyok, ha viszont most nem kaptad el a fiadtol, en felvennem az oltast par honap mulva.
2022. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!