Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autizmus trauma hatására?

Autizmus trauma hatására?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A páromnak van egy autista gyermeke. Másfél éves koráig a kicsinek semmi autizmusra való tünete nem volt.. Mindent a maga idejében csinált, kis ügyes, értelmes volt. Aztán anyuka nemvolt mar beszamithato állapotba ütötte vágta a kicsit azóta egyik napról a másikra a kicsi elfelejtett mindent, nem nézett már senki szemébe, már 5 eves és nem beszél. Egyszóval visszafejlodott... Azóta mi neveljük a gyermeket. Mi csaladtervezes előtt állunk viszont félünk hogy talán miénk is autista lenne. Vagy ez szerintetek a nagy trauma hatására alakulhatott ki nála?
2022. márc. 31. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Trauma hatására nem alakul ki autizmus. Számtalan esetben nem is kimutatható 1.5 éves korban (emiatt is terjedt el az a tévhit, hogy védőoltás okozza).

Ez inkább elektív mutizmus lehet akár poszttraumás stressz szindrómával.

2022. márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pszichiáter, és neurológus szerint nem autizmus. De mivel 5 éves és nem beszél így ezt a diagnózist kapta. Orvosok nemtudnak erről hogy bántalmazva volt a kicsi. Én szeretném hogy el legyen mondva, párom viszont nem. Mivel az ő gyermeke így beleszolasom sajnos nincs. Tanácstalan vagyok
2022. márc. 31. 10:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Együtt tudsz maradni egy olyan emberrel,aki hazudik az orvosoknak, szakembereknek, mindenkinek?

Az komoly...


A gyerek érdekében el kellene mindent mondani,utána meg otthagyni ezt a férfit.


Nem a gyereke,hanem a volt felesége érdekeit nézi.

2022. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Autizmus nem a környezet hatására alakul ki, hanem genetikai probléma.

Másrészt az, hogy egy gyerek nem beszél öt évese, az nem autizmus, rengeteg egyéb lehet, de ez nem.

2022. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
az orvosoknak nagyon is tudniuk kene a bantalmazasrol
2022. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy ő egy végtelenül jó ember. Imádjuk egymást. Senkinek nem akar rosszat soha. Én is mindig mondom neki hogy egy olyan dologra van kezelve ez a gyerek amilyen problémája nincs is. Mióta nálunk van már a szemünkbe néz, elmagyaraz mindent mutogatással. Olyan mint bármelyik gyermek csak mintha néma lenne. Egyszóval sokat javult az állapota. Az orvosnak viszont jelenteni kéne a gyámügynek amint megtudjak... Ezt a dolgot akarja elkerulni... Hogy a gyermeke anyja bármilyen is, de ne kerüljön börtönbe
2022. márc. 31. 10:22
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
de, keruljon bortonbe. vagy pszichiatriai kezelesre. nem normalis agyba fobe verni egy kicsi gyereket
2022. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
A gyereke anyja fontosabb neki,mint a saját gyereke. Nagyon jó...
2022. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, hogy az autitmusra utaló jelek általában kicsit később mutatkoznak. Valószínű azért nem volt eleinte jele. Bántalmazás miatt lehet a kicsinek viselkedési problémája, egyéb neurológiai zavarok, de az autizmus nem ettől alakul ki.
2022. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen én is mindig a végére ezt szűrom le belőle és borzasztóan faj...o persze mindig kimagyarazza de mostmar megnyugtat hogy nemcsak én látom így.
2022. márc. 31. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!