Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 és fél hónapos fiam másodszo...

2 és fél hónapos fiam másodszor beteg már, mert a nagyok hazahozzák az oviból. Más is így jár vagy mi vagyunk ilyen szerencsétlenek?

Figyelt kérdés
Fel tudnék robbanni már, pár nap ovi, betegség, a kicsi mindent elkap. Túl vagyunk már a covidon is. Oltása csúszik, egyelőre megtippelni nem tudom, hogy mikor kaphatja majd meg (2 hós oltások). Komolyan ott tartok, hogy a nagyot nem engedem oviba addig, amíg nem kap a kicsi oltást. Születésekor sem járt egy hónapot amúgy, ahogy visszament, hozta is haza a covidot. Most köhögnek, náthásak.
2022. ápr. 11. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

És most mi a kérdés?!


Beteg a nagy, az ovi ezzel jár. A kicsi elkapja, ez is teljesen várható volt. 🤷‍♀️


Nálunk 3 eves a nagy, fél éves a kicsi.

A nagy 2 honapja jar oviba, ma nem ment először betegseg miatt.

Covidosak is voltunk télen. Egyiket sem kapta el a kicsi.

2022. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3. gyerekem, így van némi rutin már. Nem, ez nem ilyen. Idén valami extra szarság van a levegőben vagy nem tudom. Soha ilyen durva időszakunk nem volt, pedig van néhány év ovi és suli a hátunk mögött. A kérdés meg az, ahol kérdőjel van a mondat végén.
2022. ápr. 11. 09:11
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Mindenhol ez van, az ismerőseim között.
2022. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk ezért ennyire nem volt ez így. A nagy ugyanúgy hozta haza a vírusokat, ilyenkor a kicsit próbáltuk elszeparálni, és nem is kapta el olyan könnyen. Két és fél hónapos koráig biztos egyszer se volt beteg. Oltása se csúszott emiatt, az is biztos. Talán 8-10 hónapos lehetett, amikor először felső légúti betegsége volt. Egyébként szoptatott baba volt, azt hallottam, az anyatejben van védőanyag, nem tudom ez mennyit számított.

Az tény, hogy az első gyerekünknek az óvodába menetelig gyakorlatilag nem volt felső légúti betegsége. Vagyis a 2. gyerekünk azért hamarabb megismerkedett a vírusokkal.

2022. ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A középső lányomnál nekünk sem volt ilyen, pedig a nagy ovis volt akkor. Most a kicsi pedig elkap mindent, pedig Ő is anyatejes baba. Na mindegy, túl leszünk rajta, csak nagyon dühítő.
2022. ápr. 11. 09:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez ilyen sajnos. Amióta a nagy elkezdte az ovit, a kicsi is folyamatosan beteg.
2022. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem már iskolások a nagyok, de szülés után úgy mentem haza, hogy a nagynak hányás, hasmenése volt. Rá pár napra a középsőnek is. Az elszeparálást nem tudtam megoldani, de szerencsére nem kapta el a kicsi. Azóta voltak a tesók lázasak is, de azt se kapta el. Szerintem ez függ az immunrendszerétől is, hogy mennyire fogékony a betegségek elkapására.
2022. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koraszülött lett a kicsi, ez is biztosan benne van.
2022. ápr. 11. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!